poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - podpisz petycję!

W jednym z komentarzy Anonimowy podrzucił linka do petycji, która powinna niektórych z was zainteresować - bo dotyczy Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela.Do tej pory podpisało ją 40 osób.A o co chodzi?
1. Co jest powodem naszej petycji?
Powodem, dla którego się zwracamy z prośbą o przedłużenie kolekcji są zmiany zaistniałe między polską listą tytułów WKKM, a zagranicznymi. Zależy nam na opublikowaniu tomów:
z angielskiej listy tytułów:
 • Captain Britain: A Crooked World (Alan Moore, Alan Davis)
 • Captain Britain and MI13: Vampire State (Paul Cornell, Leonard Kirk, Michael Collins)
 • Avengers: Forever - Part 1 (Kurt Busiek, Carlos Pacheco)
 • Avengers: Forever - Part 2 (Kurt Busiek, Carlos Pacheco)
z niemieckiej listy tytułów:
 • Deadpool: Hey, it's Deadpool! (Joe Kelly, Ed McGuinness, Aaron Lopresti)
2. Nasze uwagi i argumenty:
 • kilku czytelników zwróciło uwagę jakoby grafika na grzbietach nie wystarczyła na dodanie kolejnych tomów, jednocześnie odpowiadamy, że to nie grafika jest najważniejszym elementem kolekcji, a w przypadku faktycznego braku grafiki na kilku tomach nie będzie problemem wstawić czarne tło lub logo Marvel™; również numeracja tomów nie sprawia problemów w tej kwestii,
 • dlaczego nam zależy na tych komiksach - ów tytuły nie były jeszcze publikowane w Polsce, w przypadku bohaterów Captain Britain czy Deadpool'a nie doczekali się jakichkolwiek wydawnictw na naszym rynku, a zainteresowanie tymi postaciami jest duże, podobnie duże zainteresowanie budzą nazwiska autorów jak Kurt Busiek czy Alan Moore, których dzieła otrzymały miano kultowych,
 • dlaczego zwracamy się do Hachette wydającego pojedynczą kolekcję, a nie do wydawnictwa komiksowego - jak można wywnioskować Hachette dysponuje już licencją na wyżej wymienione tytuły z faktu wydawania ów komiksów w innych krajach w ramach tej samej kolekcji, analogicznie w innym języku, rozmowy na temat publikacji powyższych tytułów z innymi wydawnictwami mogłyby nie przynieść rezultatów ze względu na wysokie koszta, jakie by poniosło ów wydawnictwo związane z licencją, czy właśnie z faktu na konkurencję w postaci Hachette i kolekcji WKKM,
 • nie znamy planów Hachette w związku z kolekcją, nie znamy listy wykupionych licencji, proponujemy wydanie wyżej wymienionych tytułów jako tomów dodatkowych, ponieważ domagając się publikacji tych komiksów, jednocześnie nie chcemy skreślenia pozostałych pozycji z listy 60 tomów.
To co, podpiszecie? Myślicie, że taka akcja coś da? Dajcie znać. :)

34 komentarze:

 1. Uważam, że trzeba podpisać. Taka akcja na pewno nie zaszkodzi. Hachette wielokrotnie podkreślało że lista tytułów nie jest zamknięta i są otwarci na sugestie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już ponda 50 osób podpisało. Z minuty na minutę liczba rośnie. Geeku, Podpisujesz?

  OdpowiedzUsuń
 3. Już pękła 100tka:)

  OdpowiedzUsuń
 4. podpiszę ów petycję, bo czemuż bym miał ów projekt porzucić? gdy komiks jest dobry, to ów komiks kupię chętnie, nawet gdy ów grzbiet miałby się spaskudzić, choć tu i ówdzie bym niejeden tomik wykreślił. na przykład ów komiks - Hulk: Niemy Krzyk czy ów Punisher: Witaj ponownie, frank (w dodatku na 2 tomy rozdzielon, co czyni go drogim potwornie) chętnie z ów listy bym skreślił

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ÓW, ÓW, ÓW,ÓW, ÓW, ÓW...;)

   Usuń
 5. Podpisane i rozreklamowane gdzie się da. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. a ja zauważyłem ze nas w Polsce bok jest obcięty :/w innych wydaniach hulk jest poniżej pasa a u nas do pasa

  http://booklips.pl/wp-content/uploads/2012/08/wielka-kolekcja-komiksow-ma2.jpg

  nawet tu widać u nas kończy się zaraz za rekami hulka a w oryginale jeszcze jest coś :/mam przeczucie że wyjdzie syfiasto to no ale cóż polska:/

  OdpowiedzUsuń
 7. "dlaczego nam zależy na tych komiksach - ów tytuły nie były jeszcze publikowane w Polsce, w przypadku bohaterów Captain Britain czy Deadpool'a nie doczekali się jakichkolwiek wydawnictw na naszym rynku, a zainteresowanie tymi postaciami jest duże, podobnie duże zainteresowanie budzą nazwiska autorów jak Kurt Busiek czy Alan Moore, których dzieła otrzymały miano kultowych,"

  W tym zdaniu jest błąd "nie doczekali się", nie napisano kto się doczekał. Winno być "polscy fani nie doczekali się". Jeśli petycja ma być brana na poważnie, lepiej to poprawić. Dzięki za oklaski, chętnie przyjmę pracę korektora tekstów wszelakich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ps. "owe tytuły", a nie "ów tytuły", ów to liczba pojedyńcza, słowo owe to liczba mnoga słowa ów. Jezu Święty, czy ci ludzie chodzili na lekcje polskiego?

   Usuń
  2. pojedyncza

   Usuń
  3. hehe ;) Anonimowy 1:0 Maciej

   Usuń
  4. "Pojedyncza." jeśli już. Zdania zaczynamy wielką literą, a kończymy kropką.
   Anonimowy 1:1 Maciej

   Usuń
  5. Słowo "pojedyncza" nie jest zdaniem pod żadnym względem. Zdanie powinno posiadać co najmniej orzeczenie. Nadal Anonimowy 1:0 Maciej.

   Ponadto chciałbym zwrócić uwagę obu panom, że publiczne zwracanie komuś uwagi na błędy językowe jest zachowaniem uważanym za niegrzeczne. Jeśli natomiast ktoś postanowi iść tą drogą, proponuję, żeby kilka razy spojrzał w lustro, czy aby nie ma tam jakiejś belki.

   Petycja merytorycznie jest w porządku i wydaje mi się, że osoby decyzyjne zrozumieją jej sens, a jej wagę ocenią po ilości podpisów, nie po kilku drobnych błędach.

   Em (Nie ten Anonim, który nadal wygrywa punktem)

   Usuń
  6. "Tam" czytaj w oku swym :)

   Em

   Usuń
  7. buahahaha pajac struga miodka i poucza innych jak poprawnie powinno byc napisane walac przy tym babola w slowku 'pojedyncza'

   2:0

   a co do tematu, nie zamierzam podpisywac zadnych petycji internetowych, nic nie daja i nie rzucam swoimi danymi osobowymi na prawo i lewo w internecie. lepiej zasypcie wydawnictwu skrzynke mailowa

   Usuń
 8. A ja mam takie pytanie z zupełnie innej beczki; jaka to postać między Iron Man'em a Wolverine'em (chodzi mi o obrazek, który zostanie utworzony z grzbietów)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda mi ona na Storm. Tu trochę większa grafika.

   http://3.bp.blogspot.com/_zYsC1X_sBAY/TI7DusCE6OI/AAAAAAAAAW0/hN5XD-seSkw/s1600/blog-poster.jpg

   Usuń
  2. Dzięki serdeczne :)

   Usuń
 9. Kolekcja nie penis, nie wydłużą :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak sobie siedzę w pracy i myślę czy przypadkiem wydawnictwo Hachette nie planowało od samego początku wydać większej liczby komiksów.

  Już przedstawiam mój tok rozumowania. Polskie wydanie ma wyraźnie obcięty obrazek, który tworzy się z grzbietów każdego tomu. Moim zdaniem zabieg ten jest spowodowany tym, że trzeba pokryć większą liczbę grzbietów niż w wydaniach innych krajów.

  Oby moje rozmyślania się spełniły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, tak jakby zdjęcie jest powiększone i dlatego Hulka mamy do pasa, a nie jak przedstawia obrazek poglądowy :)

   Usuń
 11. Pedałowie. Dodajcie do tej listy 3 i 4 część Astronishing X-Men.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co jeszcze? Kingdom Come?

   Usuń
 12. Przypadkowo znalazłem wypełniona ankietę dodawaną do pierwszego tomu kolekcji, którą miałem wysłać, ale z głowy mi wyleciało.

  W pytaniu 9 tej ankiety widnieje polecenie "Proszę wskazać pięć najbardziej atrakcyjnych tytułów" i wśród nich znajdują się obie części Avengers Forever oraz Captain Britain: A Crooked World.

  Zastanawia mnie więc dlaczego zaszły zmiany wykluczające te tytuły, skoro wtedy były brane pod uwagę? Czyżby wpłynęła na to właśnie ta przeklęta ankieta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie tak. Moim zadaniem takie ankiety są idiotyczne, tym bardziej że polski przeciętny czytelnik nie kojarzy takich bohaterów jak Captain Britan, She-Hulk, Dr Strange itp. Nie jest to więc de facto głosowanie na najlepsze historie a zakreślenie bohaterów, których się zna. Przez to omijają nas właśnie takie perełki.

   Usuń
  2. Jeśli ich nie skojarzy to nie wypełni i nie wyśle ankiety matole. Myślisz, że każdemu chce się dymać na poczte z jakąś ankietą z komiksu? Ja nawet nie wiedziałem, że była taka ankieta bo na starcie wyrzucam takie śmieci do kosza, więc już widzę, jak niedzielny czytelnik który nie zna tych postaci zwalnia się z pracy, żeby iść na pocztę i to wysłać.

   Usuń
 13. Mi przesyłka z 11 września spółźnia się już ponad 2 tygodnie więc chyba wycofam swój poprzedni podpis...

  OdpowiedzUsuń
 14. Geeku, wiadomo już coś w sprawie petycji? Hachette odpisało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Petycja została wysłana 26 września i z tego co wiem, nie ma jeszcze odpowiedzi od Hachette.
   Polecam śledzić ten temat:
   http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35533.240.html

   Usuń
 15. Jest już odpowiedź na petycję. Geeku, warto Byś ją opublikował.

  OdpowiedzUsuń
 16. według mnie to fantastyczny pomysł . Najbardziej liczę na tom z deadpoolem to mój ulubiony "superbohater"

  OdpowiedzUsuń