czwartek, 15 stycznia 2015

Egmont zapowiada, a SQN zdradza szczegóły!


Egmont tak wczoraj wstrząsnął naszym polskim światkiem komiksowym, że jego zapowiedzi porównywane były z tym, co parę lat temu robiło Hachette, zapowiadając wydanie Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Nikt się tego nie spodziewał i nagle BUUUM - aż ciężko się pozbierać. W całym tym szoku przegapiłem informację od SQN, która podała szczegóły odnośnie ich najnowszego komiksowego tytułu - Z Archiwum X: Wyznawcy. 
Ech... żeby to komiksy Egmontu były w takiej cenie...


 

Przez całe lata agenci specjalni Fox Mulder i Dana Scully pracowali w Archiwum X – tajnej komórce FBI, zajmującej się sprawami uznanymi za niewyjaśnione i powiązane z niewytłumaczalnymi zjawiskami. Oboje w końcu opuścili swoje małe biuro i rozpoczęli nowe życie, ciesząc się spokojną anonimowością. Aż do teraz. 

Kiedy wróg przeniknął sieć FBI i pozyskał poufne dane z akt Archiwum X, Skinner został zaatakowany, Scully porwana, a agent Doggett zaginął w akcji, Mulder musi ponownie wkroczyć na scenę. Nieoczekiwanie powraca również Palacz, który jest w posiadaniu istotnych informacji na temat wroga – tajemniczych akolitów. Rozpoczyna się nowa era. Era technologicznej paranoi, międzynarodowego niepokoju i pozaziemskiej groźby. 

Oficjalna kontynuacja legendarnego już serialu, okrzykniętego telewizyjnym fenomenem XX wieku. Jej pomysłodawcą i opiekunem jest Chris Carter, twórca "Z Archiwum X".

Z Archiwum X. Wyznawcy
Autor: Chris Carter, Joe Harris, Michael Walsh

Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Wydawnictwo: SQN

Liczba stron: 128
Data wydania: 4 lutego 2015
Cena: 39,90 zł (z VAT)


Długo wyczekiwany powrót najsłynniejszej prawdopodobnie pary agentów FBI stał się faktem. Już 4 lutego w Polsce zadebiutuje 10. sezon kultowego serialu Z Archiwum X w formie... komiksu. Nad scenariuszem pracował Joe Harris (twórca wielu odcinków widowiska telewizyjnego), ilustracje wykonał Michael Walsh, natomiast nad całością pieczę sprawował ojciec X-Files - Chris Carter. Z Archiwum X. Wyznawcy ukażą się nakładem Wydawnictwa SQN.

Komiks Z Archiwum X. Wyznawcy opisuje wydarzenia następujące po fabule filmu z 2008 roku Chcę wierzyć (I Want to Believe) i jest oficjalną kontynuacją serii.

źródło: informacja prasowa

3 komentarze:

 1. Może jest szansa na Buffy od SQN :D

  OdpowiedzUsuń
 2. No to jest news! Mam wszystkie sezony na DVD (+ 2 filmy kinowe), parę komiksów z TM-Semic i całą pierwszą serię książek z DC. Wyśmienicie po prostu i cena do przyjęcia (niecałe 30 zł z rabatami za 128 stron).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Młodszych Czytelników informujemy, iż koledze Anonimowemu (to nie ja:-)) chodziło o takie polskie wydawnictwo Da Capo, nie o DC Comics :-)

   Niemniej nie wiem czy te wszystkie książki nie zostały zakazane bo sami się bezwstydnie przyznawali, że ich książki to "złodzieje czasu" :-)

   Usuń