czwartek, 3 lipca 2014

Przedłużenie WKKM? Hachette tego chce!

Dawno nie było newsów związanych z kontynuacją Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, więc postanowiłem podpytać co nieco dyrektor kolekcji Hachette.

Aktualizacja! Kolekcja będzie liczyć około 100 tomów!


Oto, co się dowiedziałem:

Tradycyjnie zapytałem dyrektor, czy mają w planach przedłużenie WKKM, bo zbliżamy się już ku końcowi i pewnie zaczęli już myśleć coś w tej kwestii.


Czyli działają i mają w planach przedłużenie - na drodze mogą stać jedynie licencje. Jednak gdy zapytałem, czy mówimy o tomach z petycji, czy o nowych 60 tomach, które widnieją na liście Wikipedii, kolejny raz zostałem zapewniony, że trwają rozmowy:

Nie wiem jak wam, ale mnie się wydaje, że niebawem w kioskach będziemy cieszyć się nowymi tomami WKKM!

Aktualizacja!

Patrzcie, co znajduje się na głównej stronie WKKM.źródło: klik

28 komentarzy:

 1. Jaki jest do nich mail? Chciałbym do nich napisać 'moje oczekiwania'.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale to wspaniała wiadomość. :) Tylko półkę trzeba będzie większą kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Geeku, Zapytaj czy wydadzą te 4 tomy z petycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie pytałem o tomy z petycji, ale otrzymałem tylko odpowiedź, którą tu zamieściłem jako drugą. Potem pisałem, że mogę sporządzić listę komiksów (z waszą pomocą), które czytelnicy by chętnie zobaczyli w przedłużeniu, ale nie uzyskałem już żadnej odpowiedzi.

   Usuń
 4. Proponuję żeby ludzie wypisywali swoje "oczekiwania" w komentarzach, a Geek jeśli się zgodzi, przekaże je wydawnictwu. Podawanie maila nie ma sensu gdyż zrobiłby się ostry spam.
  Moje oczekiwania to tomy z petycji (najbardziej czekam na "Captain Britain a crooked world" bo to genialny komiks jest, a poza tym to w końcu Alan Moore no i na Deadpoolea, bo nic jeszcze z nim nie czytałem a jestem bardzo ciekaw). A tak poza tym to chciałby jakieś zróżnicowanie w tej kolekcji. Jak dotąd nie zauważyłem historii z flagową postacią Marvela jaką jest Silver Surfer, a wiele perełek da sięwybrać. Poza tym chętnie widziałbym coś z Elektrą, np. świetne "Elektra Assasin".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak napisałem wyżej - wyszedłem z tą propozycją do wydawnictwa, ale nie uzyskałem odpowiedzi.

   Usuń
 5. Jedna uwaga. Nie "dyrektora", tylko "dyrektorkę" :) W naszym języku to słowo się odmienia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwaga całkowicie chybiona. W tym wypadku należy zastosować formę męską "dyrektor" która to forma jest nieodmienna w przypadku kobiet. Jeśli dodamy zwrot "Pani", otrzymamy "Pani dyrektor" i tylko pierwszy człon odmieniamy czyli np. Pani Dyrektor, z Panią Dyrektor itd.
   Podobnie mówimy sędzia czy też doktor a nie sędzina (który zwrot oznacza nota bene żonę sędziego) czy doktorka.

   Usuń
  2. A jak się nazywa mąż pani sędzi(?)? :D

   Usuń
  3. Pan sędzina ;)

   Usuń
  4. Po polsku mówi się pani Dyrektorka a nie pani Dyrektor. Tak samo pani sędzina, a nie pani sędzia, pani posłanka, a nie pani poseł itp. Język urzędowy ma dużo naleciałości gramatycznych z hebrajskiego ze względu na dużą ilość żydów na stołkach, ale to nie znaczy, że tak się mówi po polsku.

   Usuń
  5. I cyklistów. Nie można zapominać o cyklistach.

   Usuń
 6. Proszę niech ktoś przekaże Pani Dyrektor że bardzo by mnie ucieszyły rozszerzeniu w kolekcji następujące tytuły:

  1. Captain America - A Crooked World
  2. Elektra - Assassin
  3. Infinity Gauntlet
  4. The Sentry
  5. Daredevil - The Mand Without Fear
  6. Daredevil - Yellow
  7. Daredevil - Elektra Saga
  8. Punisher - In the Beginning
  X-Men - Messiah Complex

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przy pierwszym to się chyba Machnąłeś:) Nie z tego kraju ten kapitan:)

   Usuń
 7. Ale jaja. Hachette oficjalnie potwierdziło przedłużenie kolekcji. Zerknijcie tutaj (pytanie pierwsze) http://www.kolekcjakomiksow.pl/faq.php
  Kolekcja ma liczyć 100 tomów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony - "super", z drugiej "Żona mnie zabije..."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dlatego warto być singlem:)

   Usuń
 9. Ja bym się tak nie gorączkował tym zgłaszaniem propozycji. Podstawowa wersja Kolekcji jest ta angielska i ona jest już rozpisana do końca. Na początku było kilka zmian ale w tej chwili wersja polska to dokładna kopia angielskiej "1 do 1". Widać że przy wydawaniu wersji narodowych trzeba załatwić dodatkowe licencje ale Hachette zapewne będzie chciało, tak jak teraz, zachować jedność kolekcji w różnych krajach i w kolejnej 60-tce będzie znów około 5 różnic. Muszą tak robić chcąc zachować niską cenę. Gdyby zaczęli słuchać naszych propozycji i wydawać wszędzie co innego to musieliby mieć takie ceny jak Mucha. Z tego też powodu myślę że w końcu dostaniemy 120 numerów. Teraz jest 100 bo do końca pierwszej 60-tki jeszcze kilka miesięcy, i tak jak piszą są w trakcie przygotowań. To co napisałem, to tylko moje przemyślenia nie mające oparcia w dostępnych informacjach więc mogę się mylić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko, że możesz ale mylisz się na pewno. Po pierwsze nie wykupuje się licencji na każdy tytuł oddzielnie, tylko kupuje się licencję zbiorczą na określoną ilość (tak samo Hachette zrobiło z Thorgalem). Wykupywanie licencji na każdy tytuł z osobna jest całkowicie nieopłacalne. Po drugie, Hachette potwierdziło że ma wykupioną licencję na znacznie większą ilość niż 120 tomów, stąd przetasowania w poszczególnych kolekcjach. Brak tomów z petycji jest więc tylko "widzimisię" kierownictwa Hachette, a nie jakąś przeszkodą w ich wydaniu. Po trzecie, nie wiem kiedy ostatnio brałeś coś od Muchy ale teraz komiksy tego wydawnictwa są w cenach mocno zbliżonych do Hachette.

   Usuń
 10. Czemu 100 ,a nie 120 tomów? Może chodzi o to ,że te 20 tomów są nowe ,a oni mieli bodajże licencję na zeszyty wydane do 2012roku?

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo proszę Hatchette o coś z Captain Britain, Guardians of the Galaxy, Ghost Riderem, Warlockiem, Namorem. Oprócz tego przydały by się The Infinity Gauntlet, Days of Future Past, Coming of Galactus. No i więcej Punishera. Pozdrawiam, Marcin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co chcesz Days of Future Past? Poproś od razu o pl wersję MMH

   Usuń
 12. To co wyżej + coś z Venomem, Moon Knight'em czy The Sentry. Mniej Avengers, więcej świeżości!

  OdpowiedzUsuń
 13. Wydajcie dodatkowe exy z innych Państw + dokończcie resztę wydanych już historii (np. mamy New X-men to dajcie resztę runu Morrisona) - tym zabiegiem na bank nie potracicie klientów. Później albo wydawajcie coś z np. ankiet (najlepiej na forum gildii) lub bierzcie się za WKK DC :)

  OdpowiedzUsuń
 14. + up tylko może z mniej "spektakularną" dla mnie przesadzoną panoramą. Podoba mi sie to co zrobiliście z Thorgalem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio? Taki Thorgal ci się podoba?

   Usuń