czwartek, 15 listopada 2012

Czy wiesz, że... Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph, a u nas Ralph Demolka, od 1 listopada hula już na ekranach wielu kin na całym świecie. Niestety, nie w Polsce. My musimy poczekać aż do 18 stycznia, by zobaczyć ten film, siedząc wygodnie w kinowym fotelu. Ja czekam z niecierpliwością, bo szykuje się dla mnie niezły ubaw. Dlatego od pewnego czasu poszukuję różnych informacji/ciekawostek o tym filmie. Ciekawe, czy wiedzieliście, że...

We Wreck-It Ralpf możemy spotkać ponad 180 różnych postaci, w skład których wchodzą bohaterowie z Disneya i Nintendo. Jednak Disneya reprezentuje w filmie tylko 60 postaci, natomiast reszta pochodzi z Nintendo. Spotkać tu możecie: postacie ze Street Fightera (M. Bison, Ryu, Ken, Zangief) Pac-mana i Orange Ghost, Pooka i Frygara (z gry Dig-Dug), Clyde’a, Sonica, Dr. Eggmana, Boksera, Neff, Q-berta, Yuni i wielu, wielu innych.

Disney nie oszczędzał na zakupywaniu licencji postaci do filmu. Udało mi się nawet zatrudni oryginalnych aktorów podkładających głosy takim postaciom jak M. Bison, Ryu, Ken czy Sonic. Niestety, Braci Mario nie uświadczymy w filmie – widocznie cena była za wysoka.

Profesjonali piłkarze, a dokładniej modele ich ciał, występowali jako umięśnieni faceci w Hero’s Duty (fikcyjna strzelanka w stylu Call of Duty, Gears of War). Ponadto zespół odwiedził Edwards Air Force Base w Kalifornii, by przenieść tamtejsze pole walki do gry.


Twórcy poświęcili wiele czasu, by wiernie oddać lokacje w stworzonym dziele. Udali się nawet do piekarni i fabryki cukierków w Kolonii w Niemczech, by tam szukać inspiracji przy tworzeniu Sugar Rush – supersłodkiej gry wyścigowej, którą możemy obejrzeć w filmie. Odwiedzili także fabrykę w Detroid, aby zobaczyć, jak wykonane są ciężarówki – wszystko to potrzebne było do sceny, w której Vanellope buduje swój samochód.

Ekipa produkcyjna spędziła również wiele czasu na graniu w gry na różnych platformach, wykorzystujących różne kontrolery i joysticki. W nich także mieli szukać inspiracji. Obserwowali także proces tworzenia wielu współczesnych  gier w siedzibach developerów.

Każdy z trzech światów we Wreck-It Ralph charakteryzuje się jednym kształtem. Kwadraty są w Fix-It Felix Jr., kółka w Sugar Rush, a trójkąty w Hero’s Duty. Inspiracja? Playstation.Twórcy spędzili również trochę czasu na Dworcu Centralnym w Nowym Jorku, by odwzorować panującą tam atmosferę i ruch. Również na Dworcu Centralnym rozgrywa się jedna z gier.

Większość ze 180. postaci jest łatwa do wykrycia. Jednak są także ukryte:
- Myszka Miki występuję dwa razy – w Hero’s Duty i Sugar Rush
- Maximusa, konia z Zaplątanych, odnajdziecie na Dworcu Głównym  W filmie Felix Jr nie porusza się tak płynnie jak reszta bohaterów. Jest to zabieg celowy. Jego animacja naśladuje gry wideo z lat 80.

W gry Fix-It Felix Jr, Sugar Rush i Heroe’s Duty można pograć na oficjalnej stronie Ralpha. 


1 komentarz: