piątek, 15 marca 2013

Wyniki typowania #10 numeru Kolekcji

Do premiery #10 numeru Kolekcji pozostał już niecały miesiąc. Dlatego też najwyższa pora zebrać wasze typy. I tak po raz kolejny zwyciężył Captain America: Winter Soldier (znowu 5 głosów). Ależ wy pragniecie tego Kapitana :)


Na kolejnych miejscach uplasowały się takie tytuły jak: Ultimates (3 głosy), Ostatnie Łowy Kravena (2 głosy), Marvels, Spider-Man: Blue, Marvel Zombies, 1602, Eternals i Captain Britain: A Croocked World (po 1 głosie każdy).

35 komentarzy:

 1. Ja nadal stawiam, że 10 to będzie The Ultimates Super-Human a Kapitan pojawi sie jako 11 numer

  OdpowiedzUsuń
 2. Geeku, a czy nie mógłbyś dogadać się z Hachette i za ich pozwoleniem umieszczać u siebie oficjalne zapowiedzi kolejnych tomów? Tak ze dwa, trzy do przodu? Przykładowo przy nr 8 zapowiedziałbyś 10 i 11, przy 9 - 12 i 13 itd. Jeżeli oni sami tego nie chcą robić (bo oficjalna strona kolekcji nie jest na bieżąco aktualizowana), to może pozwolą Ci się wyręczyć? Dla wszystkich byłoby to z korzyścią. Uniknęlibyśmy czatowania na informacje gdzieś w necie, dzwonienia do pań z infolinii itp. Póki co potwierdzasz jedynie coś, co gdzieś już wycieknie, ale może udałoby się pójść krok dalej?

  OdpowiedzUsuń
 3. dawno nie wpadłem na tak dobrego i pozytywnego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby Geek mógł to na pewno by publikował :) Gdyby Hachette chcilo nas informować robiło by to na swojej stronie lub publikowało informacje na facebooku :) Widać panowie z Hachette maja w tym jakiś marketingowy cel choć nie mam pojęcia jaki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Geek teraz oczywiście nie może, ale właśnie o to mi chodzi - niech usiądzie (czy też weźmie telefon, nie wiem, jak tam on się z nimi kontaktuje przy korektach) i po prostu uzgodni warunki oficjalnych zapowiedzi u siebie na blogu. W UK też tak jest - nie ma na oficjalnej stronie, ale za to są na Previewsworld.com (no i w sklepie internetowym, ale to inna sprawa). I zapowiedzi te są z wyprzedzeniem kilkumiesięcznym.

   Hachette specjalnie nic by na tym nie traciło, bo Geek dysponuje sam materiałami, z których mógłby zbudować zapowiedź, a na pewno by zyskało, bo zeszłaby część napięcia z czytelników WKKM. Bo raczej pewne jest, że w Hachette mają już ustalone jakie będą komiksy przynajmniej do 15-16 numeru.

   Usuń
 5. Ja uważam że 10 numerem kolekcji będzie Spider-Man Kraven's Last Hunt,chociaż bym wolała,żeby 10 numerem był The Amezing Spider-Man Venom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bardzo nie mogę się doczekać komiksu z Venonem,ja go chcę na kolejny 10 numer kolekcji marvela

  OdpowiedzUsuń
 7. Były narodziny Venoma,a widziałam na innej stronie marvela okładkę komiksu z wielkiej kolekcji marvela,ze będzie komiks z samym Venonem i jego przygodami i na ten komiks czekam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sobie poczekasz jak Majowie na koniec świata.

   Usuń
  2. prędzej doczekam się tego komiksu o Venonie niż końca świata

   Usuń
  3. Przygotuj się na rozczarowanie. W tej kolekcji nie ma takiego komiksu. Przejrzyj sobie dokładnie materiały o zawartości.

   Usuń
 8. Typowanie typowaniem, a dowiadywać się i tak trzeba będzie telefonicznie, bo Hachette ma w d**** publikowanie zapowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja to pewnie ciągle będę żyć z niewiedzą i grzecznie będę musiała czekać,bo na pewno do nich wydzwaniać nie będę,cierpliwa będę

   Usuń
 9. Geeku, a czy możesz chociaż potwierdzić, że ten Winter Soldier w ogóle się u nas ukaże? Nie chodzi już tu o konkretny numer i datę wydania, ale czy w ogóle będzie w naszej kolekcji, z taką zawartością jak w UK?

  Pytam, bo w Czechach właśnie dziś ukazał się inny Winter Soldier, niż się wszyscy spodziewali... Numery 1-7, vol.5.

  Wychodzi na to, że jednak będą różnice pomiędzy poszczególnymi krajami - każdy będzie miał swój zestaw albumów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli Hachette zapowie Kapitana (czy pani na infolinii się wygada, czy ktoś zdobędzie jakieś informacje na temat kolejnego numeru Kolekcji) to TYLKO i WYŁĄCZNIE wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć na ten temat (ilość numerów, strony itp.). Do tego czasu mam związane ręce. Proszę o zrozumienie tego.

   Usuń
  2. Doskonale to rozumiem, więc nie naciskam. Po prostu czekam z wytęsknieniem na tego Kapitana, a po dzisiejszym wydaniu edycji czeskiej ogarnął mnie niepokój, że i u nas go nie zobaczymy...

   Usuń
 10. No, niedowiarki, wychodzi na to, że Pan Sidorkiewicz nie kłamał o tym, że lista z Wiki nie jest wiarygodna :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale lista z Wiki jest wiarygodna i potwierdzona przez Hachette w ich sklepie - tylko wychodzi teraz na to, że jedynie na rynek UK. To, co dostali Czesi w ogóle nie figuruje w wersji brytyjskiej. Więc jednak p.Sidorkiewicz nie miał do końca racji.

   A i sam przecież pisał, że nie będzie różnic pomiędzy kolekcjami - i tu też się mylił. Teraz widać, że zmiany mogą być, ale przeprowadzane inaczej, niż on przekonywał.

   Ja bym typował remis :)

   Usuń
  2. A co oni takiego u nich wydali?

   Usuń
  3. No dobra, przekonałeś mnie z tym remisem :D Ja kolejny raz powtórzę, że cieszyłbym się bardzo, jeśli nie wszystkie pozycje z listy Wiki ukazały się w Polsce. Teraz tylko trzymać kciuki, żeby wyleciało to, co mnie się nie podoba :D I weszło to co bym chciał :D

   Usuń
  4. Grzegorz, trochę egoistyczne podejście, nie sądzisz? Wiesz, że są inni nabywcy kolekcji, którzy mogą chcieć czegoś dokładnie odwrotnego? Nie jesteś jedynym kupcem WKKM.

   Ja trzymam kciuki, aby zmian było jak najmniej, bo kolekcja ma dobry dobór tytułów, a jeżeli już, to KORZYSTNE. No i przede wszystkim, aby Hachette w swoim uporze odgradzania się od nabywców ścianą dezinformacji, raczyło zrobić konkretną zapowiedź, co będzie, a co wyleci.

   Do Anonimowego powyżej Grzegorza - w Czechach ukazał się wczoraj kolejny numer kolekcji, z zupełnie innym Winter Soldierem niż ten wydany w UK (inna zawartość).

   Usuń
  5. Nie rozumie dlaczego uważasz, że moje podejście jest egoistyczne. Idąc twoim tokiem (egoista - bo chciałby takich komiksów, a nie innych) rozumowania, to największymi egoistami są wydawnictwa. O, taka Mucha, to dopiero egoiści - zaprzestali wydawać Marvela, bo WKKM jest :P Albo taki Egmont - cały czas Batman, Hellboy... ;)
   Każdy trzyma kciuki, żeby ukazało się to, co by chciał najbardziej. Ja kibicuję żeby dubli było jak najmniej, a w ich miejsce wpadło coś, czego jeszcze na naszym rynku nie było. Ehh, egoista ze mnie, że hoho :)

   Usuń
  6. Dokładnie. Gdyż jest mnóstwo ludzi, którzy te duble chcą (np. ja), bo nie mają ich z Muchy z racji wysokich cen (dwukrotnie wyższych niż WKKM) lub też braku dostępności. A podejście "ja nie chcę, żeby były duble, więc ma ich nie być" jest z lekka egoistyczne.

   Usuń
  7. Cóż, więc jestem takim samym egoistom jak Ty (ty chcesz te duble nie patrząc na tych, co już mają te komiksy), tylko mam odwagę jawnie napisać co chcę, a czego nie :P

   Usuń
  8. Nie, ja napisałem, że najlepiej, aby zmian było jak najmniej, a jeżeli już to KORZYSTNE. Ani niczego nie wskazywałem, ani niczego nie odrzucałem. Po prostu na swoim przykładzie pokazałem, że są ludzie, którzy myślą inaczej niż Ty, ale nigdzie nie piszę "trzymam kciuki aby było tak jak ja chcę".

   Usuń
  9. To żeby Ci żyłka nie pękła, bo nadal będę trzymam kciuki aby było tak jak ja chcę :D I zdania swego nie zmienię ;)

   Usuń
 11. Tok rozumowania Grzegorza uważam za lepszy niż Anonimowego powyżej. To co wydała Mucha można też przecież kupić jak są wyprzedaże lub obniżki cen (przy okazji np. świąt). Oby zmiany były korzystne dla większości czytelników ;)
  Mike :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie się wydaje, że ten anonimowy za bardzo bierze to do siebie :D

   Mati

   Usuń
  2. Tak? To proszę Cię bardzo pokaż mi miejsce, gdzie mogę kupić obecnie nowy, nieużywany egzemplarz Astonishing X-Men Rozdarci? W cenie 40-50 zł? Z chęcią się w niego zaopatrzę.

   Za chwilę podobna sytacja będzie z Rodem M, Wojną Domową, Marvels i innymi z Muchy.

   Dlatego ja będę z całej siły trzymał kciuki by jak najwięcej tych komiksów ukazało się w WKKM. Łącznie z w/w Rozdartymi, których co prawda nie ma w ogóle na Wikipedii, ale obecnie nic nie jest pewne i mogą się jednak ukazać w naszej edycji.

   Usuń
  3. Pełno komiksów kupiłem na allegro, nie wiem czy wiesz, ale używane nie zawsze znaczy gorsze, zniszczone czy co tam myślisz. Komiks zazwyczaj jest raz przeczytany :P Kupiłem tak Astonishing X-Men od Muchy i teraz uważaj... ZA 100ZŁ KOMPLET, 4 TOMY! Wystarczy dobrze poszukać i być cierpliwym, nie jedna aukcja mi umknęła, nie jedną w licytacji przegrałem. Płaczesz jakie to drogie są komiksy, głową muru nie przebijesz, jak chcesz zmieć nówki, to może pomyśl jak zdobyć na nie pieniądze? Mam rodzinę na utrzymaniu, stałą pracę i kupę dodatkowych wydatków, a jednak potrafię znaleźć forsę na komiksy. Tydzień rozdawania ulotek i zarobiłem na All Star Superman, a do tanich nie należy. Weź się w garść człowieku i przestań użalać nad sobą.

   Endrju!

   Usuń
  4. Nie użalam się nad sobą. Po prostu musiałbym upaść na głowę, żeby szukać dodatkowych środków finansowych, aby kupić coś używanego za 70-80 zł, kiedy jest szansa, że mogę mieć to samo, tyle że nowe za 39 zł. A dla mnie używane niestety znaczy gorsze.

   Dlatego pozostaję przy swoim: oby wszystkie duble Muchy zapowiedziane na wersję brytyjską ukazały się i w naszej edycji. I za to ja będę trzymał kciuki.

   Usuń
  5. :D Ale dyskusyja się tu rozpętała :D
   Endrju wyraźnie napisał, że dał 100zł za 4 komiksy - to używki po 25zł za sztukę, z matmą coś u Ciebie kiepsko :P A komentarz, że upadł na głowę, bo poszedł rozdawać ulotki, żeby na komiks mieć, wydaje się zbędny :P

   Mati

   Usuń
  6. Nie pisałem, że Endrju upadł na głowę, tylko że ja musiałbym upaść, żeby zrobić tak jak on proponuje. Chodzi mi tu o to, że jego zdaniem mam iść teraz szukać dodatkowego zarobku, aby kupić nówkę dajmy na to Wojny Domowej od Muchy za 80-90 zł. Więc musiałbym upaść na głowę, żeby to zrobić, kiedy jest szansa, że ten komiks ukaże się u Hachette za 39 zł. Podobnie można opisać sytuację z Marvels, 1602 czy innymi dublami Muchy. I dlatego liczę gorąco, że Hachette w ramach kolekcji wyda przynajmniej te duble, które pojawiają się w UK.

   A używki mnie nie interesują, czy to za 25 zł, czy za 5 zł. Ostatnio na Allegro poszli wspomniani Rozdarci za 85 zł bodajże, więc do tego nawiązałem.

   Nie jest moim celem obrażać tu kogokolwiek, ale Endrju sam użył sformułować typu "płaczesz", "ogarnij się" itp. Co też moim zdaniem było zbędne.

   Usuń
 12. Wg infolinii w nr 10 będzie Spider Man Ostatnie łowy Kravena. Geeku, potwierdzasz?

  OdpowiedzUsuń