piątek, 25 października 2013

Najpopularniejsi superbohaterowie i superłotrzy na świecie!

Mała zabawa, zanim rozwiniesz ten post, zatrzymaj się chwilkę i postaraj się odpowiedzieć na pytania, które umieściłem niżej, a potem sprawdź odpowiedzi. Dodam tylko, że dotyczą one DC i Marvela.Gotowy?

 • Najpopularniejszy superbohaterbohater na świecie to...?
 • Najpopularniejszy superłotr na świeecie to...?
 • Która grupa jest popularniejsza: Avengers czy Justice League? 
 • Które wydawnictwo jest  popularniejsze: Marvel czy DC?
 • Najpopularniejszą postacią komiksową w Europie jest...?


Skoro już odpowiedziałeś, to rozwiń posta i sprawdź, czy dobrze myślałeś. Ja dodam, że trafiłem tylko raz :)


A odpowiedziałem następująco:

1) Spider-Man
2) Dr. Doom
3) Avengers
4) Marvel
5) Spider-Man

A tu proszę, od Spidera w Europie popularniejszy jest Magneto i Catwoman!

5 komentarzy:

 1. Ciekawi mnie jaką metodą została wyliczona ta popularność. Co brano pod uwagę przy sporządzaniu tego rankingu?
  Rozumiem że jeśli chodzi o pytanie ostatnie "Najpopularniejszą postacią komiksową w Europie jest...?" mamy na myśli najpopularniejszą postać superhero, czy tak? Pytam dlatego, bo w Europie to nie komiksy superhero mają największe nakłady i sprzedaż. Wystarczy rzucić okiem na rynek francuski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dodam tylko, że dotyczą one DC i Marvela." więc żadne asterixy, thorgale itp

   Usuń
  2. Pytanie powinno być jednak dużo bardziej doprecyzowane. Poza tym nadal jestem ciekaw w jaki sposób badanie zostało przeprowadzone. Jak zmierzono tę popularność? Podawano jakieś warianty odpowiedzi?
   Nawet jeśli ograniczamy się do Marvela i DC to przypomina, że w grę wchodzą takie komiks jak "Strażnicy", "V jak Vendetta" czy "Sandman", mające nieporównywalnie większą siłę oddziaływania o czym świadczą wszelkie rankingi fanowskie a także typowania ekspertów oraz wyniki sprzedaży tych tytułów.

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że brano pod uwagę częstotliwość pojawiania się wszystkich powyższych w sieciach społecznościowych, być może także wyszukiwanie w google.

   Usuń
 2. 3/5 poprawnych odpowiedzi.
  1. Batman
  2. Joker
  3. Avengers
  4. Marvel
  5. Spiderman

  Poszedłem chyba trochę innym kluczem niż Geek. Wiadomo, że nie każdy czyta komiksy, ale większość ogląda filmy. Produkcje Nolana z Batmanem, zwłaszcza "Mroczny rycerz" mają miano kultowych, a już rola Jokera to majstersztyk. Zaskoczony byłem, że DC jest bardziej popularne niż Marvel, zwłaszcza, przy seryjnej produkcji kolejnych blockbusterów z Iron Manem, Thorem i spółką. Wysypałem się też na pytaniu o najpopularniejszego superbohatera w Europie, w sumie głupia wpadka, bo myślałem o Batmanie ale sądziłem, że to może być podchwytliwe pytanie.

  OdpowiedzUsuń