piątek, 30 sierpnia 2013

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - wybieramy najlepszy i najgorszy tytuł! Tomy #11-20

I kolejne dziesięć tomów za nami, więc najwyższa pora zorganizować kolejne głosowanie i wybrać najlepszy tytuł z drugiej dziesiątki, który kiedyś tam powalczy z Ostatnimi Łowami Kravena o tytuł "Najlepszego w Kolekcji".


Bardzo ciekawi mnie, który tytuł wygra! :) W związku z tym, że mam kilka egzemplarzy Białego Orła na zbyciu, będę chciał nimi was zachęcić do głosowania. Może być? Szczegóły w rozwinięciu.Tym razem głosować można na następujące tytuły:

11. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.1
12. Avengers Impas
13. Marvels
14. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.2
15. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1
16. New X-Men: Z jak Zagłada
17. Tajna Wojna
18. Iron Man: Pięć Koszmarów
19. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek
20. Daredevil: Odrodzony

A jak to zrobić?
Wystarczy napisać w komentarzu 3 tytuły, które uważacie za najlepsze i 3, które wam nie przypadły do gustu.

O tak:

Najlepsze:
1. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek
2. Tajna Wojna
3. Marvels

Najgorsze:
1. New X-Men Z jak Zagłada
2. Iron Man: Pięć Koszmarów
3. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1

Oczywiście nie trzeba głosować w obydwu kategoriach - można tylko oddać głos na te najlepsze. A także można wskazać mniej niż 3 tytuły (większa ilość nie będzie brana pod uwagę).

Jak wybiorę tytuł?
Pierwsze miejsce z każdego z waszych głosów otrzyma 3 punkty, drugie 2 punkty, a trzecie 1. Oczywiście te najgorsze odpowiednio będą miały -3p. -2p. i -1p.
Na podstawie sumy punktów powstanie lista.

Czyli wszystko tak samo jak ostatnim razem.

No a co z tym Białym Orłem? 

Będzie można wygrać jeden z dwóch numerów najnowszego komiksu o przygodach Białego Orła (obydwa warianty z okładką pani Szymborskiej). Jeden z nich otrzyma osoba uczestnicząca w głosowaniu, która w najciekawszy sposób uzasadni swój wybór. Ostatnim razem szło wam to nieźle, więc pora to docenić i zmotywować do głosowania. Jeśli chcesz wziąć udział w tym konkursie, koniecznie w komentarzu umieść swój adres e-mail (Anonimowych dużo, a jakoś się trzeba skontaktować ze zwycięzcą).

Drugi sposób na wygranie egzemplarza PSBO#5, jest udostępnienie tego wpisu na facebooku. Dokończę go pisać, tradycyjnie wrzucę na fejsa i można udostępniać. Zdecydowanie łatwiejszy i szybszy sposób na wygraną.

Wiem, że z prenumeratą są różne przeboje u niektórych z was, dlatego na razie nie podaję czasu trwania głosowania. Stąd też na wyniki pierwszego konkursu trzeba będzie chwilę poczekać.

Myślę, że to tyle i zapraszam do typowania. :)

64 komentarze:

 1. Okazuje się, że znalazło się tu naprawdę dużo świetnych komiksów, tak więc wybór jest piekielnie trudny. No, ale spróbujmy:

  Najlepsze:
  1. Daredevil - Odrodzony
  2. Iron Man - Pięć Koszmarów
  3. Marvels

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepsze:

  1. Daredevil - Odrodzony
  2. Marvels
  3. Punisher

  Najgorsze:

  1. New X-Men - Z jak zagłada
  2. Kapitan Ameryka - Nowy początek
  3. Avengers - Impas

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze:

  1. Daredevil - Odrodzony (zdecydowany faworyt, komiks wciągnął mnie jak żaden inny)
  2. Marvels (byłem sceptycznie nastawiony do tego, no bo co to za komiks Marvela, gdzie herosi grają 2gie skrzypce :D a tu się okazało, że to kawał dobrego czytadła)
  3. Kapitan Ameryka - Zimowy Żołnierz cz.1

  Najgorsze:

  1. Tajna Wojna (serio, ale pogubiłem się trochę czytając ten komiks :P)
  2. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1
  3. Avengers - Impas

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepsze:

  1. Daredevil - Odrodzony
  2. Marvels
  3. New X-Men: Z jak Zagłada  Wszystkie tomy były spoko ale perełki były dwie. Gdyby było więcej klasyki pewnie na 3 miejscu znalazłby się inny tytuł :P Daredevil - Frank Miller - Klasyka - co tu więcej pisać.
  Marvels - arcydzieło. Komiks od którego ciężko się oderwać. Z każdą kartką zjadała mnie ciekawość co dalej jak to było jak to się wszystko zaczęło. Nagle niespodziewanie ( bo tak wciąga ) przeczytałem ostatnią kartkę pomyślałem wow i zadałem sobie pytanie "co z Meggie???" masakra tyle pytań w mojej głowie. Pomocną dłoń wyciągną internet i zaczęło się szukanie :D Komiks zapada w pamięci jak pierwszy raz (You Know What I Mean) :D. X-meni to X-meni zawsze fajnie się czyta.


  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepsze
  1)Marvels,
  2)Daredevil: Odrodzony,
  3)Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1

  Najgorsze
  1)Kapitan Ameryka: Nowy Porządek,
  2)Iron Man: Pięć Koszmarów,
  3)Tajna Wojna

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepsze
  1) Marvels
  20 Daredevil: Odrodzony
  3) Tajna Wojna

  OdpowiedzUsuń
 7. Najepsze
  1.Punisher
  2.Daredevil Odrodzony
  3.Tajna Wojna

  Najgorsze
  1.Kapitan Ameryka nowy porządek
  2.Iron Man 5 koszmarów
  3.Zimowy Żołnierz oba tomy

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepsze:
  1. Daredevil Odrodzony
  2. Marvels
  3. Punisher

  Najgorsze:
  1. Avengers Impas
  2. Iron Man: Pięć Koszmarów
  3. Zimowy Żołnierz cz. 2

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepsze:

  1. Daredevil Odrodzony
  2. Marvels
  3. Kapitan Ameryka Zimowy Żołnierz 1 (oceniam jako całość, bo kompletna opowieść to dwa, bardzo dobre albumy)

  Najgorsze (tu właściwie kolejność obojętna)

  1. Avengers Impas
  2. Tajna Wojna
  3. Iron Man Pięć Koszmarów

  ramirez82

  OdpowiedzUsuń
 10. Ogólnie podsumowując tą 10-tkę tomów, jestem zadowolony i jak najbardziej zmotywowany aby kupować kolejne.

  Najlepsze:

  1. Daredevil Odrodzony - Cudowna historia, która wciąga od początku do końca. Miło się to czytało, akcja wielopłaszczyznowa i trzymająca w napięciu. Bardzo podobało mi się studium psychologiczne zarówno Murdocka jak i Karen Page. Na uwagę zasługuję też postać Kingpina- jeśli ktoś wcześniej nie czytywał komiksów (vide moja osoba) i zna Kingpina wyłącznie ze starej bajki na Fox Kids, to będzie zaskoczony a zarazem pozna prawdziwe obliczę tej postaci. Kreacja skomplikowana lecz jak najbardziej zachęcająca do poznania. Ogólnie jestem zachwycony tym tomem.

  2. Marvels- Mam wrażenie że ten tom w kolekcji odgrywa rolę taką samą jak Księga Rodzaju w Biblii. Dla mnie to było niemal mistyczne, że z perspektywy zwykłego pismaka, szarego słabego człowieka ukazuję się całe spektrum przemiany świata. Phil według mnie to protoplasta myśli na temat Superbohaterów a także miłości, którą odczuwa każdy miłośnik komiksów- nie wiem jak inni ale czuje przywiązanie do tej postaci, ba nawet zazdroszczę mu tego że widział, bronił, działał i wierzył w Superbohaterów. Jeśli kiedyś na świecie będą bohaterowie tacy jak w komiksach to chce wyrażać te samą postawę jaką ukazał Phil w Marvels, ot co!.

  3. Avengers Impas - Wiem, że może być to zaskoczenie. Jednak moje zainteresowania spowodowały, iż ten komiks na swój sposób mnie zachwycił. Wszystkie zależności: polityczne, religijne, społeczne itd były bardzo podkreślone. Dla każdego socjologa, politologa, pedagoga ten komiks ukaże przekrój stosunków międzynarodowych, międzyreligijnych oraz całe spectrum wydarzeń które zachodzą w społeczeństwie ludzi i bohaterów. Można sobie zadać pytanie Co by było gdyby Thor był na prawdę itp. Ten komiks na pewno w części odpowiada na takie pytania.


  Najgorsze:

  1. Iron Man: Pięć Koszmarów - Jest pewne nawiązanie do filmu, który był w kinach, co powoduję że tomik jest bardziej przewidywalny. Jest po prostu bardzo przeciętny, kreska mi się podobała jednak sama historia słaba.

  2. Tajna Wojna- cóż nie ukrywam że czasami się gubiłem. Czasami pokręcenie całej sytuacji powodowało że nie wiedziałem co gdzie po co i na co. No i z jednej strony koniec Deus ex Machina- fachowo. A z drugiej strony kiepskie dla tej formy jaką jest komiks.

  3. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1 - Ogólnie historia ciekawa, dobre studium myślenia o świecie wg. Franka. Jednak po pierwszych stronach ilość mordu i krwi trochę odrzucała i powodowała zniesmaczenie.

  e-mail: eliasz_kubiak@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dla każdego socjologa, politologa, pedagoga ten komiks ukaże przekrój stosunków międzynarodowych, międzyreligijnych oraz całe spectrum wydarzeń które zachodzą w społeczeństwie ludzi i bohaterów" - jako dyplomowany socjolog (wiem, wstyd) chciałbym tylko napisać, że Impas robi taki przekrój społeczeństwa, który porównałbym do podręcznika do WoS-u dla gimnazjów. Czyli praktycznie żaden. Scenarzysta próbował, ale nie udźwignął tego nieco ambitniejszego tematu.

   Usuń
 11. Najlepsze:
  1. Marvels - arcydzieło komiksu, po prostu
  2. Daredevil Odrodzony - bo Miller, bo rysunki, bo lepszy jest tylko "Man Without Fear" JRJr'a
  3. X-Men Z jak Zagłada - bo Morrison udowodnił, że jak się umie to można pisać ciekawe i oryginalne historie o mutantach. Plus równie oryginalne rysunki F. Quitley'a

  Najgorsze:
  1. Avengers Impas - po prostu niegodny kolekcji i zwyczajnie nudny
  2. Iron Man Pięć Koszmarów - za powtórkę z Muchy (w dodatku nieplanowaną w pierwotnej liście WKKM)
  3. Kapitan Ameryka Nowy Porządek - za patetyczną i nudną fabułę

  OdpowiedzUsuń
 12. Najlepsze:
  1. 11. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.1 i 2. - Za tytułowego "Winterfresha" i zwrot akcji z Bucky'm
  2. Marvels - Za to, że ukazano tych wszystkich "Hirołsów" z perspektywy zwykłego szaraka. Na coś takiego czekałę.
  3. Tajna Wojna - Lubię się pogubić w tym co czytam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Najlepsze:

  1. Daredevil Odrodzony - Frank Miller to jeden z moich faworytów, a tu jego świetna historia. Już we wcześniej pokazał że miedzy nim a Daredevilem jest po prostu magia. W tej historii zgnoił Murdocka doszczętnie, bardziej niż Kraven Spidera! To co się dzieje dalej to totalny szok, genialny scenariusz. Trochę szkoda że Miller też tej historii nie zilustrował, ale tylko trocha bo rysunki i tak są wspaniałe. Bez photoshopa, po prostu to co się kocha od semica
  2. Marvels - recepta na genialny komiks? Zrobić wszystko na odwrót. Z perspektywy Giantmana to było łatwe wspiąć się na budynek aby pogonić za łotrem. Ale nikt dotąd nie pomyślał że pod jego nogami, jak mrówki plątali się zwyczajni ludzie. Do tego przepięknie namalowany, bo to już nie są zwykłe rysunki. Przegrał u mnie nieznacznie o pierwsze miejsce, bo nieznajomość starych zeszytów niestety przeszkadzała, dopiero historie Surfera i Gwen Stacy czytało mi się jasno.
  3. Captain America Zimny Wojak pt 1 - Trzecie miejsce daleko za dwójką, trzeba jednak przyznać że to bardzo dobra historia. Dotąd Kapitan jawił mi się jako kolorowy chłopczyk na posyłki, a tym razem nie mogłem się oderwać od lektury

  Najgorsze:

  1. Secret War - jakoś tak historia się wymknęła Bendisowi z rąk, wydarzenia z Latverii jakoś tak strasznie zamazane, najważniejsza bitwa przedstawiona jedynie przez migawki. Plus za rysunki, mimo że czasem błyszczą ciut za jasno bielą.
  2. Avengers Impas - sam komiks nawet mi się podobał, dobrze wypełnia inne tomy kolekcji (np. Avengers Upadek, bo w końcu wiadomo o co chodzi z Waletem), ale patrząc na całość to nie łapie się do definicji najleszych historii Marvela. Mimo wszystko wyszła wycinanka, jak za czasów tm-semic ;) A no i Iron Man to straszny dupek, nie podoba mi się taki jego obraz.
  3. X-men Z jak Zagłada - lubię go bardzo, ale to co zrobił Quietly dwóm najlepszym laskom wśród mutantek zasługuje na naganę. Jean i Emma są po prostu paskudne!

  OdpowiedzUsuń
 14. Najlepsze:
  1. Daredevil - trzeba pisać dlaczego? :)
  2. Zimowy Żołnierz (całość) - sensacyjna historia godna trylogii Bourne'a :)
  3. Marvels - czytadło inne niż wszystkie, niby superbohaterzy, ale jednak nie. Niby cały czas o nich, ale przedstawione z tak innej, ludzkiej perspektywy, ze aż miło. Narysowane w dobrym "kronikowym" wydaniu.

  Najgorsze:
  1. Z jak Zagłada - okropne rysunki postaci, a sama historia.. może dalej się rozkręca, ale początek nie zachęcił.
  2. Avengers Impas - jak dla mnie komiks o niczym, 3 zeszyty historii, która za dużo nie zmienia. Plus nie potrzebna wstawka o Ant-Manie i Jacku - żadnego powiązania z całością.

  OdpowiedzUsuń
 15. Najlepsze:

  1. Marvels - zdecydowanie komiks mocno odbiegający od standardów Marvela. Piękne ilustracje, które wydłużają przeglądanie każdej strony. Ostatnio nawet rzuciłem zdanie "Marvelowska Panorama Racławicka", co chyba wyraźnie zaznacza bogatą zawartość tego tomu.
  2. Iron Man: Pięć Koszmarów - dobra kreska i typowy poziom komiksów z Iron Manem. Być może nie jest to historia z głęboką fabułą, ale dodatkowy plus za to, że pewne motywy zostały wykorzystane w scenariuszu trzeciej filmowej odsłony przygód "Człowieka w Żelaznej Masce";)
  3. Daredevil: Odrodzony - ten komiks musiał się znaleźć w moim TOP 3. Dlaczego? Pierwszy powód to Frank Miller. Drugi to oldschoolowa kreska, która mocno pachnie Millerem, a - jak wiadomo - on był odpowiedzialny jedynie za scenariusz. Dodatkowo warto zaznaczyć, że historia jest głębsza niż standardowe przygody superhero ze stajni Marvela.

  Najgorsze:

  1. X-Men: Z jak Zagłada - może to trochę powierzchowne ocenianie, ale na pewno głównym powodem tego, że ten komiks jest w najgorszej trójce to jego kreska. Jeśli na komiks źle się patrzy, to ciężko się wczytać w historię. Poza tym zmasakrowany wygląd Wolverine'a, który jest jednym z moich ulubionych bohaterów;)
  2. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek - dobra kreska to nie wszystko. Praktycznie brak fabuły, mało tekstu. Komiks dobry jako książka dla małego dziecka, które może pooglądać sobie kolorowe obrazki. Poza tym lejący się z każdej strony patos o amerykańskim śnie dość mocno drażni. Może to kwestia innej mentalności?
  3. Avengers: Impas - główny powód jest taki, jak z pozycją ulokowaną punkt wyżej. Dodatkowo historia ta nie trzyma się wyraźnie "kupy". Czyta się ją dość ciężko. Ale plus za obrazki.

  PS. Pierwszą trójkę przyszło mi ciężko ocenić i praktycznie każdemu z tych komiksów dałbym 3 punkty. Każdy z nich jest inny i ciężki do porównania. Jednak Marvels to dla mnie bezapelacyjny zwycięzca. Iron-Mana dałem na drugie miejsce, bo mam do niego sentyment, a Daredevil po prostu zasłużył na punkty, bo to kawał dobrej lektury.

  Pozdrawiam,

  dudi1212

  dudi1212@cytadela.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Najlepsze:

  1. Marvels - za rysunki, za ukazanie świata marvela z drugiej strony, za mnóstwo ciekawostek, które odkrywam z każdym kolejnym czytaniem
  2. Daredevil Odrodzony - czemu komiksy o upadkach herosów sa takie dobre?
  3. Iron Man Pięć koszmarów - bo uwielbiam Irona, dodatkowy plus to nawiązania do filmu

  Najgorsze:

  1. Avengers - Impas
  2. Tajna Wojna
  3. New X-Men - Z jak zagłada

  smutas.93@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Najlepsze:

  1. Marvels
  2. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1
  3. Tajna Wojna

  Najgorsze:
  1. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.2
  2. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.1
  3. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek

  OdpowiedzUsuń
 18. najlepsze:

  1. New X-Men: Z jak Zagłada
  2. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1
  3. Marvels


  Najgorsze:
  1. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek
  2. Avengers Impas

  OdpowiedzUsuń
 19. Najlepsze:
  1) Marvels - świetne rysunki, niezła fabuła, malowniczo i ciekawie że aż szkoda że ten komiks się kończy.
  2) Daredevil: Odrodzony - pomimo upływu lat świetna pozycja, kapitalny scenariusz, niezłe rysunki, wciągająca i trzymająca w napięciu
  3) Kapitan Ameryka: Nowy Porządek - i tu się wyłamię, bo dla mnie to jedna z ciekawszych pozycji w tym zestawieniu, bardzo poważna i adekwatna do wydarzeń po których została wydana, no i bardzo ludzki Kap z którym można się utożsamiać.

  Najgorsze:
  1) Avengers: Impas - nie uważam żeby był to największy gniot, ale w tym zestawieniu wypada niestety najsłabiej, momentami bez ładu i składu(Iron-Man vs Thor,po kiego grzyba?), ale daje radę
  2) Tajna Wojna - przerost formy nad treścią, kapitalne ilustracje plus średnia, momentami infantylna(zakończenie) fabuła, a miało być tak pięknie...
  3) New X-Men: Z jak zagłada - krótkie i przeciętne, jak dla mnie trochę za słabe na kolekcje w której z zamysłu mają być najlepsze tytuły.

  V

  OdpowiedzUsuń
 20. Najlepsze:

  1.Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1
  Frank Castle to taki Jessie Custer, z tą różnicą że nie używa wyrazów na k..., ch..., p... , d..., j...Jeśli chodzi o ilość hektolitów krwi to jest remis. Czuję się jakby wróciła legenda Kaznodziei...eh...
  2. New X-Men - Z jak zagłada.
  Boję się tej Cassandry. Charles, na miłość boską - jak mogłeś dać się tak zrobić w bambuko babie?
  3. Tajna Wojna.
  Scenariusz wybaczam za rysunki. Bo komiks to rysunki "najsamprzód".

  Najgorze:

  1. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek
  Na polaka takie "egzoticzne kwiaty" nie działają.
  Jak "matkie" kocham.
  2. Marvels.
  Za dużo facetów w rajtuzach.
  Za dużo formy. Za dużo treści. Nie chcę czytac o ślubie Richardsa z Suzan - od tego jest Pudelek a nie komiks marvela.
  3. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.1 i 2.
  Jeśli Bucky to Robin a Winter Soldier to Nightwing to czemu Kapitan A. nie nosi peleryny nietoperza?!!!?


  OdpowiedzUsuń
 21. Tom 20 jeszcze do mnie nie doszedł ale wystawię ocenę na bazie pierwszej 9tki.

  Najlepsze:
  1) Marvels.
  Komiks jest po prostu spoko, fajnie przedstawiono całe uniwersum marvela widziane oczami zwykłego człowieka.
  2) Punisher: Witaj Ponownie Frank.
  Bo to Punisher.
  3) New X-Men Z jak Zagłada.
  Kocham X-Menów więc musiałem ich "zaplusować", nie zmienia to faktu, że w komiksie zdażają się debilne momenty. Jak ten kiedy Bestia opowiada kawały stojąc na miejscu masowego ludobójstwa i gadając z czyjąś czaszką. To mniej więcej tak jakby żołnierze oswobodzający Oświęcim pytali więźniów czy są na diecie, albo wchodząc do pieca gdzie palono ludzi gadali, że to grill-bar. Twórcy prawdopodobnie chcieli rozładować ciężką atmosferę, żeby komiks był bardziej przyswajalny dla amerykańskich gimbusów, ale i tak wyszło to jak jakiś suchy żart na poziomie świata według kiepskich. Nie mniej, to X-Men więc mają plus.

  Najgorsze:
  1) Kapitan Ameryka: Nowy porządek.
  Totalny ssyf i rzenada. Dawno nie widziałem takiej ilości robionego na zlecenie obecnie panującej władzy propagandowego bełkotu. Ten tom przypomina pracę twórców komiksów z III Rzeszy, Związku Radzieckiego i Korei Północnej w jednym, gdyby Che Quewara robił komiksy to wyglądałyby one właśnie tak.
  2) Tajna Wojna.
  Totalnie niewykorzystany potencjał. Najciekawsze sceny walk zostały przedstawione w formie jednoobrazkowych retrospekcji. Ogólnie panuje chaos jak w polskim filmie. Plusem są tu tylko fajne strony z opisami Herosów i Złoczyńców.
  3) Avengers: Impas.
  Krótki i nieciekawy. W dodatku pokazuje światową politykę w kretyński sposób. Od razu wszyscy boją się, że wybuchnie wojna światowa ameryki z rosją bo gdzieś tam ktoś do kogoś strzelił, a jakiś superbohater rozwalił kilka czołgów. Tak samo jak Tajna Wojna, ten komiks to fabularny bezsens.

  OdpowiedzUsuń
 22. Najlepsze

  1. Marvels
  2. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1
  3. Daredevil Odrodzenie

  Najgorsze

  1. Avengers Impas

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie czytałem jeszcze wszystkich tomów, więc nie wiem czy mój głos będzie się liczył, ale i tak mam ochotę podzielić się moją opinią. Podam tylko po jednym tytule z każdej kategorii.

  Najlepsze:
  1) Kapitan Ameryka: Nowy Porządek.
  Dla wielu czytelników w Polsce Kapitan jest najnudniejszym bohaterem Marvela. Ja natomiast uważam go za bardzo interesującą charakterologicznie postać. Podziwiam Kapitana (o ile można tak powiedzieć o fikcyjnej postaci) za wartości jakimi się kieruje, i za to, że zawsze stara się robić to co uważa za słuszne, nawet jeśli inni mają odmienne zdanie. Ciekawa historia, poruszająca wciąż aktualny temat terroryzmu ukazana z perspektywy nie tylko symbolu, ale i zwykłego żołnierza.

  Najgorsze:
  1) Tajna Wojna.
  Fenomenalna oprawa graficzna nie uratowała tego komiksu. Fabuła płytka i nietrzymająca się kupy. Charakterologia bohaterów i relacje między nimi płaskie jak naleśnik. Moim zdaniem jest to najgorszy tom w nie tylko z drugiej dziesiątki, ale ze wszystkich dotychczas wydanych tomów.

  Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników WKKM i tego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 24. Najlepsze:
  1) Marvels,
  2) Daredevil: Odrodzony,
  3) Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1

  Najgorsze:
  1) Kapitan Ameryka: Nowy Porządek,
  2) Iron Man: Pięć Koszmarów,
  3) Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.2

  OdpowiedzUsuń
 25. Najlepszy - Daredevil: Odrodzony i Marvels
  Najgorszy - Tajna Wojna

  OdpowiedzUsuń
 26. Najlepsze:
  1. Punisher: Witaj ponownie Frank cz. 1
  Akcja, humor, samowar zrobiony przez miśki i kibel z adamatium bezcenne.
  2. Tajna Wojna
  Rysunki, rysunki i jeszcze raz rysunki.
  3. Daredevil: Odrodzony
  Historia, nawet heros może wylądować na ulicy, eh życie.

  Najgorsze:
  1. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek
  Rozumiem flaga, kraj w opresji i tak dalej, rozumiem wszystko ale to nuuda bez akcji z jakąś zabałaganioną historią.
  2. New X-men: Z jak Zagłada
  Można było takiej plansze z zagłady miasta stworzyć ale się nie udało...

  OdpowiedzUsuń
 27. top3
  daredevil
  marvels
  new x-men - zagłada

  marv

  OdpowiedzUsuń
 28. Najlepsze:
  1. Marvels
  2. Iron Man: Pięć koszmarów
  3. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz 2

  OdpowiedzUsuń
 29. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 30. Najlepsze:
  1. "Marvels" - granice gatunku i medium mogą przekraczać tylko dzieła pod każdym względem wybitne i nieszablonowe. "Marvels" to jedno z takich dzieł.
  2. "Daredevil: Odrodzony" - dogłębnie przejmująca historia upadku człowieka i odrodzenia się bohatera.
  3. "Tajna Wojna" - fenomenalna wizualnie i intrygująca fabularnie opowieść o superbohaterach, która nie ogranicza się jedynie do kilku bijatyk. Całość może sprawiać wrażenie chaotycznej i wielopoziomowej układanki, ale tym bardziej warto wracać do tej historii.

  Najgorsze:
  1. "Iron Man: Pięć koszmarów" - zdecydowanie najgorszy jak dotąd komiks w całej kolekcji. Fabuła niesamowicie przewidywalna (ile razy można ogrywać motyw "syn złego vs. bohater"?), rysunki co najwyżej dobre, do tego cała masa absurdalnych scen i dialogów (fragment w którym Pepper pokazuje przed Starkiem swoje stringi powinna zapisać się w annałach komiksowego bezguścia i żenującego humoru).
  2. "Avengers: Impas" - brawa za ambicję przemycenia do komiksowej historii treści geopolitycznych. Niestety na ambicji się skończyło, gdyż sam komiks gubi się ostatecznie w kolejnej superbohaterskiej "nawalance".
  3. "Z jak zagłada" - punkt ujemny nie za samą historię (skądinąd bardzo dobrą), ale sposób wydania. Naprawdę nie dało się dodać tych czterech zeszytów do "Imperialnych" i wydać w ten sposób porządny tom poświęcony New X-men?
  T.Ż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Imperialni mają się składać z 9 zeszytów, gdyby dodać te 4 to byłoby już 13, prawie 350 stron komiksu. Naprawdę sądzisz, że opłacałoby im się to wydać za 40zł?

   Usuń
  2. No tak, tutaj wchodzimy już w politykę wydawnictwa i granicę 39,99 zł za tom niezależnie od jego objętości (osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, żeby ponad 300-stronnicowych New X-men sprzedawać za wyższą cenę, ale, jak wspomniałem, rozumiem prawa jakimi rządzą się tego rodzaju kolekcje). Osobiście jednak mam trochę żal za marnowanie w ten sposób numeru, który można by wykorzystać na zaprezentowanie czegoś oryginalnego i wcześniej nieobecnego na polskim rynku.

   Usuń
 31. Najlepsze:
  1. Marvels
  2. Daredevil: Odrodzony
  3. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.2

  Najgorsze:
  1. Avengers Impas
  2. Iron Man: Pięć Koszmarów
  3. New X-Men: Z jak Zagłada

  OdpowiedzUsuń
 32. 1. Daredevil - Odrodzony
  2. Marvels

  OdpowiedzUsuń
 33. Muszę rozdzielić na dwie części, ponieważ przekraczam limit znaków xD

  Od biedy mogę wziąć udział w konkursie: gaomon@interia.pl

  Najlepsze:

  1. Daredevil: Odrodzony

  Doskonale poprowadzona historia upadku superbohatera udowadniająca, że człowiek strącony na samo dno potrafi odbić się od niego i stawić czoła wszelakim przeciwnościom losu. Pomimo ciężkiego klimatu komiks pokazuje, że dobra passa nie trwa wiecznie i tyczy się to również złych, mrocznych i bogatych, którzy pociągają za sznurki, dlatego zawsze trzeba wierzyć w nadejście lepszego jutra. Wspaniałe studium psychologiczne postaci Matta i Kingpina. Realistycznie przedstawiony wątek kobiety, która w chwili zagrożenia i na ostatecznych poziomach zeszmacenia wraca do swego ukochanego. Część dziewcząt stanowczo powinno przeczytać ten album.

  2. Marvels

  Ryzykowne przedsięwzięcia są ryzykowne, jednak jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem powstają z nich takie właśnie perełki. Zapierające dech w piersiach malowane ilustracje, które chce się oglądać bez końca oraz niecodzienne podejście do tematu sprawiają, że "Marvels" są pozycją jedyną w swoim rodzaju. Dodatkowym smaczkiem są nawiązania do wydarzeń z innych tytułów Marvela sprawdzające wiedzę wiernych fanów i sprawiające, że początkujący mają powody do uzupełnienia braków.

  3. Punisher: Witaj ponownie, Frank

  Przemoc i brutalność uśpione są w głębi każdego z nas, więc dlaczego nie odłożyć na bok historii pełnych patosu, moralizatorstwa i walki o dobro w wykonaniu superbohaterów Marvela i nie śledzić krwawej sieczki w wykonaniu Franka, której nie powstydziliby się bohaterowie klasycznych slasherów tacy jak Jason, Michael czy Freddy? I jedno jest pewne - wycieczka do Zoo nigdy nie będzie taka sama, jak przed lekturą tego komiksu.

  OdpowiedzUsuń
 34. Najgorsze

  1. New X-Men: Z jak Zagłada

  Zacznijmy od tego, co najbardziej rzuca się w oczy - oprawa graficzna. Nie mam pojęcia jak osobnik odpowiedzialny za te bohomazy obrażające poczucie gustu i estetyki każdego szanującego się czytelnika dostał posadę rysownika Marvela. Zero dbałości o szczegóły i detale, dziwaczne proporcje ciał oraz zeszpecenie Jean i Emmy wołają o pomstę do nieba. Fabularnie nie jest lepiej - nudny i oklepany wstęp do solidniejszej nawalanki w następnej części historii powielający schemat: coś zaczyna się dziać - bohaterowie dostają wpierdziel - pozorne zwycięstwo - zakończenie albumu w takim momencie, że czytelnika szlag trafia, bo wiadomo, że nie wszystko jest tak jak to widzą nasi bohaterowie.

  Jeszcze można przymknąć na to oko, jednak w całości najbardziej razi nieudolność X-Menów. Beast dający się okładać zwykłemu dzieciakowi tylko dlatego, że jest jednym z uczniów czy Jean i Emma, które pomimo swych potężnych mocy nie potrafią wykryć, że z Xavierem zawładnęła jego podła siostra, która odlatuje w kosmos zwyczajnie irytują. Z mocarnych X-Menów zrobiono totalne pokraki.

  2. Iron Man: Pięć Koszmarów

  Jestem małym psycholem, przez ciebie zginął mój tatusiek. Byłem wtedy dzieckiem w wyniku czego i tak pewnie za dobrze go nie pamiętam, ale i tak zemszczę się na tobie, tak dla zasady i aby ci dokopać i pokazać jaki jestem cool (choć tak naprawdę to ze mnie wielki buntownik, irytujący typek, który pozjadał wszystkie rozumy).

  Kolejne powielanie wypracowanych schematów, przewidywalny, nudny, niezaskakujący. Oczywiście Tony - człowiek niezwykle inteligentny daje się podejść jak dziecko i ma problemy z wytropieniem i załatwieniem wroga przez kilka zeszytów, jakby był zwykłym bezmyślnym żółtodziobem. Całość ciągnie się niemiłosiernie i usypia, aby doprowadzić do równie nieudanego finału, który pewnie miał zaskoczyć zwrotem akcji, jednak mu się to zwyczajnie nie udało. Graficznie jest jest tak źle jak w "Z jak Zagłada" jednak wciąż poniżej średniej przeciętnej. W wielu miejscach kolorowanie powala sztucznością, podobnie jak dziwna mimika twarzy.

  3. Avengers: Impas

  Thor, który się wkurza bo mu mordują wyznawców i chce wziąć sprawy w swoje ręce przy okazji strzelając fochami jak kobieta podczas okresu oraz Iron Man, który daje się wplątać w militarno-polityczne gierki USA i Doktora Dooma. Gratis problemy Asa Kier i drugiego Ant-Mana czyli wielka mieszanka wszystkiego i niczego w jednym. Nie zapiera tchu w piersiach, nie zaskakuje, nudzi i powala naciągnięciem fabuły do granic kiczu i nieprzyzwoitego idiotyzmu. Nerwica bierze na samą myśl, że coś takiego prawdopodobnie wyparło jakiś bardziej wartościowy tytuł, jak choćby "Avengers: Forever".

  OdpowiedzUsuń
 35. Najlepsze:
  1) Daredevil: Odrodzony
  2) Marvels
  3) Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.1

  Najgorsze:
  1) Kapitan Ameryka: Nowy Porządek,
  2) Iron Man: Pięć Koszmarów,
  3) Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1

  Łukasz Jaremkiew

  OdpowiedzUsuń
 36. Najlepsze:
  1) Daredevil: Odrodzony
  2) Tajna Wojna
  3) Iron Man: Pięć Koszmarów

  Najgorsze:
  1) Kapitan Ameryka: Nowy Porządek,
  2) Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1
  3) Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.1

  Khuukii

  OdpowiedzUsuń
 37. Najlepsze:
  1) Marvels,
  2) Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1,
  3) Daredevil: Odrodzony

  Najgorsze:
  1) Kapitan Ameryka: Nowy Porządek,
  2) Tajna Wojna,
  3) Iron Man: Pięć Koszmarów

  OdpowiedzUsuń
 38. Najlepsze:
  1. Daredevil: Odrodzony
  2. Marvels
  3. Tajna wojna

  Najgorsze:
  1. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek
  2. Avengers Impas
  3. New X-Men: Z jak Zagłada

  OdpowiedzUsuń
 39. Najlepsze

  (Tu wybór w mojej ocenie jest bardzo trudny. Bez wątpienia tytuły wchodzące w skład drugiej dziesiątki WKKM, są dużo lepsze od tych pierwszej. Oczywiście, są wyjątki jednak, moim zdaniem, tomy 11-20, jako całość, były lepsze od tych z numerami 1-10.)

  1. Marvels- mam ten komiks w wydaniu od Muchy, mam też w wydaniu od Hachette. Drugie wydanie bije na głowę pierwsze: świetne dodatki (chyba najlepsze dotychczas) i śmiesznie niska cena. Do tego fabuła, która odsłania nam tym więcej, im lepiej znamy uniwersum Marvela. Tym samym, ile razy zagłębimy się w tę historię, tyle razy ona nas zaskoczy. Mam nadzieję, że w niedługim czasie historia ta znajdzie się na liście lektur obowiązkowych w polskich szkołach. Dla nas ten komiks, podobnie jak Strażnicy, czy Powrót Mrocznego Rycerza, taki status już ma.

  2. Daredevil: Odrodzony- Frank Miller w szczytowej formie. Genialny superłotr i niezwykle ludzki bohater w obcisłym trykocie (mimo, iż przez większość historii Murdock nie ma go na sobie). Do tego kreska świetnie oddająca klimat czarnego kryminału. Jedynym zgrzytem jest zakończenie, które przerzuca historię (i samego Daredevila) na trochę inne tory, przez co niektórzy mogą poczuć się oszukani. Nie mniej jednak jest to nadal kawał bardzo dobrej historii.

  3. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.2- z wyborem miejsca trzeciego miałem olbrzymi problem, bo strasznie lubię Kapitana. W mojej opinii wszystkie historie z super żołnierzem w roli głównej powinny się tu znaleźć. Nie mniej jednak musiałem wybrać jedną. Padło na tę, ponieważ już w przyszłym roku jej ekranizacja trafi do kin, a warto wcześniej znać oryginał. Poza tym lubię opowieści szpiegowskie rodem z James'a Bond'a. Ta jest tylko nieco bardziej mroczna, a i sam bohater ma mniej gadżetów do dyspozycji. Wszystko to sprawiło jednak, że komiks ten spodobał mi się jeszcze bardziej.

  Najgorsze

  (Naprawdę mam wybrać, aż trzy!? Czy jest to w ogóle możliwe? No dobrze, spróbuję.)

  1. Avengers: Impas- chyba najsłabszy dotychczas wydany komiks w WKKM, no może poza Thor'em. Ciekawi mnie, czym kierowało się Hachette w wyborze tego gniota. Spór władcy Asgardu z Ironman'em, był tak płytki, jak dół do którego powinno się wrzucić ten komiks i zakopać. Jedynym co mi się w tym tytule podobało to historia końca Waleta Kier. Zdecydowanie omijać.

  2. Tajna Wojna- świetny przykład na to jak pozory mogą mylić. Przepiękna kreska. Większość kadrów można by oprawić w ramki i patrzeć na nie godzinami z lampką wina w dłoni i cygarem w zębach. Poza tym strasznie mi się spodobała wizja Rosomaka w tym tytule. Co z resztą, zapytacie. Najlepiej było by je zbyć milczeniem. Masa superłotrów, którzy nic nie wnoszą. Fabuła tak strasznie uproszczona, że aż miejscami kompletnie nie zrozumiała. Ten komiks miał wszelkie podstawy, aby stać się kolejną perełką w stajni Marvela. Tak się jednak nie stało. Myślę, że powodem takiego stanu rzeczy jest jego długość. Gdyby był on rozpisany na 30 zeszytów, tak jak historie Clermont'a mielibyśmy hit, a tak mamy tylko komiks złożony z masy niepasujących do siebie elementów.

  3. miejsce nieobsadzone- cóż nie potrafię wskazać, aż trzech historii, które mnie odrzuciły. Nie wymienione przeze mnie historie nie są może tak świetne jak pierwsza trójka, ale nie są tak złe, aby nazywać je gniotami. Tak, można powiedzieć, że Nowy Porządek, jest zbyt patetyczny, ale jak zdejmie się z niego otoczkę 9/11, to jest to całkiem dobry komiks. Można również rzec, że Z jak Zagłada zawodzi w temacie zagłady Genoshy, która bardzo mnie rozczarowała. Nie mniej nie są to historie tak słabe jak Tajna Wojna i Impas.

  OdpowiedzUsuń
 40. GEEKU DO KIEDY JEST GŁOSOWANIE?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze 2-3 tygodnie jeszcze pewnie potrwa. Głosy cały czas jeszcze spływają.

   Usuń
 41. Najlepsze:
  1. Marvels - Fascynujący, piękny, wręcz liryczny komiks, zasługuje na miano klasyka.

  2. Punisher: Witaj ponownie Frank cz.I - Komiks na swoich zwolenników i przeciwników, ja zdecydowanie należę do tych pierwszych. Pamiętam Punishery z czasów TM Semic i różnica między dawnym zeszytami a odświeżonym Punisherem jest jak między polską wódką i czeską z przemytu. Humor obłędny, czarny, anarchistyczny choć o dziwo nie gustuje w komiksowych historiach okraszonych humorem.

  3. Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz cz.I - Lubie Kapitana pod warunkiem, że nie jest strasznie patetyczny jak w Nowym Porządku.

  Najgorsze:

  1. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek - patetyczna beznadzieja, tak złego komiksu dawno nie czytałem, trudno nawet komentować.

  2. Daredevil: Odrodzony - Frank Miller to geniusz a gdy bierze się Daredevila wychodzą cudeńka w stylu mojego ukochanego "Man without fear", natomiast ten komiks mi w ogóle nie podszedł, spodziewałem się dużo, dużo więcej.

  3. Secret Wars - Zaczyna się świetnie i ma potencjał na znakomitą historię, ale im dalej tym gorzej niestety.

  OdpowiedzUsuń
 42. Najlepsze:

  1. Marvels - Bezsprzecznie. Scenariusz i oprawa graficzna na najwyższym poziomie. To coś więcej niż komiks.
  2. Daredevil - Odrodzony - Scenariusz bardzo wciągający, grafika też nie odstaje.
  3. Tajna Wojna - przede wszystkim ze względu na grafikę.

  Najgorsze:

  1. Kapitan Ameryka - Nowy Porządek - Najbardziej patetyczny, typowo amerykańsko nadymany komiks, jaki czytałem.
  2. Avengers Impas - Już nie pamietam o czym to było, chyba wystarczy.
  3. New X-Men - Grafika mnie okropnie drażniła.

  Em.

  OdpowiedzUsuń
 43. Najlepsze:
  1. Marvels
  2. Daredevil - Odrodzony
  3. Tajna Wojna

  Najgorsze:
  1. Avengers Impas
  2. New X-Men
  3. Iron Man: Pięć Koszmarów
  3.

  OdpowiedzUsuń
 44. Najlepszy
  1 Witaj ponowie Frank cz. 1 Nie jestem fanem Punishera ale ta opowieść była boska
  2. Daredevil odrodzony stare komiksy najczęściej są nudne ale ten był bardzo wciągający z powody przedstawienia co może się stać jak największy wróg daredevilla pozna jego tożsamość
  3, Marvels autorzy świetnie pokazali początki bohaterów wydawnictwa Marvels piękne rysunki ciekawa naracjia
  Najgorsze
  1 Tajna Wojna słaba akcja, nudny komiks
  2. Avengers Impas główny problem komiksu to zbytnie rozdzielenie akcji i 2 prawię odrębne wątki
  3, Kapitan Ameryka nowy porządek monotonny komiks do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 45. Moje typy spod ciemnej i jasnej gwiazdy:

  Spod jasnej (czyli najlepsze):

  1. Marvels.
  2. Daredevil: Odrodzony
  3. Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (cz.2, chociaż na upartego powinno się te dwa tomy oceniać razem, bo to cała historia rozbita tylko na 2 części)

  Spod ciemnej (czyli najgorsze):

  1. Avengers Impas
  2. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek
  3. Tajna Wojna

  God-dammit!

  OdpowiedzUsuń
 46. Najlepsze:
  1) Daredevil: Odrodzony
  2) Marvels
  3) Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1

  Najgorsze:
  1) Tajna Wojna
  2) Iron Man: Pięć Koszmarów
  3) Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.2

  Francioszko

  OdpowiedzUsuń
 47. Najlepsze:
  1) Marvels
  2) Daredevil: Odrodzony
  3) Punisher: Witaj ponownie, Frank cz. 1

  Najgorsze:
  1) Kapitan Ameryka: Nowy Porządek
  2) New X-Men: Z jak Zagłada
  3) Tajna Wojna

  Czesio Siekiera

  OdpowiedzUsuń
 48. Geeku, jest sens w przedłużaniu głosowania? Niby głosy nadal spływają, ale są to głównie anonimy, a wiadomo, że z anonima to może jedna osoba oddać kilka różnych głosów lub nawet kilka takich samych tylko w różnej częstotliwości. Dlatego jakość takich głosów jest w pewnym stopniu wątpliwa.

  OdpowiedzUsuń
 49. Dokładnie. Dlatego proponuję anulować wszystkie anonimowe głosy które uważają że Marvels jest lepsze od DD. Wydaje mi się to mocno podejrzane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmieszny jesteś. Jeśli coś nie zgadza się z twoim punktem widzenia to zaraz trzeba to anulować. Może zrób swój plebiscyt i głosuj sam. Wtedy głosy będę się zgadzać.

   Usuń
  2. Proponuję anulować głos Sylwestra Wilka. On jakiś mocno podejrzany jest.

   Usuń
 50. Najlepsze:
  1. Marvels
  2. Daredevil: Odrodzony
  3. New X-Men: Z jak zagłada

  Najgorsze:
  1. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek
  2. Tajna Wojna
  3. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz. 1

  OdpowiedzUsuń
 51. Najlepsze:
  1. Daredevil: Odrodzony - kultowe dzieło, klasyk, niesamowite przedstawienie upadku herosa, ciekawy scenariusz znakomicie współgrający z klimatycznymi rysunkami.
  2. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.1 - nie jest to ,,wielkie dzieło", ale ja gustuję w takich ,,rozwałkach". Przyjemna, szybka lektura.
  3. Marvels - może niedługo przeczytam jeszcze raz ,,Cudownych", ale mówiąc szczerze, odrobinę mnie ten komiks rozczarował. Myślałem, że będzie to bardziej trzymająca w napięciu lektura, ale i tak jest to niewątpliwie kultowe dzieło. Plusem są genialne rysunki Ross'a.

  Najgorsze:
  1. Iron Man: Pięć koszmarów - cóż, nie jest to jakiś komiks z gatunku ,,unikać za wszelką cenę!", ale według mnie za wysokie progi na kolekcję. Po prostu dla mnie był zbyt sztampowy i...cóż, ani trochę nie trzymał w napięciu.
  2. Tajna Wojna - ani scenariusz, ani rysunki mnie nie zachwyciły. Jedna wielka rozwałka, ale bez ładu i składu...szkoda, bo aspiracje na genialną historię były ogromne.
  3. Avengers: Impas - nie jest to zły komiks, lecz czy na pewno zasługuje na miejsce w WKKM? Całkiem przyzwoita historia i przeciętne rysunki to trochę za mało...

  OdpowiedzUsuń
 52. Cóż, dzięki kochanemu Hachette, które spóźnia się niemiłosiernie, w moje łapy nie wpadł jeszcze najnowszy tom z Dardevile'em, dlatego ocenię te, które już czytałem.

  Najlepsze:

  Marvels - jak dla mnie wspaniała historia, do tego piękne rysunki Rossa. Czytałem z zaciekawieniem :)
  New X-Men: Z jak Zagłada - czymś mnie ten komiks urzekł. Może historią, a może zakończeniem, sam nie wiem.
  Punisher: Witaj ponownie, Frank: częśc 1 - rozwałka, krew i jeszcze raz rozwałka. Czegoś takiego potrzebowałem :)

  Najgorsze:
  Avengers: Impas - komiks nie za ciekawy, rysunki przeciętne. Jak dla mnie komiks wciskany do Kolekcji na siłę.
  Tajna Wojna - krótko mówiąc, nie ogarnąłem.
  Kapitan Ameryka: Nowy porządek - ot taka historia z Kapitanem. Miała mnie poruszyć, a wywołała jedynie "meh".

  OdpowiedzUsuń
 53. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 54. tym razem wybór jest dość prosty. między tytułami dobrymi, a słabymi jest przepaść:

  Najlepsze:
  1. Daredevil: Odrodzony
  2. Marvels
  3. Tajna Wojna

  Najsłabsze:
  1. Kapitan Ameryka: Nowy Porządek
  2. Iron Man: Pięć Koszmarów
  3. Avengers Impas

  PS
  Nie rozdzielałbym Zimowego Żołnierza, wszak to jedna historia, a nie wiadomo jak to ugryźć (wpisać jako 2 na raz, czy starczy pierwszy...)

  OdpowiedzUsuń
 55. Geeku, kiedy wyniki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miały być już dawno temu, ale cały czas coś mi wypada i z niczym nie mogę zdążyć. Przepraszam!

   Usuń
 56. Najlepsze :
  1.Punisher:Witaj w domu panie Frank cz.1
  2.Daredevil:Odrodzony
  3:Marvels
  Najgorsze:
  1.Tajne Wojny
  2.Kapitan Ameryka - Zimowy Zolnierz cz .1
  3.Avengers Impas

  Kapitana Ameryke mi sie najdluzej czytalo , gdyz przerywalem bo byl nieciekawy . Punisher czytalo mi sie z przyjemnoscia .

  OdpowiedzUsuń