poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Breaking news - Batmany od Muchy!

Wiecie, dzisiaj 1 kwietnia, więc z takimi informacjami trzeba uważać, by nie dać się nabrać. Ja jednak zaryzykuję i skopiuję to info. Zobaczymy, co z tego będzie jutro. :)

 
Batman: The long Halloween

stron: około 400!
przewidywany termin wydania: październik 2013

Batman: Dark Victory

stron: około 400!
Pierwsza połowa 2014

No to ciekawe, co to będzie z tymi zapowiedziami. Oczywiście dane pochodzą z muchowego faceboka.

24 komentarze:

 1. jeśli prawda to koszt jednego pewnie wyjdzie z 200zł...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej z 250. Poza tym Mucha nie wydała nic w takim rozmiarze. Gdyby rozbili to na 2 tomy, to byłbym skłonny uwierzyć, a tak to wolę poczekać do jutra.

   Usuń
 2. Mucha już jakiś czas temu zapowiadała Batmana, więc może prawda. Hachette mocno im psuje rynek Marvela, więc może coś z tego będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hachette "psuje rynek "? To raczej Egmont i Mucha go psuły przez lata swoimi poj^%&* cenami do tego stopnia, że nawet uznałes je za normalne.

   Usuń
  2. @oisaj o czym ty bredzisz? Przecież to właśnie Egmont i Mucha psuły go swoimi chorymi cenami, zupełnie nieprzystosowanymi do polskich realiów zarobkowych.

   Usuń
  3. Hahahaha. Egmont psuł rynek? Odezwały się dzieciaki, które zaczęły przygodę z komiksem od WKKM:)

   Usuń
  4. Czytam komiksy od 20 lat i tak, sądzę że Egmont i Mucha psują rynek swoimi poj^%&* cenami. Masa ludzi nie kupuje komiksów nie dlatego, że nie chce a dlatego bo są za drogie/nie stać ich.

   Usuń
  5. Ja kupuję dużo dłużej od Ciebie i uważam, że wypisujesz głupoty. Ceny są jak najbardziej normalne ale nie dla kogoś kto kupuje od święta.

   Usuń
  6. To ładnie dałeś sobie "wyprać mózg" przez polskie wydawnictwa jeśli uważasz, że te ceny są normalne.

   Usuń
  7. To są normalne ceny. Takie ceny są w USA, takie są na zachodzie. Taniej nie będzie i koniec. Wydawca nie będzie dokładać do interesu, tylko dlatego że ktoś przebudził się z komiksowego snu. Czasy TM-Semic przeminęły i nie wrócą. Komiksy to elitarne hobby dla chcących w to inwestować, a nie dla sezonowców.
   Co do Hachette to wbij sobie do łba, że to jest firma wydająca kolekcje. Dla nich nie ma znaczenia czy to komiks, czy zestaw do szycia. WKKM się skończy, a Egmont zostanie. Jeśli już mówimy o porównywaniu cen to zobacz lepiej na ceny Thorgali w wydaniu Egmontu i Hachette. Nadal twierdzisz że ceny Egmontu są wysokie?

   Usuń
  8. Po pierwsze nie jestem żadnym sezonowcem. A po drugie, w USA komiksy są dużo tańsze, mimo tego że zarobki dużo wyższe (porównaj sobie z oryginałami chociażby ceny komiksów New DC, albo Muszego Marvela). Co jest tym bardziej niezrozumiałe bo zarówno Egmont jak Mucha drukują w koprodukcji z innymi krajami.

   Usuń
  9. Sprawdzałem przed zakupem. Komiksy z New52 z Egmontu były tańsze o kilka złotych od oryginałów, także nie wciskaj kitu. Poza tym nie ma co porównywać kraju gdzie nakład wynosi kilkaset tysięcy sztuk do kraju gdzie nakład wynosi między 1, a 5 tysięcy. Mimo to zarówno w USA, jak i w Polsce ceny nie spadną z prostego powodu. Nie ma popytu. Nakłady w USA spadły w ostatnich latach dwukrotnie, zamykane są kolejne sklepy komiksowe. Sorry ale jeżeli w Polsce nie można sprzedać 900 sztuk (tak, to nie pomyłka, taki był nakład) genialnego komiksu ,,Superman na wszystkie pory roku" który kosztuje z przesyłką 70 złotych, to wybacz ale postulowanie obniżenia cen jest zwykłym idiotyzmem.
   Na koniec pragnę jeszcze zauważyć, że ceny nigdy nie zostaną dostosowane do zarobków gdyż nie pozwolą na to twarde prawa ekonomii. Wstąpienie do UE wiąże się z określonymi konsekwencjami. Ceny nie mogą być regulowane. Nie ma tańszych samochodów, nie ma tańszych mieszkań, nie będzie i tańszych komiksów. Proste.

   Usuń
 3. Jeżeli to okaże się prawdą, to przyjdzie tylko czekać na wznowienie Batman Rok Pierwszy od Egmont. Trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli to prawda to po prostu kocham "Muchę". ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zobaczymy cz też pokochasz ich ceny :-O

   Usuń
  2. Miłość wszystko przezwycięży. ;)

   Usuń
 5. Prosta matematyka na podstawie cen ostatnich komiksów Muchy mówi, że nie 200, ani 250, tylko oba po ok. 175-180 zł. Chyba że dadzą dużo dodatków, bo policzyłem tyle stron, ile byłoby samych komiksów (plus oczywiście niezbędne strony dookoła).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No zgadza się, ale czytelnicy woleliby kolorowy, 400 str komiks w twardej oprawie w konkurencyjnej cenie w stosunku do WKKM. Najlepiej żeby tak z 30 zł kosztował.

   Usuń
  2. Więcej niż 100 kosztować nie powinien. Marvels od Hachette ma z dodatkami 250 stron a cena się nie zmieniła (40zł).

   Usuń
  3. Naprawdę nie widzisz różnicy między wydawaniem komiksów w kolekcji, a wydaniem nowego tytułu? Szkoda czytać takie idiotyczne komentarze dzieciaków, które przebudziły się przy okazji WKKM.

   Usuń
  4. Koszt tłumaczenia, przygotowania, papieru i druku jest taki sam. Być może koszt licencji jest trochę niższy i to tyle jeśli chodziłoby o różnicę.

   Usuń
 6. Tryryryrydymdymdum25 sierpnia 2013 23:08

  Hej Geeku,

  Możesz napisać coś o LH? W tym tygodniu mają być oficjalne informacje na FB Muchy, ale nie wiem w jaki dzień. Zdradzisz coś?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to mogę powiedzieć tylko o moich odczuciach o tym komiksie - danych typu cena, premiera itd. nie znam. Trzeba grzecznie czekać na jakieś informacje od Muchy.

   Usuń
 7. Podali cenę na fejsie. Okładkowa 149 złotych.

  OdpowiedzUsuń