niedziela, 14 lipca 2013

Co znajdziemy w tomach #21-23 Kolekcji?

Postanowiłem wprowadzić małą zmianę. Jako że pani z infolinii podaje po kilka tytułów, zacznijmy i my obstawiać kilka do przodu. Gdyby było tak ostatnim razem, to ktoś by na pewno DD ustrzelił w dobrym miejscu, a tak, skoro typowaliśmy tylko #18 tom, to nie trafił nikt.


Najlepiej podawać tytuły w takiej formie:

#21 tytuł
#22 tytuł
#23 tytuł
No i standardowo proszę o podpisanie się i wspieranie akcji: "Nie bądź świnia, nie pisz z Anonima" :)

74 komentarze:

 1. Myślę, że to będzie tak:
  #21-Punisher: Witaj Ponownie Frank cz.2
  #22-Wolverine: Old Man Logan
  #23-Marvel Super Heroes- Secret Wars cz.1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo 22 pozycja dobry pomysł :)
   ale marvel Zombie też by mogło się ukazać :)

   Usuń
 2. #21 Punisher: Witaj Ponownie Frank cz.2
  #22 Marvel Zombies
  #23 X-Men: Imperial

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejność przypadkowa:
  Punisher: Witaj ponownie Frank cz.2
  Marvel Zombies
  She-Hulk

  OdpowiedzUsuń
 4. #21 Iron Man: Demon in a Bottle
  #22 Ultimate Spider-Man: Power and Responsibility
  #23 Ród M (bo musi być znów jakiś dubel :P)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja za ten Ród M w ludzkiej cenie będę bardzo wdzięczny.

   Usuń
 5. #21 Punisher: Witaj Ponownie, Frank cz.2
  #22 Avengers: Forever
  #23 Astonishing X-Men: Dangerous

  OdpowiedzUsuń
 6. A co tam, niech się geek śmieje

  #21 Ulitmates: Super Human
  #22 Punisher: Witaj Ponownie, Frank cz.2
  #23 Marvel Zombies

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejność przypadkowa:

  Punisher: Witaj Ponownie Frank cz.2
  Astonishing X-Men: Dangerous
  The Amazing Spider-Man: Revelations

  OdpowiedzUsuń
 8. Na prędkości:
  #21 Punisher: Witaj Ponownie Frank, cz. 2
  #22 Civil War (marzenie:P)
  #23 Weapon X

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak przy okazji, mam nadzieję, że po wydaniu 20 tomu będzie głosowanie na najgorsze i najlepsze pozycje z przedziału 11 - 20 :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może dwa głosowania? Jedno z przedziału 11-20, a drugie z przedziału 1-20.

   Em

   Usuń
  2. Raczej jedno będzie. Nie ma potrzeby się powtarzać.

   Usuń
  3. Można by za to, już po wydaniu całej kolekcji, zrobić głosowanie na najlepszy tom spośród zwycięzców poszczególnych "dziesiątek" i analogicznie na najgorszy.

   Usuń
 10. #21 She-Hulk: Single Green Female
  #22 The Ultimates: Super-Human
  #23 Marvel Zombies

  OdpowiedzUsuń
 11. #21 Marvel Zombies
  #22 Wolverine: Weapon X
  #23 The Incredible Hulk: Planet Hulk (Part 1)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja chcę tylko Captain Britain i mogą kończyć tę kolekcję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spadaj na drzewo. A Britaina w kolekcji nie będzie :)

   Usuń
  2. Trochę kultury dzieciaku. Skąd masz takie informacje? Koledzy pod trzepakiem ci powiedzieli, że nie będzie?

   Usuń
  3. Ale się zbulwersował. Nie będzie i tyle bo ten przereklamowany komiks jest tylko na Anglię przewidziany. A teraz płacz :)

   Usuń
  4. Po pierwsze chyba go nie czytałeś, bo piszesz bzdury, ten komiks mieści się w piątce najlepszych tej kolekcji. Po drugie, skąd wiesz że jest przewidziany na Anglię, skoro tomy z angielskiej kolekcji będą na 100 procent w Niemczech. Tak więc oryginalna kolekcja będzie także poza Anglią. Teraz w Niemczech wyszła właśnie pierwsza część Avengers Forever, której to historii miało podobno nie być poza Anglią.

   Usuń
  5. "skoro tomy z angielskiej kolekcji będą na 100 procent w Niemczech. Tak więc oryginalna kolekcja będzie także poza Anglią."

   No nie bardzo. W Niemczech mają mieć nowość: "DEADPOOL: HEY, HIER, IST DEADPOOL!, więc coś na pewno wyleci, więc na 100 procent się nie będzie pokrywać.

   Usuń
  6. Nie wiadomo czy nie będzie się pokrywać. Chodzą słuch, że kolekcja będzie liczyć więcej niż 60 tomów, przynajmniej w Anglii i Niemczech.

   Usuń
  7. Cóż, fanie Britaina, zatem wszyscy się cieszymy, że ta kolekcja nie jest robiona pod Ciebie i zamiast jednego komiksu, który Ty chcesz, będziemy mieli 60 dużo ciekawszych albumów. A jak tak bardzo go chcesz, to sprowadź go sobie z Anglii i po temacie.

   Usuń
  8. 60 dużo ciekawszych albumów od ,,Captain Britain"? Jesteś żałosny. W kolekcji jest 15 tytułów na wysokim poziomie, 15 to dno a reszta to tak zwane zapychacze. Twoja przygoda z komiksem prawdopodobnie zaczęła się od WKKM i masz bardzo małe pojęcie o wydawanych tytułach. A jestem fanem nie tylko tego konkretnie komiksu ale fanem twórczości Alana Moorea. Myślę po prostu, że warto mieć w kolekcji komiks współtworzony przez najwybitniejszego scenarzystę w historii.
   Aha, i jeszcze jedno. Nie pisz w imieniu wszystkich. Pisz w liczbie pojedynczej.

   Usuń
  9. No wiesz, każdy ma swój gust. Niektórzy uważają Moore`a za przereklamowane ścierwo. Nie wiem czy to taki znów najwybitniejszy... Zdajesz sobie sprawę z tego ilu ich już przy tym fachu było? Poznałeś ich wszystkich że tak od razu stwierdziłeś że Alan to mistrz? Osobiście czytałem tylko Killing Joke a Watchmen i V for Vendetta znam tylko z filmu, nie powiem jest świetny, ale są lepsi. A Britain którego tak wszyscy idealizują może rzeczywiście się nie ukazać choćby ze względu na to że w Polsce NIKT O NIM NIE SŁYSZAŁ!!! Ogarnij się, pozdrawiam.

   Usuń
  10. Franek, to że ty o nim nie słyszałeś nie znaczy jeszcze że nikt o nim nie słyszał. Uwierz mi, że osoby które obcują z komiksami dłużej niż od ukazania się WKKM słyszeli o nim. Chyba nie doceniasz zbieraczy komiksów w Polsce. Nie każdy jest sezonowcem.
   Pisząc, że Moore to ,,przereklamowane ścierwo" raczej sam powinieneś się ogarnąć. I polecam przeczytać jego komiksy, a nie oglądać filmy które nie oddają nawet w połowie pierwowzoru. Wiesz oczywiście, że ,,Strażnicy" są uważani za najlepszy komiks wszechczasów (m. in. ranking Time z 2009 roku)?
   BTW Nie znam takich, którzy uważają Moorea za przereklamowane ścierwo, ale myślę że trzeba ich szybko zapakować w kaftan.

   Usuń
  11. Znam komiksy od urodzenia, nie znasz więc nie oceniaj mnie, nie wmawiaj mi że jestem sezonowcem przez WKKM. Niestety taka prawda że Britain jest baaardzo maaaało znany w naszym kraju. I polecam ćwiczenie czytania ze zrozumieniem. Nie napisałem że ja uważam Moore`a "przereklamowane ścierwo". Napisałem że NIEKTÓRZY!!! Rozumiem że dla Ciebie to ideał scenarzysty i szanuję ale ty też szanuj innych a nie wyjeżdżaj z "sezonowcami" bo masz ból dupy o to że ktoś nie przepada za Britain i Moore`m

   Usuń
  12. Jeśli używasz określenia ,,przereklamowane ścierwo" to są dwie możliwości. Albo usłyszałeś to od kogoś (w co wątpię) albo sam to wymyśliłeś. Trzeciej opcji nie ma. A zdanie ,,znam komiksy od urodzenia" naprawdę mnie rozbawiło:) Zdążyli odciąć pępowiną zanim skończyłeś czytać komiks?
   Jeszcze z jednego powodu jest to śmieszne. Skoro znasz tak dobrze komiksy, to czemu nie znasz ,,V for vendetta" , ,,Watchmen" (a pewnie też ,,From hell") czyli absolutny kanon każdego miłośnika komiksu? Ja znam komiksy trochę dłużej niż od ,,twojego urodzenia" a ,,Zabójczy żart" czytałem jeszcze w wydaniu TM-Semic. I zmień trochę język.

   Usuń
  13. Pierwszy komiks tata mi czytał jak miałem 3 dni podobno. Nie wiem też co rozumiesz przez określenie "kanon"? To jest zbiór paru najlepszych pozycji według Ciebie czy coś co każdy powinien przeczytać? Co to ma być w ogóle? Niedługo mi wyskoczysz z tym że nie mogę czytać komiksów bo tego i tamtego nie znam... i Tak. Usłyszałem że Moore to ścierwo od 4 osób ;) Pozdro dla Ciebie

   Usuń
  14. Od jakich osób to usłyszałeś? Od chłopców spod budki z piwem czy spod trzepaka? Czy w ogóle argumentowali tę opinię? Czy czytali jego komiksy? Czy może tatuś przeczytał im komiksy Moorea gdy mieli 3 dni? Jakoś wątpliwe są te twoje źródła.
   Trochę dziwię się, że nie wiesz co należy rozumieć przez słowo ,,kanon". To chyba jednak prawda, że rośnie pokolenie analfabetów. Kanon w tym przypadku, to pozycje o podstawowym, fundamentalnym znaczeniu na których należy opierać dalsze poznawanie komiksów. Można powiedzieć, że są to takie ,,święte księgi" dla miłośników komiksu:)

   Usuń
  15. Normalnie uwielbiam takie wypowiedzi jak Twoje, kolesiu od Moore'a -z jednej strony rzucasz tekstami "zmień trochę język", "trochę kultury dzieciaku" itd. A z drugiej strony: "jesteś żałosny" do kogoś, kto ma inny gust, "rośnie nam analfabeta", "ja znam komiksy trochę dłużej niż od twojego urodzenia" oraz całe tony podszytego sarkazmem jadu - prezentujesz typową arogancką i egocentryczną bufonadę, typu "mnie wszystko wolno, jestem lepszy/mądrzejszy, ja się znam, wy nie". Normalnie hipokryzja i dziecinada pełną gębą. Oczekujesz szacunku i rozmowy na poziomie - sam ją prezentuj.

   Usuń
  16. Nie uważam bym kogokolwiek obraził. Zarzut o poprawności językowej jest więc całkowicie chybiony. Nie nazywam nikogo ,,ścierwem", nie każę ,,spadać na drzewo" i nie mówię o ,,bólu dupy". Poza tym napisałem o ,,pokoleniu analfabetów", co znajduje zresztą potwierdzenie w wypowiedziach na tym blogu. Sarkazm jest najodpowiedniejszym środkiem dla kogoś, kto nie przedstawia rzeczowych argumentów, roztacza niczym niepoparte wizje i wyrokuje o komiksach na podstawie filmów. Nie widzę też powodu dla którego nie miałbym ujawnić, że czytam komiksy ponad 20ścia lat, skoro ktoś pisze że zna je od urodzenia.
   I jeszcze jedno, osobo powyżej. Może trochę merytoryki w wypowiedziach, bo jak na razie to jesteś na poziomie Franka. Odnieś się lepiej do komiksów, bo za nietrafione portrety psychologiczne nie mam czym płacić.

   Usuń
  17. Dobra teraz zejdę na twój poziom...


   UWAGA!!! MAMY TUTAJ ZAWODOWEGO KRYTYKA, MUSIMY SIĘ Z NIM ZGADZAĆ BO JEŚLI NIE TO NIE ZNAMY SIĘ NA TYM CZYM SIĘ INTERESUJEMY!!! NIE RADZĘ Z NIM ZADZIERAĆ ;)

   Usuń
  18. Zabawni są psychofanii Moore`a. Jak ktoś powie złe słowo na niego to przylatują z pianą na ustach i każdemu mówią, że się nie zna. Britain to postać dość hermetyczna i się nie dziwię, że wywalono ten komiks z większości krajów. Niemcy za Britaina będą mieli prawdopodobnie Deadpoola który jest teraz na topie. A ty jak jesteś taki mocny to może byś przestał ukrywać się pod anonimowym nickiem.

   Usuń
  19. "Nie uważam bym kogokolwiek obraził" - taa, a rzucenie do kolesia tekstem "jesteś żałosny" w konteście innego gustu nie jest ani trochę obraźliwe. Ech, człowieku szkoda na Ciebie enegii i czasu. Wolę sobie poczytać nowe albumy WKKM.

   Usuń
  20. ,,A ty jak jesteś taki mocny to może byś przestał ukrywać się pod anonimowym nickiem". Dobre. Amsterdream to imię czy nazwisko? Nie mam ochoty wdawać się w pyskówki z dzieciakami, które nie posiadają żadnej wiedzy i żadnych argumentów aby uczestniczyć w dyskusji.
   Napisałem żeby Franek przedstawił dowody na poparcie swojej tezy. Jak na razie wyzwał tylko najlepszego scenarzystę w historii i stwierdził że tatuś czytał mu komiksy gdy miał 3 dni. Czekam jeszcze na wspomnienia o pierwszej kupce i będzie komplet.

   Usuń
  21. "Nie mam ochoty wdawać się w pyskówki z dzieciakami, które nie posiadają żadnej wiedzy i żadnych argumentów aby uczestniczyć w dyskusji"

   Straszliwe kompleksy masz. I jak na razie największym dzieciakiem jesteś Ty sam, bo poziom Twojej dyskusji jest mocno przedszkolny - "ja wiem wszystko najlepiej, ja jestem najmądrzejszy, wy się nie znacie, tylko ja się znam, a wy jesteście be i macie mnie słuchać". Mniej więcej tak wygląda każdy Twój post. Sorry, koleś, ale z takich dyskusji ja wyrosłem w przedszkolu, jak widzę Tobie się to nie udało. Możesz sobie czytać komiksy i 50 lat, umysłowo jesteś na poziomie 7 latka. Acha, i nie uważam, abym Cię obraził. Co najwyżej 7-latkowie mogą się poczuć urażeni.

   Usuń
  22. Stary nie wiem o co ci chodzi... Co ja mam argumentować?? Ja LUBIĘ MOORE`A za "Killing Joke" A tamte osoby może go tak PO PROSTU NIE LUBIĄ??? Czy zawsze trzeba mieć powód??? Nie można kogoś nie lubić od tak bo zrobił coś ważnego??? Współczuje tym którzy na co dzień z tobą rozmawiają... mają przerąbane.

   Usuń
  23. Bernard Wright:
   Franek, czytałeś tylko Zabójczy Żart i próbujesz mędrkować na temat Alana Moore'a. Przeczytaj resztę i wtedy pogadamy.

   Usuń
  24. Nie wiem jak ci to mam wytłumaczyć. Polecam http://allegro.pl/listing/listing.php?string=czytanie+ze+zrozumieniem

   I już nie wiem jak ja ci mam odpowiedzieć na to... no na to co ty odwalasz, nie potrafisz słuchać po prostu. Mentalność 12 latka.

   Usuń
  25. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  26. https://www.facebook.com/notes/wielka-kolekcja-komiks%C3%B3w-marvela/lista-tytu%C5%82%C3%B3w-kolekcji-cz/137854229734023

   Nie sądzę, by u nas był Cap Britain. Na razie lecimy wg wersji czeskiej i tam wyleciał z kolekcji.

   Usuń
 13. #21 The Ultimates Super-Human (Może w końcu)
  #22 She-Hulk: Single Green Female
  #23 Marvel Zombies

  bogi1

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie. Nie. Nie, nie, nie. Ta zabawa nie jest fajna, jeżeli Ty Geeku doskonale wiesz, co tam będzie, a my się tu produkujemy. Pewnie z albumu #21 zrobiłeś już sobie podkładkę pod mysz. To jest granie na nerwach czytelników bloga! Zgłaszam oficjalny sprzeciw takiego typu zagraniom, sam nie zamierzam brać w tym udziału!

  No dobra, a teraz moje typy:

  #21 - She Hulk: Svobodná, úspěšná, zelená
  #22 - The Ultimates: Nadčlověk
  #23 - Marvelovské zombie

  God-dammit!

  OdpowiedzUsuń
 15. Być może płynę za daleko, ale tak sobie myślę: mamy ekskluzywne na Polskę tytuły, a nikt nie informuje nas co wypadło, czy to oznacza, że polska Wielka Kolekcja może mieć więcej niż 60 tomów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię, bardziej obstawiałbym opcję, że w Hachette Polska jeszcze nie mają pełnej listy tytułów, które wydadzą, w wyniku czego nie wiedzą co wypadnie. Ilości 60 tomów nie przekroczą z jednego prostego powodu - licencja. Chociaż, gdyby olali licencję i wydali polskie wersje z edycji angielskiej plus wydania ekskluzywne to bym się nie pogniewał.

   Usuń
  2. Istnieje możliwość wydania więcej niż 60ciu tomów. Wskazuje na to praktyka Hachette jeśli chodzi o wydawanie różnych kolekcji. Poza tym już teraz można zauważyć że grafika na grzbietach nie zmieści się na 60ciu tomach.

   Usuń
  3. To chyba nie kwestia licencji - te ma Panini, które zleca Hachette wydawanie kolekcji w różnych krajach. Mają na Avengers Forever i Deadpoola, które poszły przecież w UK i Niemczech, więc to raczej nie byłby problem wydać te albumy i w innych krajach, nadal w ramach WKKM.

   Usuń
  4. Dokładnie. Licencja jest wykupiona na dużo większą liczbę tytułów. Nie ogranicza się do 60ciu.

   Usuń
  5. https://www.facebook.com/notes/wielka-kolekcja-komiks%C3%B3w-marvela/lista-tytu%C5%82%C3%B3w-kolekcji-cz/137854229734023

   Na razie prawie wszystko się zgadza. Jedziemy według kolekcji czeskiej i nie sądzę, by się to zmieniło. Jedyna różnica jest taka, że nie do końca pokrywa się kolejność, ale to akurat żaden problem.

   Usuń
  6. Na jakiej podstawie sądzisz, że to się nie zmieni? Jeżeli na swoich przypuszczeniach - to wybacz, ale to żadna podstawa.

   Usuń
 16. Ja bym był za tym żeby dokończyli, co zaczęli czyli:
  Punisher: Witaj ponownie Frank cz. 2
  New X-Men: Z jak Zagłada cz. 2

  Do tego bym nie pogardził Deadpoolem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zamow se z allegro new x-men z 'dobrego komiksu' to dostaniesz 4 odcinki wiecej i bedziesz mogl nacieszyc oko emma frost wygladajaca jak uzalezniona od botoksu ofiara operacji plastycznych... ja sobie czytam oba wydania jednoczesnie na razie jestem po pierwszym zeszycie i dk chyba lepsze, nie tlumacza pseudonimow z wyjatkiem zartu o cyklopie, nie myla ameryki poludniowej z afryka poludniowa gdy mowa o ekwadorze, stosuja lepsza forme na zapowiedz nadchodzacych sentineli... ogolnie to oba tlumaczenia moga sie troche uzupelniac i rozszerzac poznanie komiksu ;)

   wracajac jednak do tematu teraz panie z infolinii potwierdza she-hulk i deadpoola

   Usuń
  2. Dobry Komiks wydawanie New X-Men urwał w połowie, edycja Hachette będzie dłuższa o 5 zeszytów.

   Usuń
 17. #21 New X-Men: Imperial
  #22 Ultimates
  #23 Thor: The last Viking

  OdpowiedzUsuń
 18. #21 Punisher Witaj Ponownie Frank cz. 2
  #22 Ultimates Superhuman
  #23 Marvel Zombies
  Chociaż wolałbym jakiegoś Deadpool'a i Ultimate Comics Death of Spider-Man

  /mgr. W. Siedlecki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spoko, spoko magistrze z kropka bedzie deadpool, az dziw, ze do tej pory sie u nas jego przygody nie ukazaly...

   Usuń
  2. A obecność Deadpoola wywnioskowałeś, bo...?

   Usuń
  3. @ETCh Deadpoola u nas nie będzie bo jedziemy kropka w kropkę za edycją czeską a tam go nie ma.

   Usuń
  4. A skąd wiesz, że jedziemy kropka w kropkę za edycją czeską? Po 17 tomach, kiedy przed nami jeszcze 43?

   Usuń
  5. zeby bylo toczka w toczke to by sie i kolejnosc musiala zgadzac, czesi podali komplet swoich wydan a u nas to nie mialo miejsca i pewnie miec nie bedzie...

   Usuń
 19. Nasz drogi Geek pewnie ma wtyki w Hachette i dobrze wie, nad jakimi tytułami teraz pracują. Wnioskuję to po fakcie, że za korektę pasków komiksowych na jego stronie odpowiedzialna jest ta sama osoba, która robi korektę WKKM - Wojciech Abram (o ile to nie jest zbieżność nazwisk). Geeku, jaka jest prawda, ile tytułów do przodu znasz? xD

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak dla mnie to:

  #21 Punisher: Witaj Ponownie Frank cz.2
  #22 She-Hulk: Single Green Female
  #23 Astonishing X-Men: Dangerous

  Najlepsze kłótnie o nic :D
  Nie wiem po co psuć sobie humor bezsensownymi rozmowami skoro i tak nic nie zmienimy- kolekcja będzie jaka będzie i tyle.
  Poza tym jak chcecie sobie popisać to lepiej może na priv. Inni (vide moja osoba) czyta typy , a wasze komentarze tylko śmiecą.

  Pozdro.

  OdpowiedzUsuń
 21. #21 Fantastic Four: Authorative Action
  #22 Spider-Man: Blue
  #23 Black Panther: Who Is The Black Panther

  OdpowiedzUsuń
 22. Geeku, a czy wiesz już jaki będzie polski tytuł Single Green Female? Jestem ciekaw, jak to przetłumaczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stawiam na zielona singielka

   Usuń
  2. To bym chyba padł ze śmiechu. To przecież brzmi jak tytuł poradnika dla kobiet nieobeznanych w randkowaniu :)

   Usuń
  3. Geeku, zwracajcie większą uwagę na końcową korektę tekstu. W zeszycie Secret Wars znalazłem bodajrze dwa błędy stylistyczne. Ogólnie w kolekcji zaczynają się trafiać sytuację, gdzie ktoś zwraca się do jakieś kobiety poprzez słowa "Proszę pana" (lub proszę pani, do mężczyzny, mniejsza o to). Poczułem się trochę zniesmaczony, to naprawdę głupie niedopatrzenia, i wyłapanie ich nie wymaga wielkiego wysiłku, a my przecież płacimy za waszą pracę... Mam nadzieję, że przekażesz uwagi reszcie zespołu. Pozdrawiam.

   Usuń
  4. Dzięki za wiadomość :)

   Usuń
 23. BernardWright pisze:
  BodajRZe. Bójże się Boga!

  OdpowiedzUsuń
 24. Dzwonił ktoś na infolinię Hachette? W tym tygodniu mieli podać zawartość tomów 21 - 23.

  OdpowiedzUsuń