czwartek, 30 sierpnia 2012

Pierwsze wrażenia z Kolekcji

W końcu mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy - otrzymałem przesyłkę. Ale zanim ją dostałem, musiałem i tak przejść swoje. 
Otóż otrzymałem informację od sprzedawcy, że komiks zostanie wysłany do mnie w poniedziałek priorytetem. Obliczyłem, że przesyłka powinna być na następny dzień - sam wysyłam różne rzeczy na drugi koniec Polski i priorytet zawsze był na drugi dzień. We wtorek przychodzi listonosz, w ręku trzyma sporej wielkości przesyłkę, podpisuję, bestialsko rozrywam paczkę, a tam... podręczniki do angielskiego. Wrrrr. Myślę sobie, że może zapomniał wysłać, ale wchodzę na forum gildii i czytam posta, że ktoś już dostał komiks, który kupił na tej samej aukcji co ja. W tym momencie już był prawdziwy rage.  
Środa, paczka z pewnością dzisiaj przyjdzie. Czekam, czekam, czekam... noszzzz nic nie przychodzi. No a potem dowiaduję się przyczyny:

<w> a tak btw. to mam wkurwa, bo sie dowiedzialem ze listonosz na urlopie i na moja wioche nie dali dzisiaj nikogo!!!!!!!

Kolejne szanse na otrzymanie przesyłki przeminęły. 
Dzisiaj, listonosz zjawił się z równie wielką przesyłką jak w poniedziałek. Szybko pomyślałem, czy aby na pewno nie zamawiałem jeszcze czegoś, ale nic mi do głowy nie przyszło. Tak, to był pierwszy tom Kolekcji. Nareszcie! Ale oczywiście nie obyło się bez nerwów:

<w> o listonosz
<w> zw
<w> hmmm albo nie on
<w> przeczulony jestem chyba

Ale koniec końców, mam to nareszcie :)W zestawie znajdował się komiks, plakat, ankieta, ulotka z prenumeratą oraz gratis od sprzedawcy - naklejki ze Spiderkiem, miło.

Komiks 
Od razu widać, że jest solidnie zrobiony i nic nie powinno z niego wypadać. Jeśli macie coś od Muchy, to jest to tak samo dobrze wydana pozycja, ba, powiedziałbym, że nawet lepiej. Otóż tych komiksów nie trzeba już  czytać w rękawiczkach. :) Oczywiście przesadzam, ale chodzi mi o to, że na kartkach nie pozostają odciski palców nawet w czarnych miejscach. I to się chwali. Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale komiks jest formatu B5, więc nie na każdą półkę się zmieści. Miałem już specjalne miejsce w pokoju na ustawienie komiksu, ale z racji formatu, nie zmieści się on tam i trzeba mu znaleźć nowe. Co już również wiadomo, grzbiet komiksu będzie tworzył panoramę z komiksowymi postaciami, narysowaną przez Dell'Otto - nie wszyscy ten pomysł pochwalają, ale już nic w tej sprawie się nie zrobi, pozostaje tylko czarny  marker. Na razie jeszcze nie znalazłem czasu, aby wczytać się w historię, czy też porównać tłumaczenie z wydanego wcześniej przez DK tego samego tytułu, ale już rzuciło mi się w oczy kilka rzeczy. Przede wszystkim rzeczy, za które korekta powinna oberwać. Zostawione spójniki na końcu zdań w dymkach i w dodatkowych materiałach, źle stawiane kropki po cudzysłowach, czy też brak przecinka na tylnej  okładce, streszczającej komiks. Ale największego LOLa złapałem przeglądając plakat i tekturkę.

Plakat
Jak wygląda, to myślę, że każdy zainteresowany już widział, więc nie ma sensu, abym go tu jeszcze raz zamieszczał. Dodam tylko, że do mojej antyramy jest za wąski i trochę za długi, ale postaram się go jakoś poprawić, żeby ładnie wyglądał na ścianie. Po jego wewnętrznej stronie znajdziemy trochę reklam Kolekcji oraz bardzo ubogie biosy kilku postaci. I tak btw. dlaczego twórcy postanowili zamieścić tam coś takiego jak Niewidzialna Kobieta? Wielki minus za to. Nie ma Człowieka-Pająka, Człowieka Żelazo, więc nie powinno być Niewidzialnej Kobiety. Moim zdaniem takie rzeczy to powinny się znajdować w tych seryjkach wydawanych dla dzieci. No bo, owszem, Invisible ciężko szkrabowi przeczytać, ale dorosłemu? No chyba że znowu targetem są dzieci?

I również po tej stronie znajduje się wspomniany wcześniej LOL.


O rly, Hachette? Drużyna X-Man? Mam nadzieję, że później już tego nie będzie.

Ankieta
Ankieta to standardowe badanie rynku, czyli pytania o wykształcenie, wiek, dzieci, ale także znajdzie się w niej kilka pytań, które budzą mój uśmiech na twarzy:

1. W jaki sposób dowiedział/a się Pan/i o Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela?
- z telewizji
- z radia
- z ekspozycji w kiosku/salonie prasowym
- od znajomych
- z Internetu
- inne...

Znowu zapytam. O rly, Hachette? To była gdzieś ta reklama w tv czy w radiu? Gdyby nie Internet, to pewnie 90% zainteresowanych by o tym nie wiedziało. Natomiast pytanie, w którym proszą o zaznaczenie pięciu najbardziej atrakcyjnych tytułów mnie zdenerwowało. Już mówię, dlaczego. Otóż możemy wybierać tylko z 20 tytułów (19 jeśli nie policzymy Spider-Mana: Powrót do domu), a te komiksy, które mnie interesują (Planet Hulk, Fallen Son) nie występują na liście :( Pewnie pozostaje mi zaznaczyć wszystko z Capem i Hulkiem, żeby możliwie przyspieszyć premierę wspomnianych tytułów. Oczywiście ankietę wyślę, ale tylko, by zobaczyć ten zegarek :P.

Ulotka z prenumeratą
W sumie nie dowiadujemy się z niej niczego nowego, niż to, co po Internecie krąży od kilku dni.

Podsumowując, na razie jestem zadowolony, choć z najważniejszym, czyli komiksem, jeszcze się nie zapoznałem, ale po napisaniu tej notki i przycięciu plakatu, nie pozostanie mi nic innego, jak tylko zabrać się za lekturę. Oczywiście wrażenia opiszę tutaj.

6 komentarzy:

 1. Jakie A4?
  Zwykłe B5 przecież.
  Macias

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups... pomyliłem rozmiary. Dziękuję za zwrócenie uwagi i już szybko poprawiam. :0

   Usuń
 2. A dodatki w komiksie stoją na jakim poziomie merytorycznym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dotarłem jeszcze do dodatków, ale je tylko przejrzałem. Dotyczą one początków Spider-Mana, jak Straczynski zrobił ze Spidera bestseller, jest trochę informacji o Romicie Jr, kilka galerii Pająka i jego wrogów oraz 4 strony szkicownika. Postaram się dodatki opisać przy ocenie całego komiksu.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Kolekcja została wstrzymana i nie wiadomo, kiedy ją wznowią. Trzeba czekać. Ale jeśli chcesz koniecznie kupić jeden z czterech wydanych do tej pory numerów, to pozostaje Ci tylko rozejrzeć się na Allegro - jednak tam ceny są czasami strasznie zawyżane. Ale to już Twoja decyzja.

   Usuń