środa, 18 grudnia 2013

Co szykuje dla nas Egmont w 2014 roku?

Co szykuje? Same wspaniałości, czyli masę świetnych komiksów! Ale zanim napalicie się na to wszystko, rzucicie się w wir przeglądania dalszej części tego posta i już zaczniecie odkładać pieniądze na te wszystkie komiksy, to przeczytajcie ten akapit do końca. Informacja ta jest nieoficjalna i pochodzi z portalu Paradoks.net.pl, gdzie również podawana jest informacja, że nie jest to oficjalna lista.
Ale gdyby tak było naprawdę, a coś mi tak geekowski zmysł mówi, to w przyszłym roku na naszych półkach zagości:

Wonder Woman tom 1


Talon tom 1 All Star Western tom 1


Batman The Dark Knight tom 1 (nie jestem pewien, czy to będzie Batman vol.1 czy vol.2 więc 2 okładki)
Liga Sprawiedliwości tom 2


Superman tom 2 i 3


Batman: Detective Comics tom 3


Batman tom 3 i 4


19 komentarzy:

 1. To ma być w ramach Nowe DC Comics, więc w przypadku The Dark Knight chodzi na pewno o vol.2

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurde, szkoda by było olać v1, to tylko 5 numerów...

   Usuń
 2. Mnie do szczęścia wystarczy sam Talon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po "Wonder Woman" naprawdę warto sięgnąć - takiego ujęcia tematu jak u Azzarello jeszcze nie było w przypadku tej bohaterki. A "Talon" jest niezły, ale nie jakiś wybitny.

   Usuń
 3. Ja Talona odpuszczę, ale na całą resztę już jest miejsce na mojej półeczce :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka fajnych pozycji a czy z marvela cos wyjdzie nowego w przyszłym roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.alejakomiksu.com/nowosci/19474/Tomasz-Kolodziejczak-odpowiada-XII13/

   Raczej się nie spodziewaj.

   Usuń
 5. Czemu wymyślili ten tytuł "Liga Sprawiedliwości" zamiast znanego, dobrego "Liga Sprawiedliwych"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wymyślili tylko takie było pierwsze (i zdecydowanie lepiej oddające znaczenie oryginału) tłumaczenie wprowadzone jeszcze w komiksach Tm-Semic, gdzie przewijało się przez ponad dekadę (ukazał się nawet w końcu komiks w całości poświęcony Lidze czyli "Ziemia 2" G. Morrisona).

   Natomiast ta nieszczęsna "Liga Sprawiedliwych" to wymysł dystrybutora filmu animowanego, który potraktował kreskówkę wyłącznie jako bajkę dla dzieci ignorując fakt że tłumaczenie jest nietrafne i fandomie oraz w komiksach Tm-Semic funkcjonowała już "Liga Sprawiedliwości" - sprawdzić nie było trudno, naprawdę.

   Tymczasem Egmont jednak potraktował poważnie osoby znające Ligę z komiksów a nie tylko z kreskówki (ludzi z reguły pytający"hej, przecież Zielona Latarnia jest CZARNY co jest?o co chodzi?") stąd "Liga Sprawiedliwości", i to jeszcze z logo po polsku!

   Usuń
  2. Ze wszystkim się zgodzę, ale gwoli ścisłości muszę powiedzieć że Ziemia 2 wyszła jako "Liga Sprawiedliwych" :/
   Wydana została kiedy już kreskówka z tym tłumaczeniem była emitowana w Polsce.

   Usuń
  3. tak?hmm..nie mam dostępu do wszystkich stron tego wydania więc wierzę na słowo:-) ale to możliwe..niemniej nic dziwnego że ZBANKRUTOWALI (czy tam zakończyli wydawanie komiksów po prostu):-) wszak kara za bluźnierstwo musi być! ;-) jak widać EGMONT WCIĄŻ SIĘ TRZYMA bo wie jak co przetłumaczyć (choć nie zawsze) :-)

   Usuń
  4. Nie podoba mi się to, skoro stary polski tytuł został wyparty w świadomości ludzi przez nowy to powrót do starego po kolejnych (ponad) dziesięciu latach to według mnie średni ruch.
   Inna sprawa: czy Egmont poinformował gdzieś że dlatego wydali to pod takim tytułem bo to tytuł z czasów Semica? Bo jeśli nie to możliwe że nie mieli tego na celu a jest to wynik przypadku.

   Usuń
 6. O wydaniu Talon'a Kołodziejczak wspominał na Polconie, więc myślę, że raczej się pojawi. Kontynuacja Batmana po świetnym sowim cyklu, sprzeda się jak świeże bułeczki, więc też się pewnie u nas pokarze. Mam wątpliwości co do Dark Knighta, bo seria ta w przyszłym roku ma przez DC zostać zamknięta z powodu zbyt małej sprzedaży, więc może Kołodziejczak z niej zrezygnuje. Trzymam kciuki za Wonder Woman i Ligę (bo pierwszy tom mnie urzekł). All Star Western? Serio, kto to kupi, się zastanawiam. Zamiast tego Egmont mógłby wydać świetnie narysowanego Animal Mana, czy zbierającą świetne recenzję Batwoman.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z chęcia kupię przygody Jonaha Hexa i modlę sie o to, aby ta seria wytrzymała w Polsce jak najdłużej, ponieważ jest naprawde warta uwagi, a z każdym numerem staje się co raz lepsza. Trzymam również kciuki za WW, ponieważ jest to obecnie najciekawsza seria N52.
   Najzabawniejsze jest jednak to, że znając życie i tak najlepsze wyniki sprzedaży osiągnie najgorsza z tych serii, czyli Batman:TDK. ;)

   Usuń
 7. To będzie lamerskie pytanie:
  Czy historia rozpoczęta w „Trybunale sów” to coś innego od serii „Detective Comics”?

  OdpowiedzUsuń
 8. Mógłby ktoś Deadpoolem się zainteresować ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prymitywna rozrywka dla dzieciaków. Nie polecam.

   Usuń