piątek, 2 stycznia 2015

Świętuj 75 urodziny Batmana!

Krzysztof, jeszcze w tamtym roku, wrzucił na moją facebookową tablicę informację o nowych figurkach z DC od Eaglemossu. Jako że koniec roku miałem bardzo napięty, z tą informacją musiałem poczekać aż do dzisiaj - ale mam za to jeszcze dla was dodatkową informację, której nie znajdziecie na stronie. :)Mail, który otrzymywali użytkownicy brzmiał tak:

Szanowni Państwo,
W imieniu Wydawnictwa Eaglemoss Polska informujemy, że w naszym sklepie internetowym pojawiło się limitowane wydanie specjalne serii DC Comics, specjalnie zaprojektowane z okazji 75-tych urodzin Batmana!
Seria zawiera 4 figurki w skali 1:18: Batman, Two-Face, Joker, Catwoman oraz 48-stronicowy magazyn w angielskiej wersji językowej.

Gdy wejdziecie na stronę wydawnictwa (klik) zobaczycie wiele ciekawych rzeczy (i jedną mniej). Ciekawszą z pewnością jest wygląd samych figurek i pozy jakie przyjmują - niestety zdjęcie jest małe, więc nie widać zbyt wielu detali, ale przynajmniej trochę wiadomo o samych figurkach. I cóż, na pierwszy rzut oka wyglądają one bardzo dobrze! Ciężko mi stwierdzić, która z nich jest najlepsza.


Co ciekawe, figurki wysyłane są do nas w specjalnym boxie, który dodaje im trochę większej ekskluzywności i przy okazji chroni je przed kurierem/pocztą. A to dobrze, bo broń Two Face'a czy palce Catwoman mogłyby ucierpieć w zwykłej kopercie bąbelkowej.
Fajnie też, że zadbano o jakiś miły dodatek do figurek. Szkoda tylko, że krótki (48 stron) i po angielsku. A co w nim znajdziecie? Opisy postaci, ich historie, przewodnik po Gotham City oraz opis odsłon Batmana (ciekawe, czy będzie tęczowy Batman lub mój ulubiony - Lego Batman :))

Wspomniałem wcześniej o minusach. Za ten zestaw trzeba będzie dość słono zapłacić, bo 269zł plus 10zł za przesyłkę (do wyboru Poczta Polska lub dostawa do kiosku RUCHu).


Każdy z was będzie musiał sobie odpowiedzieć, czy to wysoka cena za 4 figurki i czy warto je kupić. Sam znam kilka osób, które taki zestaw by kupiły. Ja z pewnością doceniam gest wydawnictwa i chęć świętowania 75 urodzin Batmana.

A jak dowiedziałem się w wydawnictwie:

 Pysznie! Strażników Galaktyki bym kupił z pewnością!

5 komentarzy:

  1. Odpowiedzi
    1. Batman ponoć ma 190cm, więc figurki będą miały wysokość pewnie jakieś 10-11cm. Będę je miał, to zmierzę :)

      Usuń
  2. "kurierem/pocztom" - naprawdę?;) POCZTĄ, Geeku...

    OdpowiedzUsuń