niedziela, 6 stycznia 2013

Co znajdziemy w #7 tomie Kolekcji?

To wiedzą zapewne tylko nieliczni, a my możemy sobie tylko gdybać na ten temat. A skoro możemy, to gdybajmy!
Co waszym zdaniem będzie w #7? Czego się spodziewacie albo co sami chcielibyście tam znaleźć? Będzie to komiks klasyczny, czy jakaś nowość?


Czekam na wasze propozycje. Nie piszcie pod nickiem Anonimowy, bo chcę pogratulować osobie, której uda się odgadnąć tytuł i mianować ją jasnowidzem tygodnia (dwutygodnia?) bloga :P A i ograniczcie się tylko do jednego tytułu! Zobaczymy, czy komuś się uda!

57 komentarzy:

 1. Zauważyłem że numery nieparzyste są na razie takie same jak w UK. Wg mnie nr 7 to Captain America: Winter Soldier

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wróżę co będzie w 7 tomie, ale napiszę co chciałbym żeby było:

  Wolverine: Old Man Logan

  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Stawiam na Zielonego, Hulk kiedyś jakiś być musi;)

  Gal Anonim ;]

  OdpowiedzUsuń
 4. The Incredible Hulk: Silent Screams

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mi się wydaje, że będzie Winter Soldier.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obstawiam Avengers: Disassembled

  OdpowiedzUsuń
 7. podobnie jak Ho KOgan stawian na "Winter Soldier".

  OdpowiedzUsuń
 8. W naszej edycji kolekcji pozmieniali trochę kolejność, ale i tak dają tytuły z początku kolekcji, więc wiadomo czego mniej więcej się spodziewać. Nie obraziłbym się na Hulk Silent Scream, Captain Britain: A Crooked World, a zwłaszcza na Ostatnie łowy Kravena.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wszystkie tomy były w ankiecie mamy 20 do wyboru.Obstawiam że Capitan America Winter Solider.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja stawiam na Daredevil: Born Again.

  OdpowiedzUsuń
 11. Łatwiej obstawić co nie będzie tomem 7 :P. Na pewno nie będzie to Civil War, bo Mucha chce sobie zarobić na swoim wydaniu :P. Ja stawiam na The Ultimates: Super-Human

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To do listy "nie będzie to" dodałbym jeszcze:

   Avengers - Disassembled
   New Avengers - Breakout
   House of M
   Secret War
   Marvels
   Astonishing X-Men: Dangerous (możliwe, że będą chcieli przeciągnąć jeszcze troszkę)
   Civil War (to oczywiste :D )
   Secret Invasion (skoro wydają CW, a w New Avengers dalej jest SI, to pewno też je wydać zechcą)
   Thor: The Last Viking (bo to chyba ich Thor: Wikingowie, ale mogę się mylić)

   :)

   Usuń
  2. Dziwne nie jest, że Mucha chce zarobić na wydaniu Wojny domowej. Chyba po to wydawcy wydają...

   Usuń
  3. A czy ktoś napisał gdzieś, że to dziwne? Sam zrobiłbym tak samo na ich miejscu, gdybym miał możliwość "posterować" kolejnością wydawanych komiksów :P

   Usuń
  4. W kwestii formalnej: Mucha opracowuje dostarczone materiały, nie ma wpływu na kolejność ukazywania się tomów. Tą narzuca zleceniodawca. Wszelkie teorie spiskowe są teoriami spiskowymi.

   Usuń
  5. Problem wygląda następująco - jeśli Much zastrzegła w umowie licencyjnej z Marvelem, że ma wyłączność na Civil War w Polsce, to nie pojawi się w kolekcji na 100%. Jednak, jeśli Mucha tego nie zrobiła, to każdy może zapłacić Marvelowi za prawa licencyjne do Civil War i wydawać je w naszym kraju.

   Usuń
 12. Spider-Man: Maximum Carnage (Tom: 1)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to zalicza się do WKKM?

   Nie widzę tego w tym spisie:
   http://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

   Usuń
  2. I wielu tytułów tu nie zobaczysz. Strona z wiki nie jest w żądnych stopniu obowiązująca. To fanowska robota, nie oficjalna lista kolekcji.

   Usuń
  3. To jak wytłumaczysz to, że na razie wszystko po kolei się potwierdza, zarówno na rynku brytyjskim jak i polskim.

   Usuń
  4. Lista jest opracowana na podstawie brytyjskich zapowiedzi serii, której wydawanie nadal trwa. A sam pracuję nad tytułami, który na liście nie ma. Proste.

   Usuń
  5. No to teraz mnie zaniepokoiłeś bo jak się okaże, że z kolekcji wylecą mniej znane, ale premierowe tytuły a będzie jeszcze więcej waszych dubli to się mocno wkurzę.

   Usuń
  6. Powtarzam: Mucha nie ma wpływu na plan kolekcji - ta wydawana jest również (między innymi) w Afryce i w Wielkiej Brytanii. Nie, nie wiemy co wyleci - kolekcja jest w trakcie tworzenia.

   Usuń
  7. Baaardzo bym chciał zobaczyć w kolekcji: Spider-Man Back in Black :D Może wpadną na ten pomysł i dodadzą do kolekcji :)

   Usuń
  8. Z całym szacunkiem Panie Tomaszu, ale jakoś nie wierzę, że nasza edycja będzie się różnić od angielskiej. Specjalnie dla naszego kraju mieliby nowe licencje wykupywać? To się kupy nie trzyma.

   Usuń
  9. Ale panu Tomaszowi chodzi chyba o to, że ta lista nawet na UK jest niepewna i nie potwierdzona. Że to tylko gdybanie fanów, bazujące na zapowiedziach. Do 33 numeru rozpiska jest konkretna - daty, zawartość - a potem tylko tytuły. Czy jak dobrze rozumiem, do 33 numeru lista jest pewna, ale już późniejsze pozycje mogą się zmieniać, tak?

   Usuń
 13. Nawet mnie to cieszy :-) Nie ja jeden wolałbym uniknąć dubli pozycji wydanych przez Muchę :-D No i nie wszystko z tej listy mnie interesuje, więc tym bardziej będę szczęśliwy jak mnie czymś zaskoczycie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy, że coś listy wyleci. Kłopot w tym, że nie wiemy co... A Kolekcja dubluje nie tylko Muchę, ale też TM-Semic, Egmont i Mandragorę.

   Usuń
  2. Ale tylko z Muchy mam wszystko z Marvela. Co do TM-Semic to się cieszę, bo moje wydania zeszytówek pozostawiają wiele do życzenia, no i przyda się odświeżona szata graficzna :) Jeśli chodzi o Mandragorę, to WKKM dosłownie "wypełni" moje braki :D

   Co do "wylatujących komiksów" wiecie, że fani zawsze Wam mogą pomóc. Nie powinno być problemu puścić ankietę, tak jak Hachette zrobiło to poprzednio :) Nie ma to jak połechtać ludzi, że mogą mieć wpływ na to co się ukaże ;) Ja się bardzo ucieszyłem na wieść, że 4 numer to Wolverine (dubel, którego nie mam) i że właśnie to wpisałem w ankiecie przy pytaniu "co chciałbyś ujrzeć następne" (wpisałem jeszcze Spider-Mana, ale to zapewne większość ludzi wpisało) :D

   Usuń
  3. W kwestii dubli z TM-Semic to jest drugorzędna sprawa z prostego powodu. Jak wiadomo zdarzało się, że historie nie były kompletne plus po upływie tylu lat stan zeszytów nie jest idealny [nawet oprawienie u introligatora tak jak zrobiłem sobie z wszystkimi X-Men, nie gwarantuje nieśmiertelności]. Panie Tomaszu tak się zastanawiam, pewnie niepotrzebnie, ale w przypadku zmian w rozpisce tych 60 tomów, to finalny obraz na grzbiecie nie ulegnie zmianie? Jeżeli chodzi o szczęśliwą 7 to obstawiam Thor: Reborn. Współczesny klasyk.
   Piotr Bąbka [Avalon/Hydra]

   Usuń
 14. A może coś z batmanem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Huh, to by to była dopiero niespodzianka - w kolekcji komiksów Marvela znaleźć Batmana.

   Usuń
  2. Jak nie batman, to superman?

   Usuń
 15. Jak dla mnie to może być wszystko poza Secret Invasion i opowieściami o Wolverine (chyba, że będą tam FireStar i Beast). Generalnie mile widziane są tytuły z wcześniej wymienioną dwójką plus Spider-Many, Ghost Rider i Avengers.

  OdpowiedzUsuń
 16. To ciekawe co pojawi się w kolekcji z tytułów, których nie ma na liście. Pragnę Daredevil The Man Without Fear Millera i Romity jr!

  OdpowiedzUsuń
 17. No i oczywiście batmana, może się uda :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu masz coś o batmanie, pierwsze zdanie powinno Ci wiele wyjaśnić ;)

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Batman

   Usuń
  2. Iiii tam, stawiam na podpuchę.

   Usuń
  3. Znaczy chodzi Ci o to, że mimo wszystko Batman może ukazać się w kolekcji Marvela? Brawo :D

   Usuń
  4. Jeśli pytanie było do mnie, to chodziło mi o jegomościa/-ów od "No i oczywiście batmana, może się uda :(" itd.

   Usuń
  5. Kurde, ostatnio kiepsko u mnie z wykrywaniem sarkazmu :D

   Usuń
 18. Nie sądzę, żeby jako #7 miało się ukazać coś, czego w tej kolekcji jeszcze nie ma w UK. Raczej u nas ograniczamy się tylko do tłumaczenia już wydanych tomów. Osobiście obstawiam Winter Soldier.
  A odnośnie wylatujących tytułów, to mam nadzieję, że nie będą to drastyczne zmiany i nie wylecą tytuły wartościowe na rzecz jakichś wypełniaczy. Generalnie po wypowiedzi p.Sidorkiewicza jestem zaniepokojny - lista z wikipedii pokazuje świetną kolekcję i wolałbym, żeby taka została (no, może poza Ultimate Spider-Man i Eternals). Zamiast tego lepsze byłoby Astonishing X-Men 3 i 4, zeby zamknąć run. I jeszcze to określenie "wielu nie zobaczysz". Zupełnie tak, jakby ta lista miała drastycznie różnić się od tego, co się finalnie u nas ukaże.
  Kurcze, taka lista zapowiadanych tytułów powinna być. Nie ma szans, aby wyciągnąć ją od Hachette?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W żadnym wypadku dalsze części AX-M. Jak chcesz, to sobie kup od Muchy.

   Usuń
  2. Gdybym miał 100% pewności, że na pewno nie będzie 3 i 4 w tej kolekcji, to kupił bym bez zastanowienia od Muchy. A tak, skoro nic tak naprawdę nie wiadomo mimo istnienia jakieś tam listy, to sam nie wiem, co robić.

   Usuń
 19. Mam jeszcze inne pytanie: czy Avengers Dissassembled w ogóle jeszcze się ukaże w kolekcji, czy wypadło na dobre?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno się ukazać. Było w teście kolekcji, to i we właściwej też powinno się ukazać, tylko zapewne trochę później. Zresztą kto wie, jutro premiera nowego komiksu, więc poznamy kolejny tytuł - możliwe, że to będzie Disassembled.

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że nie. Było już od Muchy, poza tym to mocno przeciętny komiks (jak niemal wszystko od Bendisa).

   Usuń
  3. Jak pokazuje dotychczasowe doświadczenie to, że komiks był już u Muchy, nie skreśla go z listy kolekcji (vide Astonishing X-Men Gifted). Więc ja liczę na Disassembled - mimo to chciałbym go jednak przeczytać w takim zajefajnym wydaniu, jak WKKM, chociażby dlatego, że komiksów z Avengersami w ogóle nie znam.

   Usuń
 20. Czy ktoś nie ma znajomego pracującego w Musze, który mógłby nam zdradzić jakie tomy już przetłumaczono? Wtedy moglibyśmy spekulować, który ukaże się następny :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Macieju, nie trzeba daleko szukać - tu na blogu są co najmniej 2 osoby, które pracują przy Kolekcji. A to, że pary z ust nie puszczą, to już inna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogliby nam powiedzieć i podpisać się jako ktoś kogo nie lubią w pracy.

   Usuń
  2. Może chociaż mała podpowiedź z ich strony? Jakaś zagadka albo coś :)

   Usuń
  3. Nope. Informacji o zawartości kolekcji udziela firma Hachette. Pracownicy Muchy mogą jedynie napomknąć, że nieoficjalna lista na wikipedii jest robotą fanowską, nie oficjalną listą zapowiedzi.

   Usuń
 22. "Mogliby nam powiedzieć i podpisać się jako ktoś kogo nie lubią w pracy."

  Maciej, RZĄDZISZ! :)

  OdpowiedzUsuń