środa, 13 marca 2013

Wielka Kolekcja... Thorgala?

Użytkownicy Gildii donoszą, że w sklepach widzieli pierwszy numer nowej kolekcji od Hachette - tym razem padło na Thorgala. Strona Hachette milczy, a my już skądś to znamy, prawda?

Wszelkie niezbędne informacje widać na tekturce. A czego nie widać, można sprawdzić na francuskiej stronie kolekcji. Będziecie kupować?

19 komentarzy:

 1. Wie ktoś w których województwach jest rozprowadzany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie potwierdzono tylko Gdańsk.

   Usuń
  2. I warmińsko-mazurskie (Kętrzyn).

   Usuń
 2. NA półce posiadam wszystkie Thorgale w twardej oprawie, pomijając Tom 3 Kriss oraz Tom 2 Louve (zamierzam wkrótce uzupełnić braki), więc zrezygnuję. Gdyby jednak Thorgal byłby wydany jak TinTin przez Egmont, czyli 3 albumy w jednym Tomiku to wtedy MOŻE bym się zastanowił, a tak... pas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem głupotą jest rezygnować z czegoś, czego się jeszcze nie widziało. Ja na pewno kupię kilka pierwszych numerów, choćby ze względu na bardzo fajne gratisy.

   Usuń
 3. jaki format jak zeszyty np marvela 17x26 czy duzy A4 wie ktos?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno ten mniejszy, taki jak WKKM.

   Usuń
 4. WKKM biorę całość, tu nie biorę nic. Thorgala mam całego w kombinacji Egmont/Orbita i mi wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli kolekcja wyjdzie we francuskiej konfiguracji, to do Thorgala będzie dodawany bonus w postaci drugiego komiksu, tak więc za 30 złotych dostaniemy 2 numery.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wie ktoś ile stron ma 1 tom???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle co normalny plus 8 stron dodatków.

   Usuń
 7. W świętokrzyskim też jest dostępna ta testowana kolekcja. Pierwszy numer za 9,90 zł nawet jak się ma (z innego wydawnictwa) warto kupić ale kolejne w cenie 29,99 zł to już za wysoka cena. Kolejne numery Thorgala w tej kolekcji powinny wynosić 20 zł (25 zł max.) jeżeli ta kolekcja ma się przyjąć i dobrze sprzedawać

  OdpowiedzUsuń
 8. We Francji pierwszy numer kosztuje 2 euro a kolejne są po 6 euro a my w biednej Polsce nie wiedzieć czemu mamy wyższe ceny tej kolekcji niż oni. Poza tym Francuzi dostają dużo lepsze dodatki (gratisy) dla prenumeratorów a u nas oczywiście jak najtańsze czyli plakat, kubek i koszulka z kolejnymi wysyłkami

  OdpowiedzUsuń
 9. Format komiksu tej serii jest mniejszy od Thorgala z wydawnictwa Egmont ale większy niż ten z kolekcji WKKM

  OdpowiedzUsuń
 10. Dochodzą wieści że pierwszy numer Thorgal znowu w sprzedaży (info z Torunia). Czy to już start właściwej kolekcji? Jak jest u Was? Thorgal trafił do kiosków?

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno jest w Lublinie - widziałem dzisiaj w saloniku na dworcu PKP.

  OdpowiedzUsuń
 12. Każdy następny numer tylko 29,90. Jest konkurencja dla Egmontu. Myślę, że Hachette zamiesza jeszcze swoimi kolekcjami na rynku komiksowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja biorę w ciemno. Im nas będzie więcej, tym większe szanse na kolejne tanie kolekcje. Ja liczę też na tą drugą z bohaterami Marvela.

   Usuń