czwartek, 23 października 2014

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - wybieramy najlepszy i najgorszy tytuł! Tomy #41-50

Od wczoraj w kioskach i salonikach prasowych można kupić 50 tom Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, dlatego też najwyższa pora wystartować z kolejnym głosowaniem na najlepszy i najgorszy tytuł!Ciekawy jestem, kto wygra.Głosujemy tym razem na następujące tytuły:

41. Fantastyczna Czwórka: Uzasadniona Interwencja
42. Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki
43. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.2
44. Ultimates 2
45. Broń X
46. 1602
47. Daredevil: Diabeł Stróż
48. Spider-Man: Wyznania
49. Przedwieczni
50. Czarna Pantera: Kim jest Czarna Pantera?

A jak to zrobić? Wystarczy napisać w komentarzu 3 tytuły, które uważacie za najlepsze i 3, które wam nie przypadły do gustu.

O tak:

Najlepsze:
1. 1602
2.  Daredevil: Diabeł Stróż
3.  Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki

Najgorsze:
1. Przedwieczni
2. Fantastyczna Czwórka: Uzasadniona Interwencja
3.  Ultimates 2

Oczywiście nie trzeba głosować w obydwu kategoriach - można tylko oddać głos na te najlepsze. A także można wskazać mniej niż 3 tytuły (większa ilość nie będzie brana pod uwagę).

Jak wybiorę tytuł? Pierwsze miejsce z każdego z waszych głosów otrzyma 3 punkty, drugie 2 punkty, a trzecie 1. Oczywiście te najgorsze odpowiednio będą miały -3p. -2p. i -1p.

Na podstawie sumy punktów powstanie lista. Oczywiście czasu macie dużo - spokojnie przeczytacie wszystko i otrzymacie prenumeratę :)

Czyli wszystko tak samo jak ostatnim razem i przedostatnim, i przedprzedostatnim i przedprzedprzed :)

No to jedziemy z głosowaniem!

31 komentarzy:

 1. Najlepsze:
  Spider-Man
  Ultimates
  Daredevil
  Najgorsze:
  Przedwieczni

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepsze:
  1. Spider-Man - Wyznania - Straczynski i JRJR stworzyli tu w mojej opinii kwintesencję tego, jak powinno się robić komiksy o Spider-Manie. Jest tu wszystko - walka o najwyższą stawkę, superłotrzy, romans, pech Parkera, humor i dawka przyziemnego superbohaterstwa podane w idealnych proporcjach i świetnych ilustracjach.
  2. Weapon X - historia o bólu, cierpieniu i nieludzkich eksperymentach, niczym z koszmaru i również jak koszmar wyglądająca i napisana. Autorowi udało się świetnie uchwycić tu punkt widzenia Logana jako królika doświadczalnego.
  3. Daredevil - Diabeł Stróż - nie jest to najlepsza historia o Człowieku bez Strachu, lecz i tak stanowi bardzo ciekawą i przyjemną krótką (jak na tego bohatera) historię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze:
  1. Ultimates tom 2
  2. Spider - Man: Wyznania

  Najgorsze:
  1. Daredevil: Diabeł Stróż
  2. 1602

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepsze:
  1. Bron X
  2. Ultimates tom2
  3. 1602

  Najgorsze
  1. Czarna Pantera: Kim jest czarna pantera

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepsze:
  1. Daredevil
  Zalety: Mój ulubiony superhero w połączeniu z Cichym Bobem, rozpoczynając świetny vol.2
  2. 1602
  Zalety: Mnóstwo nawiązań, no i Gaiman
  3. Poległy Syn
  Zalety: Kilka mistrzowskich plansz, m.in. wolverine z daredevilem i spider z rhino

  Najgorsze:
  1. Weapon X
  Wady: Za całym szacunkiem i sentymentem dla tego dzieła, marvel zasługuje na nagane za brak podjęcia kroków w celu sugerowanych przez BWS korekt do nasycenia kolorów
  2. Ultimates
  Wady: w sumie to nie potrafie sobie przypomnieć o czym to było
  3. Spider-man
  Wady: Kreska JR JR drażni i mimo że w Czarnej Panterze wyciąga ją Klaus Janson, spider po całości jest zmanierowany a MJ zwyczajnie brzydka

  PS. może nienajlepsze to miejsce ale zauważyłem w tej dziesiątce nasilenie literówek w użyciu rodzajnika (kobiety używają czasownik w rodzaju męskim)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi ci o literówki w Czarnej Panterze?

   Usuń
  2. W Panterze i jeszcze gdzieś, ale zabij mnie, nie pamiętam.

   Usuń
  3. W Panterze tak ma być. Już nie pamiętam kto, ale przejął on ciało kobiety i dlatego mowi raz tak, raz inaczej :)

   Usuń
  4. A czy ktos ma 50 numer (Czarna Pantera) zszyty odwrotnie? Tyl jest z przodu? Nie jest to jakis wielki problem ale moze czesc partii tak wyglada?

   Usuń
 6. Najlepsze:
  1. Broń X - Klasyk
  2. Ultimates HS - Fotorealistyczne rysunki plus czarne poczucie humoru
  3. Eternals - Budzi skrajne opinie, ale mi się podobało

  Najgorsze:
  1. Fantastyczna Czwórka: Uzasadniona Interwencja - Zakończenie to deus ex machina w najgorszym wydaniu
  2. Czarna Pantera - No comments.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepsze
  1. 1602
  2. Punisher: Witaj ponownie Frank cz.2
  3. Waepon X

  Najgorsze:
  1.Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki
  2. Daredevil: Diabeł Stróż
  3.Fantastyczna Czwórka: Uzasadniona interwencja

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepsze:
  1. Czarna Pantera: Kim jest Czarna Pantera?
  2. Daredevil: Diabeł Stróż
  3. Spider-Man: Wyznania

  Najgorsze:
  1. Przedwieczni
  2. Ultimates 2

  OdpowiedzUsuń
 9. Moje pierwszy tekst zniknął(czyżby cenzura??) więc wrzucam raz jeszcze, tak łatwo się nie poddam;-)

  "Ja też jestem ciekawy kto wygra ponieważ jak dla mnie była to najsłabsza pod wieloma względami wydana do tej pory dziesiątka, szczególnie pod względem rysunków - Romita Jr, Kubert, Porter, ale też w tym zestawieniu nie trafiła się żadna historia po przeczytaniu której ocierając pot i/lub łzy z rozdziawioną gębą stwierdziłbym: "Wooow, to było mocne!", i co jest chyba najgorsze żadna z tych historii nie utkwiła mi na dłużej w pamięci co chyba nie najlepiej o nich świadczy(przed napisaniem tego tekstu musiałem zajrzeć powtórnie do większości tomów!! co wcześniej mi się nie zdażało), ale do rzeczy:
  Najlepsze:
  1) Kapitan Ameryka: Poległy Syn - bo lubię nietypowe historie, w których emocje grają dużo większą rolę niż sama akcja, do tego całkiem niezłe, zróżnicowane rysunki które całkiem zgrabnie pasują do fabuły;
  2) Daredevil: Diabeł Stróż - bo lubię tego herosa a i scenariusz Smitha bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, gdyż wg mnie jest to historia idealnie skrojona na miarę tego bohatera, drobny minus za rysunki Queasdy, który nie starał się tu tak jak chociażby w albumie Batman: Miecz Azraela, ale umówmy się że w tej kwestii jest poprawnie;
  3) Punisher: Witaj ponownie Frank - bez dwóch zdań lubię Castle'a a z racji tego iż jest to jedyna historia z tym bohaterem która pojawia się na łamach WKKM trzeba to docenić:-) Zwieńczenie całej historii ciut słabsze niż część pierwsza ale na brak akcji nie można tu narzekać, do tego całkiem niezły humor i rysunki Dillona które osobiście bardzo pasują mi do tej postaci.
  Najgorsze:
  (Najchętniej cała reszta:-)...no prawie)
  1) Ultimates - nie trawię świata ultimate nawet pomimo całkiem niezłego scenariusza Millara i najlepszych w tej dziesiątce rysunków autorstwa Hitcha. Nie podoba mi się czarny Nick Fury, łysy Hawkeye z kolczykiem(żenada!!), pi..owaci Qicksilver i Scarlet Witch, Chitauri (no tak bo nazwa Skrulle przestała być trendy..) i filmowy sposób ukazania całej akcji, bo całość wygląda jakby była adaptacją kiepskiego filmu akcji (przypominają mi się Tm-Semicowskie adaptacje Batmanów i Jurrasic Parków...)wraz z wszystkimi sucharami których nie powstydziłby się Karol Strasburger;
  2) Kim jest Czarna Pantera? - przyznam szczerze że z tym scenariuszem i z tym rysownikiem chyba jednak wolałbym nie poznawać odpowiedzi na to pytanie....Bardzo krótka historia, z niewielką ilością dialogów przez co przez większość albumu ogląda się bardzo kiepskie rysunki "wirtuoza ołówka" Romity Jr. IMO fajny pomysł na odświeżenie Originu tej postaci ale w takim wydaniu wypadło to bardzo kiepsko;
  3) 1602 - tego albumu nie uratował ani Gaiman ani nowatorska technika kładzenia kolorów, rysunki Kuberta przemilczę bo najzwyczajniej mi się nie podobają. Historia z ciut niewykorzystanym potencjałem bo niektóre wątki można było dużo ciekawiej rozwinąć, do tego takie sobie zakończenie. Świat przedstawiony jak dla mnie zbyt nienaturalnie przejaskrawiony przez co mało realny i niektórzy herosi zbyt podobni do oryginałów przez co znacznie odbiegający od epoki, mały plusik za fajną wizję Daredevila ale i tak całość na minus"
  V

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie poddawaj się! Cenzury na blogu nie ma :)

   Ale sprawdziłem i jakimś cudem trafił on do Spamu, nie wiem dlaczego.

   Usuń
 10. Najlepsze:
  1. 1602 - Autor Sandmana i Amerykańskich bogów w najwyższej formie. Moim zdaniem jeden z najlepszym jeśli nie najlepszy komiks jaki do tej pory ukazał się w WKKM. Świetny przykład co Gaiman potrafi gdy nie ogranicza go cudza wyobraźnia tak jak w Przedwiecznych. To spotkanie to była czysta przyjemność aż zaspałem do pracy.
  2. Poległy syn. Śmierć Kapitana Ameryki. - Dobra robota. Znakomite rysunki i temat. Umiera legenda i co dalej..? Poważne pytanie i takiż komiks.
  3. Daredevil. Diabeł Stróż - Klimat mroczny i duszny. Szaleństwo, wiara i manipulacja. Zdrada i strach...tylko mały minus za zakończenie.

  Najgorsze:
  1. Czarna Pantera. Kim jest Czarna Pantera - Ano właśnie kim? Nie wiem kim i z komiksu się tego nie dowiedziałem. Podobnie jak tego jakie to tajemnicze zdolności czynią Czarną Panterę zdolną do dokopania Kapitanowi. Poza tym razie mnie nachalna propaganda w tym komiksie kropka w kropkę taka sama jak w New Order, wartość ta sama tylko znak przeciwny.
  2. Fantastyczna Czwórka. Uzasadniona interwencja - zaczęło się całkiem dobrze a potem było tylko gorzej...aż do końca który woła o pomstę do nieba (słowo użyte nie przypadkowo:)
  3. Broń X - Czkałem na ten komiks, czytałem go jako młodziak i byłem ciekawy czy znów tak mi się spodoba. Niestety nie, jak napisał ktoś wcześniej... Coście uczynili z tymi kolorami?!! Ocena negatywna wynika tylko i wyłącznie z mojego dziecięcego zauroczenia, czekałem na coś świetnego a dostałem coś w miarę dobrego...tylko tyle...Wybacz Wolverinie

  OdpowiedzUsuń
 11. Najlepsze:
  1. 1602. Tu nie może być wątpliwości, to jeden z najlepszych tomów w całej 60tce. Nawet niezależnie od serii odniesień i ciąglego "puszczania oka" do czytelników, sama fabuła tego komiksu (i genialne dialogi) wystarczą, by uznać go za najlepszy w tej 10.
  2. Spider-Man: Wyznania. Scenariusz lepszy niż rysunki, ale to sposób ukazania relacji Petera z ciocią May i Mary Jane stanowi największy atut tego tomu. Czytanie interakcji prawdziwie trójwymiarowych postaci zawsze jest przyjemnością, a wcale nie jest takie częste (np. Witaj ponownie, Frank cz.2)
  3. Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki. Wahałem się, czy nie dać mu drugiego miejsca i może nawet na nie zasługuje. Świetnie poprowadzona historia, nietypowa, prawdziwie wzruszająca, choć nie robiąca tego na siłę. Co najważniejsze - zapada w pamięci na długo.

  Najgorsze:
  1. Przedwieczni. Historia niestety nijaka i rysunki, które obrzydzają Romitę niezależnie od jego znacznie lepszych momentów (i psują odbiór wszystkich tomów, gdzie Romita nie sili się na coś nowego - np. Czarnej Pantery). To ciekawe, że twórcą najgorszego i najlepszego komiksu z tej dziesiątki jest ten sam Neil Gaiman :)
  Zarówno drugie miejsce jak i trzecie są trochę na siłę, gdyż nie są takie złe, ale starałem się dopełnić
  2. Daredevil: Diabeł Stróż. Ta historia ma swoje plusy, całkiem niezłe poczucie humoru, ale wiele w niej łopatologii zarówno w dialogach jak i postawach postaci. Skakanie z miłości do nienawiści, radości do smutku uniemozliwia identyfikowanie się z bohaterami plus irytująca początkowo historia - te dwa elementy decydują o trafieniu do listy "najgorszych" (co nie zmienia faktu, że uważam wykorzystanie Mysterio za pomysł świetny i całkiem nieźle rozwinięty).
  3. Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.2. Pierwsza część była znacznie lepsza. Lepszy humor, lepsze zarysowanie problemów. W drugiej rozwiązanie historii nie przynosi tyle satysfakcji. I jakoś nie mogę odpuścić głupoty wyjaśnienia załatwienia Paybacka - bo trafił kogoś zbłakaną kulą... jakby scenarzysta nie wiedział, co zrobić, bo w sumie zdawał sobie sprawę, że Payback postępował słusznie - szczególnie z punktu widzenia Punishera.

  Czarną Panterę oszczędzam przez ogromny sentyment do samego bohatera, ale Romicie powinno się zakazać rysować tę postać. Wolałbym w WKKM już nawet dość naiwne historie z lat 70 z Black Pantherem.
  Pozdrawiam,
  Julian

  OdpowiedzUsuń
 12. Najlepsze:
  1. Broń X
  2. 1602
  3. Spider-Man: Wyznania
  Najgorsze:
  1. Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki
  2. Przedwieczni
  3. Fantastyczna Czwórka: Uzasadniona Interwencja

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami, iż czwarta dziesiątka WKKM zdecydowanie odstawała poziomem od poprzednich. Znalazło się w niej kilka ciekawych, ale nie wybitnych tytułów i całe mnóstwo komiksów po prostu przeciętnych (żeby nie powiedzieć słabych).
  Najlepsze:
  1. Daredevil: Diabeł Stróż - ze wszystkich tytułów czwartej dziesiątki serii to właśnie lektura Daredevila sprawiła mi najwięcej przyjemności. Sam bohater wyrasta również dzięki WKKM na jednego z moich ulubionych bohaterów Marvela. Tym razem, w przeciwieństwie do "Odrodzonego", dostajemy świetnie skrojoną sensacyjno-okultystyczną historię z ciekawym twistem fabularnym na końcu. Bardzo dobry komiks.
  2. 1602 - ten komiks Gaimana to prawdziwie monumentalne dzieło, które artystycznie wyrasta ponad konkurencję. Oryginalny pomysł i znakomite rysunki sprawiają, że czytając "1602" można zapomnieć o bożym świecie na długie godziny. Cenię sobie jednak ten komiks ciut niżej od Daredevila, ponieważ czytanie "1602" przypominało trochę brnięcie przez opasły podręcznik (i to nie ze względu na objętość!), podczas gdy "Diabeł Stróż" to lektura o wiele przyjemniejsza w odbiorze.
  3. "Fantastyczna Czwórka - Uzasadniona Interwencja" - z tego, co widzę w komentarzach mnóstwo osób pomstuje na ten tom, a zwłaszcza na jego pseudo-metafizyczne zakończenie. Dla mnie "Uzasadniona Interwencja" to próba odpowiedzi na pytanie: "co by było, gdyby herosi naprawdę wzięli sprawy we własne ręce i zaczęli naprawiać świat zgodnie ze swoim widzimisię". A finał? Mnie akurat ta interpretacja Stwórcy o aparycji Jacka Kirby'ego wydała się po prostu wzruszającą i przewrotną zabawą z formą komiksu. A że to deus ex machina? Lepsze to, niż gdyby Bena Grimma wskrzesił kolejny wynalazek Reeda Richardsa.

  Najgorsze:
  1. "Punisher - Witaj ponownie Frank. Część 2" - wielki zawód. Tom 1 cechował się fantastycznym humorem i wartką akcją, po których tutaj nie został praktycznie żaden ślad. Ennisowi najwyraźniej skończyły się pomysły, bo finał historii to kilka scen rąbanki i tyle.
  2. "Ultimates - Część 2" - podobnie jak w przypadku "Witaj ponownie Frank" tom 2 "Ultimates" to krok wstecz w stosunku do tomu 1. Jeszcze więcej nawalanki i jeszcze mniej sensu. Interpretacje niektórych postaci dziwaczne, a przyjemność z lektury znikoma.
  3. "Czarna Pantera - Kim jest Czarna Pantera?" - z chęcią poznałbym kilka ciekawych historii ze świata "Czarnej Pantery", ale ten komiks niestety się do nich nie zalicza. Początek zwiastuje kilka ciekawych tropów historyczno-politycznych, które nikną gdzieś w napływie typowej nawalanki i kolejnej opowieści o "słusznej zemście". Zdecydowany minus.

  OdpowiedzUsuń
 14. Najlepsze:
  1. Wolverine: Broń X
  2. Punisher: Witaj ponownie, Frank część 2
  3. 1602

  OdpowiedzUsuń
 15. najlepsze:
  1. 1602 - mimo literowek abrama, chyba najbardziej razilo nazwisko cyclopsa (raz takie raz inne)
  2. punisher - mimo twarzy dillona
  3. daredevil - lubie filmy smitha

  najgorsze:
  1. weapon x - za dzieciaka przerwalem kupowanie (wowczas chyba dwumiesiecznika) x-men po mega marvel bws i jego x-menach teraz przerwalem czytanie tego dziela gdy zadzwonil do mnie telefon i juz mi sie nie chcialo wracac do lektury tego zwlaszcza, ze kiedys czytalem (gdy bylem nieco starszy i wrocilem do tego komiksu nawet mi sie podobal)
  2. captain america - kapa, za duzo go w wkkm, serio juz lepiej by dali tego brytyjskiego dla odmiany
  3. spider-man - w ciemno, nie czytalem, chyba ze bylo kiedys w dk... nie przepadam za ta postacia, ma idiotyczne umiejetnosci... oczywiscie przeczytam, ale na razie nie mam czasu i checi, wole po paru piwkach na yt obejrzec sobie jakas kreskowke z nim icemanem i firestar...

  OdpowiedzUsuń
 16. Najlepsze:
  - Broń X
  - 1602

  Najgorsze:
  - Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki
  - Fantastyczna Czwórka: Uzasadniona Interwencja

  OdpowiedzUsuń
 17. najlepsze:
  46. 1602
  42. Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki
  44. Ultimates 2

  najgorsze:
  49. Przedwieczni

  OdpowiedzUsuń
 18. Najlepsze:

  1. Daredevil: Diabeł Stróż
  2. 1602
  3. Spider-Man: Wyznania

  Najgorsze:

  1. Przedwieczni

  OdpowiedzUsuń
 19. Najlepsze:
  1. 1602
  2. Daredevil: Diabeł Stróż
  3. Spider-Man: Wyznania

  Najgorsze:
  1. Przedwieczni
  2. Punisher: Witaj ponownie, Frank część 2
  3. Fantastyczna Czwórka: Uzasadniona Interwencja

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 21. Prenumerata dotarła, komiksy przeczytane, więc wreszcie mogę oddać swój głos :P.

  Znów trudno mi oceniać który tytuł jest najlepszy, a który najgorszy. Niestety nie dlatego, że w tej dziesiątce było tyle wybitnych historii, ale dlatego, że większość z nich była raczej średnia:(.

  Najlepsze:

  1. 1602- Niby inni, a jednak ciągle tacy sami, czyli kolejny dowód na to, że jeśli damy Gaimanowi jakikolwiek schemat do przerobienia to on zrobi z tego dzieło sztuki. Świetna zabawa konwencją, duża dawka humoru i hołd na jaki zasługują dawni mistrzowie (i współcześni bohaterowie) Marvela. Do tego genialne rysunki Kuberta. Uwaga, komiks tym lepiej się czyta, im lepiej zna się genezy występujących w niej bohaterów. P.S. Najlepszą opinię o tym tytule wypowiedział mój przyjaciel, któremu regularnie pożyczam komiksy: "No wreszcie! Marvel, aby zrobić coś dobrego musiał Gaimana z DC".

  2. Spider-Man: Wyznania- Pająk jest moją ulubioną postacią, więc żałuję, że nie mogłem historii z jego udziałem ocenić wyżej, ale no cóż. Kolejny tom napisany przez Starczynskiego i znów jestem pozytywie zaskoczony (chyba dokupię resztę runu, ale już niestety po angielsku). Postać Petera wreszcie się rozwija. Zostaje on nauczycielem i tym razem używa swojej wielkiej mocy, aby chronić tych którzy najbardziej potrzebują pomocy, czyli dzieciaki. Do tego odrobina magii i próba odbudowania relacji z małżonką. Najlepszą postacią w komiksie jest jednak ciocia May, gdy czytałem rozdział w którym wyznaje Peterowi, że wie o jego alterego i że obwiania się za śmierć Bena, autentycznie się wzruszyłem.

  3. Daredevil: Diabeł stróż- Początek komiksu szczerze mnie zawiódł. Nieudolne wykorzystywanie motywów chrześcijańskich zawsze wydawało mi się niestosowne, gdyż widziałem w tym jedynie próbę szokowania, a nie próbę budowania dobrego scenariusza. Na szczęście Smith szybko z tego rezygnuje i na pierwszy plan zaczynają wychodzić iluzje Mysterio. Bohater zaczyna się miotać i zaczyna mylić mary z rzeczywistością. Szkoda tylko, że rysunki w komiksie nie są bardziej mroczne.

  Najgorsze:
  1. Ultimates 2- Nie lubię skreślać tytułu z powodu jednej sceny, czy kwestii, dla tej historii zrobię jednak wyjątek. Atak na Nagasaki, był tylko akcją mającą na celu zniszczyć bazę kosmitów! Naprawdę, to przeszło!? Poza tym porzucenie wątku kłopotów małżeńskich Pymów na rzecz, walki z kosmitami, którzy byli na Ziemi od wieków, ale nic z nimi nie robiliśmy, bo rozwalenie ich zanim się nie dozbroją będzie za mało spektakularne. Do tego wprowadzenie Quicksilvera tylko po to, aby rzucić kilka razy ten sam suchar o puszczaniu kamery w zwolnionym tempie. Napiszę szczerze. Pierwszy tom mnie oczarował i z niecierpliwością czekałem na kolejny. Ten jednak wyglądał (wybaczcie dosadność) jakby scenariusz do niego został napisany podczas dłuższego posiedzenia, szkoda tylko, że nie spłynął on z resztą gówna.

  2. Poległy Syn: Śmierć Kapitana Ameryki- Masa bohaterów (zwłaszcza w drugim rozdziale) i mało sensu. Tak naprawdę spodobały mi się w tym komiksie tylko dwie rzeczy: Hawkeye (jeden i druga), którzy jako jedyni naprawdę zrozumieli ideały jakimi kierował się Kapitan oraz świetnie dobrane kolory w rozdziale ze Spider-Manem. Nie zrozumcie mnie źle Kapitan jest jedną z moich ulubionych postaci Marvela i należało go uczcić, ale nie w ten sposób.

  3. Znów nie umiem wskazać trzeciego najgorszego. Dużo osób narzeka na Fantastyczną Czwórkę, ale mnie się zakończenie podobało. Broń X trąci myszką, ale z szacunku dla tego czym ten komiks jest dla historii Logana nie mogę pisać o nim źle. Przedwieczni byli najlepszym co mogło ich spotkać przy uporze Quesedy, że mają oni pozostać częścią Ziemi-616. Natomiast Czarna Pantera i Punisher to zwykłe komiksy akcji, ani jakoś wielce wybitne, ani też strasznie słabe, ot historie jakie czytałem/widziałem setki i z jakimi pewnie jeszcze nie raz się zetknę

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja tylko najlepsze:
  1. Daredevil - sprawny scenariusz Smitha (w dość krótkiej historii dostajemy kawał świata bohatera) i doskonałe w mojej ocenie rysunki Quesady (ostre, dynamiczne, świetne skróty).
  2. Spider-Man.
  3. Poległy syn.

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Spider-Man: Wyznania
  2. Daredevil: Diabeł Stróż - więcej Daredevila w kolekcji być powinno
  3. Broń X - byłby na pierwszym miejscu gdyby nie spierniczone kolory - na szczęście mam wersję MM z tm-semic

  1. Czarna Pantera: Kim jest Czarna Pantera?
  2. Ultimates 2
  3. Przedwieczni

  OdpowiedzUsuń
 24. Najlepsze:
  1. Daredevil: Diabeł Stróż - podobał mi się nawet bardziej niż dzieło Millera
  2. Spider-man: Wyznania
  3. Punisher

  Najgorsze:
  1. Fantastyczna Czwórka
  2. Ultimates 2
  3. 1602

  OdpowiedzUsuń
 25. Najlepsze
  1 Daredevil: Diabeł Stróż
  2 Spider -man
  3 1602
  Najgorsze
  1 Przedwieczni
  2 Ultimates 2
  3 Fantastyczna Czwórka

  OdpowiedzUsuń
 26. Najlepsze:
  1) Broń X
  2) Przedwieczni
  3) Punisher: Witaj ponownie, Frank cz.2

  Najgorsze:
  1) Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki
  2) Czarna Pantera: Kim jest Czarna Pantera?
  3) Fantastyczna Czwórka: Uzasadniona Interwencja

  OdpowiedzUsuń