piątek, 7 listopada 2014

WKKM: Jest szansa na 60 tomów w przedłużeniu!

Dawno nie było niusów dotyczących przedłużenia Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, więc postanowiłem napisać maila i czegoś się dowiedzieć. Mało, bo mało, ale coś się jednak udało! I cóż, jest to w pewnym sensie dobra wiadomość :)
W dalszym ciągu nie wiadomo, czy będziemy szli dokładnie za brytyjską wersją, czy dostaniemy kilka tomów z petycji, którą swego czasu wysłaliśmy. Wiadome jest jedynie to, że kolejne 40 tomów jest pewne, ale są szanse na kolejne 20! Trzeba będzie odezwać się za jakiś czas! :)

9 komentarzy:

 1. A ja się upieram że 60 to wystarczająca liczba... na pewno nie kupie kolejnej 40stki. Mogli by wystartować z kolejną serią.

  QDL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kupię na pewno i to większą ilość tomów niż tej 60-tki, w której było sporo słabszych komiksów. A w drugiej 60-tce? 40 klasyków, w których trudno znaleźć słabsze komiksy i 20 nowych komiksów, czasami słabych, ale ważnych dla uniwersum Marvela.

   Usuń
  2. Zawsze można nie kupować dalej, zostać przy 60ciu i nie marudzić i upierać się że powinni przestać wydawać "bo ja już nie chcę" - nieco samolubne podejście;)

   "Mogli by wystartować z kolejną serią." - to może wyobraź sobie że ta kolejna 60tka to nowa seria:D

   Usuń
 2. Jest tyle świetnych opowieści, że sztuczne ograniczanie się do 60 tomów "bo tak" od początku nie było najlepszym pomysłem, tym bardziej, że jakikolwiek wybór zawsze będzie dyskusyjny - to co dla jednego jest hitem, dla kogoś innego może być przeciętniakiem. Poza tym większy wybór to zawsze wybór, jakby nie było, do kupowania nikt nikogo nie zmusza, a skorzystają Ci, co są spragnieni takich od stresujących historyjek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są jednak hity niepodważalne, jak "Miracleman" Moore'a.

   Usuń
 3. Ta odpowiedź zasadniczo nie różni się od stwierdzenia, że "w ramach kolekcji planujemy wydać 100 tomów. Ilość wydanych tomów może ulec zmianie.", które od kilku miesięcy widnieje we FAQ na oficjalnej stronie kolekcji. W każdym razie dobrze, że WKKM nie skończy się po 60 tomach. Jest jeszcze mnóstwo kultowych historii, które należałoby przedstawić polskim czytelnikom w przystępnej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma się co oszukiwać. Najlepsze co było, wydali w pierwszej 60-tce. Kolejne 40 albo i więcej, to już będzie w większości cienizna, ale dopóki ludzie będę to łykać to hatchette będzie to ciągną. No i w sumie dobrze, panie bobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważ, że pierwsza 60-tka to nie było "60 najlepszych komiksów Marvela", tylko "60 najlepszych komiksów Marvela od 1979 do 2008". Zauważ, że pominięto bardzo ważny okres - czyli 20 pierwszych lat istnienia Marvela (nie liczmy złotej ery), a co by powiedzieć, tamte komiksy, były naprawdę dobre.

   Usuń
 5. Czyli możemy w sumie zakładać, że będzie to wyglądało w ten sposób: Jeżeli po numerze 60, sprzedaż tomów z numeracją 61-100 nie będzie znacząco spadać to Hachette wydłuży do 120.

  OdpowiedzUsuń