niedziela, 24 lutego 2013

Batman i filozofia

Sam nie wiem, jak to się stało, ale przegapiłem informację, że w Polsce ma zostać wydana książka "Batman i filozofia. Mroczny rycerz nareszcie bez maski". Wszystko to za sprawą wydawnictwa Edito.


Albo zginiesz jako bohater, albo dożyjesz dnia, kiedy staniesz się złoczyńcą.

Wierzę, że... to, co cię nie zabije, uczyni cię... dziwniejszym. 
Kim jest Batman? Co ukrywa pod czarnym, pancernym kombinezonem? Czy to normalne, żeby w jego wieku bawić się w przebieranki i popisywać gadżetami? 
Jedno nie ulega wątpliwościom, Batman to najbardziej złożona postać, jaka kiedykolwiek pojawiła się w komiksach. Poświęcił życie, by pomścić śmierć swoich rodziców i innych ofiar zbrodni. Naraża się na śmierć, by chronić miasto Gotham i jego mieszkańców. I w przeciwieństwie do innych superbohaterów jak Spiderman, Superman, Iron Man albo Kapitan Ameryka nie posiada żadnych nadludzkich mocy. Długie lata szkolił swoje ciało i umysł do perfekcji. Jest taki jak my, tylko bardziej zdeterminowany i... bogatszy. 
Jeśli Batman jest również bohaterem Twojej wyobraźni, ściągnij maskę, za którą ukrywa swoje prawdziwe oblicze. Ta książka pomoże Ci odkryć kilka mrocznych tajemnic, które od kilkudziesięciu lat usiłuje przed nami zataić.
Każdy z nas czasem potrzebuje bohatera.
Na stronie gildii można zobaczyć spis treści oraz przeczytać fragment tej książki - link. Dla mnie pozycja ta zapowiada się ciekawie i w miarę możliwości postaram się z nią zapoznać.

Redakcja: Robert ArpMark D. White
Tłumaczenie: Olga Kwiecień-Maniewska
Wydawnictwo: Editio
Miejsce wydania: Gliwice
Wydanie polskie: 3/2013
Tytuł oryginalny: Batman and Philosophy: The Dark Knight of the Soul (The Blackwell Philosophy and Pop Culture Series)
Liczba stron: 280
Format: 140x210 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324664771
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz