czwartek, 26 czerwca 2014

Czy wiesz, że... #145


źródło: klik

2 komentarze:

 1. Geeku, powieliłeś błędną informację opublikowaną przez portal nie specjalizujący się w komiksach. W fachowej literaturze jako pierwotny tytuł zawsze podawany jest "The Mutants", a nie "Merry Mutants".

  Cytat z książki "Son of Origins of Marvel Comics" napisanej przez Stana Lee w 1975 roku (gdy nie miał jeszcze takiej sklerozy jak teraz): "Okey then, nothing could be more natural than to call the book >>The Mutants<<, right? Guess again, Charlie! (...) At any rate, Martin felt the title >>The Mutants<< would be too difficult for little kids to understand. He felt they wouldn't know what the world >>mutant<< meant. When I suggested that they could ask a friend, or look it up in the dictionary, he took a somewhat less than charitable view of my well-meaning proposal." Taki sam tytuł Stan przytoczył w książce Comic Book Creastors on X-Men z 2006 roku.

  Postaraj się sprawdzać ciekawostki w kilku wiarygodnych źródłach jednocześnie. O "The Mutants" jest mowa nawet na angielskiej Wikipedii. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, dzięki - poprawimy to w takim razie :)
   Zawsze sprawdzam w kilku źródłach (aż to też sprawdziłem jeszcze raz i faktycznie, wszystkie były niekomiksowe). Jeszcze raz dzięki za komentarz.

   Usuń