środa, 6 sierpnia 2014

No to mamy czego zazdrościć Niemcom!

W tej zazdrości nie chodzi mi o autostrady, samochody, zarobki czy inne tego typu rzeczy, lecz o komiksy! A dokładnie o coś, co można nazwać Wielką Kolekcją Komiksów DC - bo taka właśnie ma wystartować niebawem oficjalnie na niemieckim rynku (do tej pory był rzut testowy)!  Mówię wam jest czegoś zazdrościć!
Jak to z tego typu kolekcjami bywa, tomy kolejnych tomów poznajemy z czasem. Do tej pory wiadomo, że w kolekcji pojawią się poniższe tytuły:
oraz:

Tom 6 - Green Lantern: Secret Origin
Tom 7 - Wonder Woman: The Dark Side of Paradise

Ciekawe, co będzie później? Ale zapewne tak jak w WKKM znajdą się tam tytuły lepsze i gorsze - tego możemy być całkowicie pewni.

Jednakże za każdy album trzeba słono zapłacić - 12,99 euro, co na nasze daje jakieś 54zł. Chociaż myślę, że gdyby miało się to ukazać w Polsce, to cena byłaby odpowiednio niższa. Bo gdybyśmy mieli płacić za każdy z 60 tomów cenę 54zł, to ojaciedziękujęiletokasy...

Poza tym, świetnie prezentują się dodatki dla prenumeratorów - na wszystkie z pewnością bym się skusił (zwłaszcza na te podpórki do komiksów, które wyglądają rewelacyjnie).


Wszystko świetnie, ciekawe tylko, kiedy i czy ta kolekcja pojawi się w Polsce - bo jeśli nie, to trzeba będzie zazdrościć mocno Niemcom i osobą znającym język niemiecki.

źródło: klik

9 komentarzy:

 1. Szkoda, szkoda. Aczkolwiek nie tyle mi szkoda, że nie ma w Polsce "Wielkiej kolekcji...", co tego, że komiksów od DC jest drukowanych mniej niż byśmy chcieli. Egmont cześć wydaje i chwała im za to bo to oryginał sam się nie przetłumaczy i nie wydrukuje, ale 1) nie jest tego bardzo dużo 2) cena około 70 zł jest słona i choć nie świadczy to o mnie dobrze jako o konsumencie napędzającym rynek to z tego powodu czytam wydane komisy w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdyby w Polsce taka kolekcja się ukazała i gdyby kosztowała 54 zł za tom to problemem nie byłaby cena ale częstotliwość wydawania (raz na dwa tygodnie, 108 zł miesięcznie). Sama cena, za tak dobry komiks, po polsku i w twardej oprawie, wysoka nie jest. Podobną trzeba byłoby zapłacić za angielską wersję w sklepie internetowym. Choć np. taniej byłoby kupić Hush-a po angielsku w zbiorczym wydaniu w miękkiej lub twardej okładce. Zazdrościć Niemcom nie zamierzam - z zasady, ale taką Kolekcję DC mile bym w Polsce widział. Szczególnie, że pierwsze tomy wyglądają smakowicie - Hush jest niezłą historią, choć broni się głównie rysunkami i wprowadzeniem nowego villaina do galerii łotrów Batmana, Superman: Ostatni Syn Planety Krypton nie czytałem ale chętnie bym się z tym tomem zapoznał, Justice League: Wieża Babel została przeniesiona na mały ekran w animacji "Justice League:Doom" i był to bardzo dobry film, który miło się oglądało (w przeciwieństwie do np. "Syn Batmana"), Superman/Batman: Przyjaciele i wrogowie można by sobie odpuścić ale już Green Lantern: Secret Origin to świetne odświeżenie originu Lanterna i historia którą polecam każdemu, kto chcę zaczać czytanie serii z GL lub GLC. Wonder Woman: Mroczna strona raju nie znam ale te historie, które z Amazonką miałem okazję czytać pozytywnie nastawiałyby mnie do kupna tego tomu, gdyby Kolekcja ukazywałaby się w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdyby to wyszło w czasie, gdy ukazywałaby się WKKM? Wtedy zrobiłoby się już bardzo dużo. Do tego Mucha i Egmont mają świetne komiksy w swojej ofercie praktycznie co miesiąc - jak nic uzbierałoby się prawie 300zł miesięcznie.

   Usuń
  2. Na jesieni Egmont ma ogłosić dalsze plany wydawnicze, w tym te dotyczące Nowego 52. Ale serie z Batmanem sprzedają się świetnie, czego dowodem potrzeba dodruków, więc duża szansa na uruchomienie nowych serii z New 52, co oznacza kolejne wydatki. A jak się jeszcze kupuje komiksy nie-superbohaterskie, jak ja, to już w ogóle ciężka sytuacja. Klęska urodzaju :)

   Usuń
 3. WKKDC? Neeext.....
  Na szczęście nie trawię tego uniwersum więc nie tylko Niemców nie lubię, ale im jeszcze nie zazdroszczę tej kolekcji :P
  V

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja bym chętnie poczytał co poniektóre jeżeli byłoby w cenie kolekcji marvela czyli 40zł

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiesz, Geeku, zawsze mógłbyś wykorzystać swoje kontakty i zasugerować Aszet coś takiego...

  Smut-ny

  OdpowiedzUsuń
 6. Ktoś wie czy będzie to 'stare' czy nowe DC Comics?

  OdpowiedzUsuń
 7. WIELKA KOLEKCJA KOMIKSÓW DC COMICS
  http://www.kolporter.com.pl/nowosci_w_ofercie.php

  OdpowiedzUsuń