czwartek, 18 września 2014

Przyjedźcie na MFKiG - będzie Sex... i Fatale!

I zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami poznaliśmy szczegóły odnośnie dwóch kolejnych komiksów od Mucha Comics. I powiem krótko - będą cycki i femme fatale! Czyli to, co większość z nas lubi!


Sex: Letnie uniesienia tom 1


Scenariusz: Joe Casey
Rysunki: Piotr Kowalski
Kolory: Brad Simpson

Tłumaczenie: Grzegorz Marczyk
Wydawnictwo: Mucha Comics

Liczba stron: 180
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor

ISBN 978-83-61319-46-7

Wydanie pierwsze

Cena okładkowa: 65,00 zł

Premiera: 7 października 2014 (będzie na MFKiG)

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Sex #1-8.


Witamy w Saturn City!

W mieście rządzą gangi i zorganizowane grupy przestępcze. Do niedawna porządku w nim pilnował Święty w Pancerzu, ale zrezygnował już z superbohaterskiej działalności. Teraz, jako Simon Cooke, musi nauczyć się żyć od nowa – jako zwykły obywatel. A nie jest to wcale łatwe zadanie, nawet dla byłych herosów!

SEX specyficzną odmianą opowieści o superbohaterach, w których herosi czasy świetności mają już za sobą i próbują toczyć normalne, cywilne życie. Scenarzysta próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak działalność superbohaterska wpłynęła na ludzi kryjących się za maskami a także jak brak herosów pilnujących porządku w mieście, wpłynie na porządek w metropolii? Jak wygląda prywatne życie miliardera, który poprzysiągł, że porzuci zabawę w herosa?
„Joe Casey i Piotr Kowalski wprowadzili nieco elegancji do komiksu o superbohaterach”.

- Comic Book Resources


„Ten komiks to naprawdę świetne czytadło. Podobne do tego, co dostaliśmy w Kaznodziei, Y: Ostatnim z mężczyzn czy Transmetropolitan”.

- IGN.com


Olśniewające rysunki i interesujący dramat psychologiczny.

- Bloody-Disgusting.com


A poniżej kadry tylko dla dorosłych, których nie zobaczycie na fanpage'u Muchy!
A drugi z tytułów, który pojawi się na MFKiG to:
Fatale: Śmierć podąża za mną
Tom 1

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Kolory: Dave Stewart

Tłumaczenie: Robert Lipski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 136
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor

ISBN 978-83-61319-48-1
Wydanie pierwsze

Cena okładkowa: 49,00 zł

Premiera: 7 października 2014 (będzie również na MFKiG w Łodzi)

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Fatale #1-5.

W czasach współczesnych Nicolas Lash natyka się na sekret, który poprowadzi go najmroczniejszą ze ścieżek, jakie tylko można sobie wyobrazić... ku uwodzicielskiej kobiecie, prawdziwej femme fatale, która od lat 30. XX wieku ucieka przed swoimi prześladowcami.
W latach 50. XX wieku reporter z San Francisco Hank Raines napotyka tę samą kobietę i zostaje wciągnięty do okrutnej rozgrywki pomiędzy skorumpowanym gliną a mężczyzną, który jest bardziej potworem niż człowiekiem.
Kim jednak jest Josephine i jaka jest jej tajemnica? Ilu ludzi jeszcze umrze, by spełnić jej życzenie. Ilu będzie gotowych dla niej zabić?
Fatale to udana mieszanina czarnego kryminału i horroru. Opowieść o prawdziwie epickim rozmachu, z jaką nigdy wcześniej się nie zetknęliście. Ed Brubaker jest pięciokrotnym laureatem Nagrody Harveya i Eisnera dla najlepszego pisarza od 2006 roku. Jego dzieła, stworzone wraz z Seanem Phillipsem serie Sleeper, Criminal, Incognito i Fatale, oraz będący wynikiem współpracy ze Steve’em Eptingiem komiks Velvet, zostały przetłumaczone na wiele języków i odniosły ogólnoświatowy sukces. Wychował się częściowo w bazach marynarki wojennej USA i rozpoczął edukację w szkole na Kubie, w bazie marynarki nad zatoką Guantánamo. Twierdzi, że pierwsze zalążki pasji pisarskiej zawdzięcza przymusowym wizytom na spotkaniach Anonimowych Alkoholików – przez większość dzieciństwa towarzyszył na nich swojej matce. Pasja później rozwinęła się pod wpływem zamiłowania jego ojca do komiksów i filmów. Obecnie mieszka z żoną i psem w Los Angeles, gdzie pracuje przy komiksach, filmach i programach telewizyjnych. Poza tym nie cierpi pisać o sobie w trzeciej osobie, ale cóż poradzić?

Laureat Nagrody Eisnera Sean Phillips zaczął zawodowo rysować komiksy w wieku piętnastu lat i od tego czasu współpracował ze wszystkimi dużymi wydawnictwami. Po pracy nad seriami Sleeper, Hellblazer, Batman, X-Men, Marvel Zombies oraz opartym na powieściach Stephena Kinga cyklem Mroczna Wieża Sean skupił się na komiksach autorskich, m.in. Criminal, Incognito i Seven Psychopaths. Mieszka w Lake District w Wielkiej Brytanii z żoną i trzema synami.

Dave Stewart rozpoczął karierę jako stażysta działu projektowania w wydawnictwie Dark Horse. Przez pięć lat pracował przy cyfrowym separowaniu barw, a następnie został niezależnym kolorystą. Otrzymał siedem Nagród Eisnera i trzy Nagrody Harveya za najlepsze nakładanie kolorów. Dave mieszka w Portland w stanie Oregon z żoną Michelle i trzema kotami.

„Trudno byłoby znaleźć lepszy duet twórców niż ten, który w świecie komiksu tworzą Brubaker i Phillips”.
– Comics Alliance

„Fatale to złowieszcza, błyskotliwa i być może najlepsza historia, jaką stworzyli wspólnie Ed Brubaker i Sean Phillips. To mówi samo za siebie”.
– IGN

„Fatale to coś więcej niż unikalna opowieść. Daje ona podwaliny pod coś zupełnie nowego i do tej pory niespotykanego”.
– Broken Frontier
3 komentarze:

 1. dobry ten SEX? Bo wygląda fajnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo słaby. Rysunki Kowalskiego jak zawsze niezłe ale sama historia nudna i przewidywalna do bólu. Parę ostrzejszych scen, trochę pieprzenia i to właściwie na tyle. W USA ludzie są mocno zawiedzeni tą serią.

   Usuń
  2. Znam tylko pierwszą część Sexu (tę co wyda Mucha) i zastanawia mnie ta przewidywalność. Szczerze powiedziawszy nie wiem, co tam można było przewidzieć.

   Usuń