niedziela, 18 listopada 2012

Najczęściej zatrzymywane momenty w filmach

Każdy z nas lubi oglądać filmy. Niektórzy chodzą oglądać nowości w kinie, inni czekają z niecierpliwością na wersje DVD/BluRay. Każda z tych form ma wiele plusów i minusów. Do plusów kina zaliczyć można cenę, komfort oglądania oraz to, że idąc do kina, oglądamy praktycznie nowe filmy. Jeśli ktoś nie lubi tłumów, denerwuje go śmiech innych ludzi podczas zupełnie nieśmiesznej sceny, nie lubi słuchać szeleszczenia folii aluminiowej itp. to wybiera wersje płytową (o ile ma wystarczającą ilość pieniędzy). A gdy już wrzuci i odpali film w odtwarzaczu, może z filmem robić co zechce. Zatrzymywać, cofać lub pauzować.
No właśnie, pauzowanie. Odnalazłem w Internecie rewelacyjny ranking "10 najczęściej pauzowanych momentów w filmach".
I cóż mogę powiedzieć, wszystko się zgadza.


Na miejscu 10 znalazła Nicole Kidman w scenie z filmu "Oczy szeroko zamknięte".

Hmmm... W sumie nie ma się co dziwić, że ten fragment trafił na listę. Jest na czym zawiesić oko i co pauzować, by przyglądnąć się szczegółom. :)


Na 9 pozycji rządzi Pacman w filmie "Tron"

I teraz powinno paść pytanie: "lol? wat? Pacman?" Ano jest. W sumie nie dziwię się ludziom, że zatrzymywali w tym momencie film, by dojrzeć tę żółtą mordke.


8 miejsce to SEX w "Królu Lwie"

Hah, ja przeczytałem o tym, że w tym filmie jest "sex" nie mogłem uwierzyć, więc zatrzymywałem i zatrzymywałem w odpowiednim momencie, by to dojrzeć. I faktycznie, jest! Sprawdźcie.


Na 7 znajduje się tarcza Kapitana Ameryki w "Iron Manie"

Poszukiwania tej tarczy pamiętam jeszcze dzisiaj, gdy ktoś napisał, że można ją znaleźć w filmie. Ci, co szybciej znaleźli podawali dokładną lokalizację w minutach i sekundach, żeby każdy mógł sobie zatrzymać i pooglądać tarczę.


6 miejsce należy do Brada Pitta pojawiającego się w "Fight Clubie"

A jako że trzeba mieć naprawdę niezły refleks, by utrafić Brada Pitta, to wcale się nie dziwie, że ludzie namiętnie zaczęli pauzować ten moment w filmie.


Na 5 pozycji odnajdziemy Jessicę Rabbit z filmu "Kto wrobił Królika Rogera"

I podobnie jak z Nicole Kidman ciężko się oprzeć, pomimo że przecież to rysunkowa laska. No ale te ruchy  i głos sprawiają, że scenę tę chce się przewijać i oglądać od początku.


Jamie Lee Curtis w filmie "Nieoczekiwana zamiana miejsc" zajęła 4 miejsce

Zawsze w takich scenach jest to napięcie i niepewność. Pokażą czy nie pokażą? A tu proszę. Pokazali. A skoro pokazali to trzeba zatrzymać i obejrzeć dokładnie. Dopiero potem możemy oglądać dalej, ale scena sprzed lustra i tak pozostanie w naszej pamięci.


Uderzenie w głowę Stormtroopera w "Star Wars Episode IV" zasługuje na 3 miejsce.

Tu podobnie jak z tarczą Kapitana. Jak nie wiesz i nie widzisz, to nie zatrzymujesz. Ale jeśli ktoś cię zapyta, czy widziałeś to w filmie, czujesz się głupio i z niedowierzaniem szukasz. A gdy znajdziesz, nie możesz wyjść z podziwu, że takie coś miało miejsce.


Na 2 znajduje się Jennifer Lopez w filmie "Plan B"

No dobra, chyba nikt się nie nabrał, że chodzi tu o nią. Oczywiście, że mówię o jej tyłku, który zaprezentowała w tym filmie. Inne "atuty" też, ale na tyłku ponoć najczęściej ludzie zatrzymywali film. 


Nie ma szans, by inna scena znalazła się na pierwszym miejscu niż ta najsłynniejsza z "Nagiego instynktu".

Ba, śmiem twierdzić nawet, że dzięki tej scenie film stał się sławny. I teraz niech każdy siebie zapyta, czy próbował zatrzymywać "w odpowiednim momencie"? 


I to by było na tyle o pauzowaniu. Jeśli o którychś momentach nie wiedzieliście, to z pewnością dowiecie się stąd i przy okazji popauzujecie te nowe dla was. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz