poniedziałek, 5 listopada 2012

Co jeszcze skrywa Ameet?

Ameet to wydawnictwo, o którego istnieniu dowiedziałem się przedwczoraj. A jako że w ofercie wydawniczej mają coś, co mnie bardzo zainteresowało, postanowiłem sprawdzić, czy warto śledzić ich stronę, czy jednak lepiej zapomnieć. I okazuje się, że firma ta ma w ofercie wiele pozycji z Marvela.
Jak to sprawdzić? Wystarczy wejść na stronę i w polu "Licencja" wybrać "Marvel". O tak:  
Potem wciskamy "Szukaj" i naszym oczom ukazuje się 27 wyników wyszukiwania.
W większości znajdziemy tam pozycję dla dzieci, gdyż jak samo wydawnictwo pisze o sobie "Ameet powstał w 1991 roku jako wydawnictwo ukierunkowane na tworzenie książek aktywizujących dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym".

Są to w głównej mierze kilkunastostronicowe opowiadania dla najmłodszych. Kto ma dzieci, już wie, gdzie może zaopatrzyć się w odpowiednią dla nich lekturę.

Jednak są pozycje, poza wspominaną parokrotnie na blogu Encyklopedią, które mogą zainteresować również starszych czytelników. Kopiąc na stronie dalej, naszym oczom ukazują się następujące pozycje:

Avengers: Tajne akta TARCZY
Poznaj tajemnicę grupy Avengers Dyrektor tajnej agencji TARCZA, Nick Fury, zebrał najpotężniejszych herosów na Ziemi i utworzył supergrupę pod nazwą Avengers. Tworzą ją: Kapitan Ameryka, Iron Man, Thor, Hulk, Sokole Oko i Czarna Wdowa, a ich dane są przechowywane w tajnych aktach agencji. Czego obawiał się szef TARCZY, że na pomoc wezwał aż sześciu superbohaterów? Przeczytaj Tajne Akta agencji TARCZA i odkryj tajemnicę pierwszej misji grupy Avengers.
Ilość stron: 48
Cena: 15,49zł
Hulk: Narodziny zielonego giganta
Mówią o nim, że jest najpotężniejszym superbohaterem. Mówią, że jest niezniszczalny. Są tacy, którzy twierdzą, że jest szalony... I wszyscy oni boją się jego gniewu. Poznaj historię Bruca Bannera, który na skutek eksperymentu w laboratorium staje się zielonym olbrzymem. Czy młody naukowiec będzie teraz bezwzględnym potworem siejącym postach? Odkryj prawdziwą historię Hulka.
Ilość stron: 48
Cena: 15,49zł

Niesamowity Spider-Man: Mroczne sekrety
Peter Parker jest przeciętnym uczniem w jednym z nowojorskich liceów. Gdy chłopak znajduje teczkę należącą kiedys do ojca, jego życie ulega zmianie. Badając tajemnicę zniknięcia swoich rodziców, trafia do laboratorium doktora Curta Connorsa. Jakie tajemnice ukrywa Connors? Czym naprawdę jest dziwaczna hodowla pająków w firmie Oscorp? I co ma wspólnego z narodzinami Spider-Mana? Jaki sekret skrywa Jaszczur, potwór przemykający ulicami Nowego Jorku? 
Ilość stron: 168
Cena: 22,49zł

Avengers: Pierwsze starcie
Nick Fury postanowił zebrać największych herosów świata i stworzyć z nich supergrupę uderzeniową - Avengers! Wraz z Iron Manem, Kapitanem Ameryką, Thorem, Hulkiem, Czarną Wdową i Sokolim Okiem staw czoła boskiemu Kłamcy. Jeśli bóg kłamstwa, Loki, zwycięży - świat, który znamy, zmieni się na zawsze. Czy Avengers zdołają ze sobą współpracować i ocalą ludzkość przed okrutnym łotrem? Czy może Loki doprowadzi do rozpadu grupy i zostanie władcą Ziemi?
Ilość stron: brak danych 
Cena: 22,49zł

Poza dwoma pierwszymi tytułami (mają po 48 stron, więc to zapewne bajeczki dla dzieci), na Spider-Mana i Pierwsze starcie chętnie bym się skusił. Ale z braku funduszy i jeszcze ograniczonego zaufania do tego wydawnictwa (wszystko może się zmienić po przeczytaniu Encyklopedii) wstrzymam się z zakupem którejkolwiek pozycji.

1 komentarz:

  1. Tych książeczek na podstawie filmu nie kupuj, takie pozycje to uproszczone nowelizacje filmów z wieloma brakami.Gdyby wydali prawdziwe nowelizacje byłyby przynajmniej opis usuniętych scen i książki byłyby dłuższe.

    OdpowiedzUsuń