piątek, 9 maja 2014

A tomy #42-45 Kolekcji to...

Nie ma co ukrywać - jestem trochę spóźniony z tą informacją, ale to tylko dlatego, że musiałem się osobiście upewnić co do tych tomów, żeby nie popełnić gafy. Moi drodzy, oto kolejne tomy Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela!

Tom #42 Kolekcji to:

Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Captain America vol. 5 #25 oraz Fallen Son: The Death of Captain America #1-5.
Stron: 168

  

  

  

Tom #43 Kolekcji to:

Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.2


Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie The Punisher vol.3 #7-12.
Stron: 160

 

 

 

Tom #44 Kolekcji to:

Ultimates cz.2


Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Ultimates (Vol. 1) #7-13.

  

  

  

A tom #45 Kolekcji to:

Wolverine: Broń X


Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Marvel Comics Presents vol.1 #72-83.

  

  

  

  

  

  10 komentarzy:

 1. ile stron ma miec weapon x? bo 12 calych komiksow raczej nie zamieszcza w calosci upychajac jeszcze te swoje dodatki. punishera 12 odcinkowego podzielili na dwa wydania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie o Wolverine'ie nie wiem nic. Wiem, że będzie jako #45 i tyle.

   Usuń
  2. "Weapon X" był wydany w całości przez TM-Semic. Zerknij sobie ile ma stron, a Zrozumiesz jaką głupotę palnąłeś.

   Usuń
  3. wiesz tm-semic sporo komiksow i historii cielo i tu jak na pierwszy rzut oka tyle okladek zobaczylem postanowilem dopytac co i jak na dodatek komiksow z 'weapon x' bylo wiecej niektore z nich by sie zmiescily objetosciowo w tomie wkkm

   Usuń
 2. Jak to CAŁYCH?
  Po pierwsze: "Marvel Comics Presents" to była regularna antologia z przygodami różnych bohaterów pośród których był Wolverine, więc w każdym numerze z tych "aż 12-tu,o jej!" było po kilka stron "Wapon X".
  Po drugie: w wydaniach oryginalnych album zbiorczy ma nie więcej niż 152 strony, zgodnie z powyższym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ..a jeszcze dodam - dla przykładu że w okresie w którym ukazywało się "Weapon X" drukowane były w tym 36-stronicowym magazynie historie z takimi bohaterami jak Daredevil, Shanna the She-Devil, Human Torch, Namor i wielu innych,
   w numerze są oprócz Weapon X co najmniej3 dodatkowe historie,
   a w lewym górnym rogu na okładce jak widać na załączonych powyżej 12 obrazkach widnieje sylwetka jednej z tych postaci (np. widzimy tam Shannę, Namora, Firestar) - naprawdę, nie daliby ich na komiks z Wolverinem tak dla picu :-)

   Usuń
  2. no wlasnie teraz widze juz jak to sie przedstawialo czemu jednak do 83 numeru a nie 84 (literowka?) na ten rog nie zwracalem uwagi pamietam, ze pierwsze numery x-men u nas w kraju mialy logo spider-mana, wroblewski zapytany czemu tak jest tlumaczyl, cos na stronach klubowych o tym, ze te nasze komiksy cos sa sciagane ze szwecji a tam wszystkie marvele maja logo spider-mana

   Usuń
  3. (gwoli ścisłości akurat komentarz o "palnięciu głupoty" był innego Anonimowego) Zgadza się, w serii "MCP" #84 było jeszcze z logo Weapon X czyli to ostatni numer historii, w trejdach zagranicznych też jest #84.
   Co do TM-Semic to się w pełni zgadzam że oni musieli w ramach serii Mega Marvel wszystko skroić do 132 stron (u schyłku serii to było już tylko 100 stron) więc mogły być jakieś minimalne skróty. Co prawda zamieścili wtedy kilka oryginalnych okładek na końcu ale to na 100% nie przesądza czy czegoś nie wycięli - przekonamy się wszyscy wkrótce porównując wydania.

   Usuń
  4. Z tego co pamiętam to TM-Semic wydał całość, bez żadnego cięcia.

   Usuń
 3. Trochę okładki ci się pomyliły z alternatywnymi.

  OdpowiedzUsuń