wtorek, 25 grudnia 2012

Rycerz Ciernistego Krzewu

Zawisza Czarny? Znam. 
Lancelot? Znam. 
Don Kichot? Znam. 
Zbyszko z Bogdańca? Znam. 
Ryszard Lwie Serce? Znam. 
Fryderyk? Że kto?!?

Ano właśnie. Słyszeliście o Fryderyku - Rycerzu Ciernistego Krzewu? Pewnie nie. Sam o nim usłyszałem nie tak dawno temu. A to właśnie on będzie bohaterem nowego polskiego komiksu, który zagości na sklepowych półkach w przyszłym roku. Zainteresowani?

Smiley face
A o czym to komiks?

Na blogu twórców (swoją drogą, całkiem sporo ich jest) możemy przeczytać:

Akcja komiksu dzieje się w sierpniu 1520 roku, podczas trwania Złotego Wieku Polski. Dotyczy wydarzenia, które w historii faktycznie miało miejsce, mianowicie oblężenia zamku w Lidzbarku Warmińskim, przez Zakon Krzyżacki podczas wojny Polsko - Krzyżackiej. Głównym bohaterem jest fikcyjny magnat Fryderyk, który potajemnie działa na ziemiach Korony (Korona Królestwa Polskiego – ówczesna nazwa państwa) jako Rycerz Ciernistego Krzewu. Tytułowy heros jest najsłynniejszym bohaterem Korony, uwielbianym przez tłumy, żywą legendą. Wyposażony w sprzęt wyprzedzający czasy, w których żyje, sieje prawdziwy popłoch w szeregach swoich wrogów. Niezwykły ekwipunek zapewnia mu Mikołaj Kopernik, serdeczny przyjaciel Fryderyka, w komiksie swój geniusz wykorzystuje nie tylko do zgłębiania tajników kosmosu, ale także do konstruowania zabójczych broni. Wynalazki Kopernika przydadzą się Rycerzowi Ciernistego Krzewu, gdyż podczas bitwy o Lidzbark Warmiński będzie musiał się zmierzyć nie tylko z ludźmi, bohaterowi przyjdzie walczyć z Nieumarłymi. Owi Nieumarli, to elitarna armia Krzyżaków, powstała w wyniku eksperymentów, mutacji przeprowadzanych na ludziach. Zakon ponownie zaczął ich tworzyć, kiedyś miało to już miejsce i zostało powstrzymane. Nieumarli są odporni na ból, silniejsi i szybsi niż normalna osoba, w powszechnej opinii są uważani za zastępy z samego piekła, czego konsekwencją są opłakane morale walczących z Nieumarłymi, oraz brak wiary w zwycięstwo. Często całe oddziały uciekają gdy widzą, kto przeciwko nim zmierza. Siłą rzeczy, jest tam potrzebny bohater, który nie boi się Nieumarłych, który porwie do walki resztę, a przede wszystkim ma umiejętności i uzbrojenie niezbędne aby stawić czoła silnemu przeciwnikowi. Od tej bitwy zależeć mogą przyszłe losy Korony, wszystko w rękach, a raczej mieczu Rycerza Ciernistego Krzewu.
Nieumarli, Kopernik, mutacje - to może być niezłe! Szkoda tylko, że sam komiks premierę będzie miał w lutym-marcu, bo ja chciałbym się już z nim zapoznać.

A jak to będzie wyglądało?

Do tej pory zaprezentowano jedną stronę z komiksu oraz kilka grafik.

A skąd wziąć więcej informacji?

Polecam polubienie Rycerza na facebooku lub wchodzenia bezpośrednio na bloga autorów. Z pewnością znajdziecie tam najnowsze informacje na temat tego projektu. Sam z pewnością będę śledził postępy!

5 komentarzy:

 1. Jak dla mnie super :) żeby tylko utrzymał cenę i jakość Białego Orła

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł z krzyżakami i nieumarłymi przypomina mi trochę koncepcję różnych zabawnych poczynań hitlerowców z Wolfenstein'a, a relacja Fryderyk-Kopernik - relację Ezio-Leonardo z ACII. To tak swoją drogą.

  Pomysł wydaje się być nawet ciekawy. Zobaczy się, jak będzie z wykonaniem (a propos tego - IMO strasznie paskudnie narysowany ten pierwszy szkic).

  Szkoda tylko, że zapewne przejdzie bez większego echa, a komiks będzie można kupić tylko przez Internet...

  OdpowiedzUsuń
 3. z takim tokiem myślenia i podejściem do sprawy to może w ogóle przestańmy robić komiksy w Polsce. pozwólmy doprowadzić ten projekt do końca a potem poddamy go recenzją. a poddawanie szkicu ocenie to się chyba mija z celem bo szkic to szkic a tak naprawdę to liczy się efekt końcowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt tu projektu nie "poddaje *recenzją*", chyba że za takow(ą/e)uważasz ogólne opinie nt. pomysłu, idei itp.

   A szkicu nie oceniłem, bo nie mam do tego kwalifikacji, tylko podzieliłem się swoimi subiektywnymi, nieprofesjonalnymi wrażeniami z jego oglądania.

   Usuń