czwartek, 22 stycznia 2015

Prenumerujesz WKKM? Mam dla ciebie ważną wiadomość!

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela zbliża się już nieubłaganie do pierwszej, zaplanowanej na samym początku sześćdziesiątki. Od pewnego czasu wiemy już, że Kolekcja zostanie przedłużona - a co w takim razie z prenumeratorami? Będą musieli dzwonić i przedłużać czy może będzie ona przedłużona automatycznie?     Napisałem taką wiadomość:


A otrzymałem taką odpowiedź:


Oczywiście podejrzewam, że zamiast "Kolekcja" miało być "Prenumerata". Tak więc nic więcej nie trzeba będzie załatwiać - no chyba że rezygnować po 60.

12 komentarzy:

 1. Geeku, podpytałbyś lepiej jak zamierzają rozwiązać kwestię panoramy, skoro w wydaniu UK obrazek układa się po obu stronach. Jak będzie u nas? Tak samo? Jeżeli tak, to co z nr 1, gdzie w oryginalnej panoramie dłonie Hulka i Thinga nachodzą na siebie (u nas jest tylko dłoń Hulka) - będzie wymieniany? Czy może po prostu panorama będzie układać się dalej i w którymś momencie będzie ze 20 albumów bez postaci, tylko sam gruz? No i już widać, że oryginalny obrazek nie zmieściłby się na 60 albumach, bo inaczej jest wykadrowany - u nas panorama będzie wobec tego obcięta?

  Podpytaj o takie rzeczy, bo akurat to, że prenumerata przedłuży się automatycznie jest oczywiste...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I o numerację przy okazji - będzie zwykłe 61, 62 itd, czy Classic XX przemieszany z tradycyjnymi 60, 70.

   Usuń
 2. Ciekawe, czy prenumeratorzy dostaną jakąś informacje/dodatki. Teoretycznie umawiałem się z nimi na 60, a wszystko, co później wyślą, nie zostało uwzględnione w umowie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ugryźmy temat z innej strony. Kontaktowałem się z infolinią w temacie anulowania prenumeraty. Jako, że w paczkach zawsze przysyłają do mnie numery kończące się nieparzyście, np. na zestaw składają się numery 52-53, pytałem jak będzie wyglądała kwestia rezygnacji. Czy w ostatniej paczce mogą mi wysłać numery 58-60? Czy 60 tom może przyjść samodzielnie? Konsultantka skwitowała sprawę, że nie mają przewidzianej procedury na taką ewentualność, on nie jest mi w stanie udzielić informacji w tym temacie, a tak w ogóle to prośba o przedłużenie kolekcji wyszła od prenumeratorów, więc wszystkich kolekcjonerów traktują na takich samych warunkach. Co też mija się z prawdą, bo do mnie w tym tygodniu dotarła dopiero paczka z numerami 52-53, podczas gdy każdy kupujący z półki w detalu, ma już w domu Doktora Strange'a. Zaiste, Strange jest polityka zarówno tego BOKU, jak i całego Hachette. Jakieś sugestie? Znaleźliście się może w podobnej sytuacji?

  OdpowiedzUsuń
 4. Do mnie tak samo dopiero dotarła paczka z komiksami nr 53-53!Strasznie mnie to denerwuje zawsze jest opóźnienie.Nie po to prenumerate zamawiałem ,żeby być do tyłu o kilka nr.Nie wiem kiedy się doczekam na Old man Logan :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałeś podwójnie nr 53??

   Usuń
  2. Czym szybciej wpłaci się pieniądze to przychodzą szybciej. Jeśli kilka razy późno się zapłaci to się robi duże opóźnienie.

   Usuń
 5. Ja dostałem 54-55 i też z opóźnieniem... Widzę, że to i tak nie jest źle. Dzwoniłem też w sprawie rezygnacji i powiedziano mi, że albo się wycofuję po paczce 58-59 albo po 60-61! Nie wyślą pojedyńczego numeru ani trzech za jednym razem. To chyba niezbyt miłe podejście do klienta, który już zostawił u nich trochę kasy i nigdy nie miał opóźnienia w zapłacie. Co sądzicie? Dajcie znać jak uda Wam się ustalić z nimi coś innego niż ja.

  OdpowiedzUsuń
 6. 20 stycznia dostałem numery 52-53 strasznie mnie to denerwują te opóźnienia dla prenumeratorów oni powinni dbać o nas bardziej i chociaż przesyłać z wyprzedzeniem o jeden numer. Z tego co mi wiadomo to każdy prenumerator zgłaszał chęć nabycia kolekcji do tomu 60 każdy kolejny bez zgody prenumeratora jest swego rodzaju gratisem :) . Nie to że nie zapłacę ale powinna być już jakaś bardziej oficjalna wiadomość.

  OdpowiedzUsuń
 7. 61 numer powinien byc po 19.99 :>

  OdpowiedzUsuń