środa, 8 maja 2013

Wielka Kolekcja Komiksów Thorgala wstrzymana?

Przed chwilą otrzymałem taką oto informację.


Co można rozumieć pod pojęciem "wstrzymania"?

1) Sytuację podobną jak z WKKM po letnim testowaniu. Wydano 4 numery, kolekcję wstrzymano, a w grudniu ponownie wystartowała. Szczerze powiedziawszy, nie wiem, czy Thorgal jest dostępny w całej Polsce, u siebie nie widziałem, ale też jakoś specjalnie tego nie szukałem, stąd biorę taką możliwość.
2) Kolekcja całkowicie znika z naszego rynku (najsmutniejsza wiadomość).

7 komentarzy:

 1. W Kielcach widziałem 3 numery, nie szło to zbyt dobrze. Sam kupiłem nr1 z czystej ciekawości i zaniemówiłem z wrażenia. Złego wrażenia. Tom nie dość, że mniejszy od oryginału to dodatkowo droższy niż wydanie Egmontu (!) i KLEJONY co było dla mnie zdecydowanym rozczarowaniem. Zwłaszcza, że klejenie zaczynało wyraźnie się rozłazić już przy przeglądaniu komiksu. Egmont zrobił to lepiej. Pozdrawiam, Rafał U.

  OdpowiedzUsuń
 2. Thorgali jest juz w Polsce mega ilość z Egmontu.
  Jeszcze jeden wydawca tej serii to chyba jakiś mega filantrop by musiał być :)

  arecki '78

  OdpowiedzUsuń
 3. To była seria testowa, tak jak w przypadku WKKM. Z tego co się orientuję, była dostepna jedynie w czterech województwach. Na pewno będą sprzedawać kolekcję. Hachette jeszcze nigdy się nie wycofało. Cena jest jednak nie do przyjęcia. Egmont wydaje to taniej.

  OdpowiedzUsuń
 4. W moim województwie była (warmińsko-mazurskie, przynajmniej w Iławie). Mam wszystkie albumy Thorgala i jak tylko pojawiła się ta kolekcja nie wróżyłem jej sukcesu, właśnie ze względu na konkurencję. Nie wiem tylko czemu to ma być "najsmutniejsza wiadomość"? Kto chce mieć Thorgale ma cały czas możliwość zakupu od Egmontu. Lepiej jakby Hachette wydało inną kolekcję, np. tę drugą z Marvela, która ruszyła czy też rusza właśnie na Zachodzie. OlgierdC

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie w Krakowie się kupić nie udało - ale kupiłbym raczej tylko pierwszy, właśnie ze względu na to, że można od ręki mieć wszystko od Egmontu, w większym formacie i taniej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzisiaj była reklama w TV. czyli rusza pełna kolekcja na całą Polskę. (21.01.2014)

  OdpowiedzUsuń