środa, 23 kwietnia 2014

A tom #41 Kolekcji to...

Tym razem nie musieliśmy dzwonić do pani z infolinii, bo informację o tym tomie znajdziecie na ostatniej stronie komiksu z Fantastyczną Czwórką (który możecie kupić już dziś w kiosku).

Tom #41 Kolekcji to:

Fantastyczna Czwórka: Uzasadniona InterwencjaAlbum zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Fantastic Four #503-511.
Stron: 208

  

  

  

  

5 komentarzy:

 1. No ta, a 42 - śmierć kapitana, 43 - Punisher 2, 44 - Ultimates 2, 45 - Weapon X

  OdpowiedzUsuń
 2. Z OSTATNIEJ CHWILI!

  W 62 numerze oryginalnej brytyjskiej edycji WKKM znalazła się ulotka prezentująca wygląd grafiki z grzbietów Kolekcji wydłużonej z 60 do 120 tomów. (Tu możecie obejrzeć ją w pełnym rozmiarze: http://bit.ly/1jVNbgX)

  Oprócz Hulka, Iron Mana, Storm, Wolverine'a, Spider-Mana, Black Cat, Nightcrawlera i Shadowcat znaleźli na niej także Vision, Juggernaut, Colossus, Thing, Silver Surfer i She-Hulk. Trzeba jednak zauważyć, że te sześć nowych postaci to sześć oddzielnych ilustracji autorstwa Gabriele'a Dell'Otto doklejonych do oryginalnej grafiki dzięki magii Photoshopa.

  Jak widzicie na całość kolekcji składa się 40 tomów z komiksami z lat 60-tych i 70-tych (tomy CLASSIC I-XL) oraz 80 historii wydanych od początku lat 80-tych, aż do chwili obecnej (tomy 1-80). Tym sposobem czytelnicy WKKM otrzymują przekrój przez całe półwiecze działalności Marvel Comics - historie przełomowe dla tej czy innej postaci (lub grupy), początki wielu najpopularniejszych runów, najsłynniejsze, najpopularniejsze, ponadczasowe opowieści Domu Pomysłów i kilka prawdziwych arcydzieł sztuki komiksu. W tej edycji tomy WKKM ponumerowane są według chronologii ich powstania. Kolekcję otwiera zatem tom MARVEL ORIGINS: THE 60S czyli zbiór pierwszych komiksów z najbardziej znanymi superbohaterami Marvela, a zamyka rozdzielony na trzy tomy crossover AVENGERS VS. X-MEN z 2012 roku.

  Na tę chwilę nie wiadomo czy polska edycja WKKM także zostanie wydłużona z 60 do 120 tomów. Znając życie pewnie dowiemy się o tym dopiero wtedy gdy do sprzedaży trafi tom nr 61. Bardzo możliwe, że Hachette Polska podpisując umowę licencyjną musiało się zgodzić na wydanie tylu tomów ile ostatecznie zażyczy sobie oryginalny wydawca. Na wszelki wypadek jednak warto wspierać obie komiksowe kolekcje Hachette, aby wydawnictwo nie zniechęciło się do publikacji historii obrazkowych. No i trzeba przygotować się na ewentualny zakup większej półki na komiksy.

  Przy okazji znów przypominamy, że oryginalne tytuły wszystkich 120 tomów jak również kolejność ich czytania znajdziecie na naszym fanpage'u w zakładce "Notatki": http://on.fb.me/1hxdBnA

  OdpowiedzUsuń
 3. Info z oficjalnego konta polskiej WKKM na FB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest oficjalne konto polskiej WKKM na FB, a jedynie fanpage prowadzony przez fanów.

   Usuń
 4. Bok podaje kolejne tytuły:

  #42: Poległy Syn: Śmierć Kapitana Ameryki
  #43: Punisher: Witaj z powrotem, Frank - cz.2
  #44: Ultimates, cz.2
  #45: Wolverine: Broń X

  OdpowiedzUsuń