sobota, 7 lutego 2015

Geek Cribs #2

Wrzucając tydzień temu zdjęcia mojego pokoju do Geek Cribs miałem pewne obawy, czy znajdą się chętni, żeby pochwalić się swoim centrum dowodzenia wszechświatem. Ale moje obawy były zupełnie niepotrzebne - praktycznie od razu zgłosił się do mnie Filip, którego pokój widzicie poniżej. Zapraszam, bo jest na co popatrzyć! :)


Cześć, Filipie. Powiedz nam coś o sobie.

Witajcie.
Nazywam się Filip Wiedemann, wraz z moim bratem Przemkiem, mieszkamy sobie w naszej Nerdowskiej Jaskini. Zbieramy, oglądamy, czytamy, gramy, słuchamy i robimy wszystko to, co robi geek 
Spędzamy w naszym pokoju bardzo dużo czasu (na dwór też zdarzy się wyjść, tym bardziej jeśli pogoda pozwala jeździć na rolkach, na których jeździmy od prawie 10 lat), więc staraliśmy się urządzić go tak, by jak najlepiej nam się tutaj żyło. Nie skupiamy się na jakimś konkretnym hobby, ale z mniejszym lub większym skutkiem próbujemy każde odpowiednio pielęgnować. Marzę o większym pokoju, a przynajmniej o jeszcze jednej półce (o ile takową jeszcze zmieszczę).

Jakim geekiem jesteś?


Jestem geekiem otwartym na nowe rzeczy (nie tak dawno dałem się wciągnąć w anime), kochającym swoją kolekcję, i nie mającym czasu, by nadrobić wszystkie zaległości. Wiadomo, że bycie geekiem nie jest tanie. Ile miesięcznie przeznaczasz na poszerzanie swojej kolekcji? 


Nie mam jakiejś stałej kwoty, którą wydaję co miesiąc, ale pewnie wychodzi około 400-500zł.


Jak długo zbierasz komiksy/gry/gadżety?

Wszystko zaczęło się od gier planszowych jakieś 6 lat temu, w międzyczasie zacząłem zbierać też LEGO oraz w mniejszym stopniu gadżety z SW (jak na razie jest ich bardzo mało). Od około 2 lat interesuję się też konsolami, w najbliższym czasie zamierzam zaopatrzyć się w kilka starszych, oraz oczywiście komiksami. 
Na początku kupowałem tylko Star Wars komiks, później pożyczyłem kilka komiksów od kuzyna, który ma naprawdę wspaniałą kolekcję (moja kolekcja nawet nie może się równać jego). To on zaraził mnie pasją do komiksów, potem poszło już z górki.
 

W którą planszówkę/karciankę grasz najczęściej i z kim?

W gry planszowe głównie gram z bratem i w tym przypadku najczęściej wybieramy Zamki burgundii i Troyes. Kiedy odwiedzają mnie znajomi, na stole pojawiają się lżejsze gry, króluje oczywiście Dixit, ale często gramy też 7 cudów świata i Carcassonne. Do tego obowiązkowo jakieś karcianki np. Fasolki lub List Miłosny. Które trzy rzeczy są najcenniejsze w twojej kolekcji?

Musimy tutaj zrobić podział na rzeczy, które są wartościowe pod względem ceny i te, do których mam sentyment lub po prostu bardzo je lubię. Do tej pierwszej kategorii na pewno zalicza się 1 seria minifigurek z Lego, która już teraz potrafi sporo kosztować. Przy okazji to od niej zacząłem bardziej interesować się Lego, więc to już prawie 5 lat 
Nie mam niestety w swojej kolekcji jakichś dużych unikatów, znalazłoby się oczywiście jeszcze kilka cennych rzeczy, ale mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się nabyć coś naprawdę wyjątkowego.
Co do rzeczy, do których mam sentyment to... hmm ciężko podać coś konkretnego, chyba najłatwiej powiedzieć, że ogromnym sentymentem darzę moją całą kolekcję. Bardzo rzadko zdarza mi się cokolwiek sprzedawać. Najbardziej chyba cieszą mnie rzeczy, które udało się znaleźć na jakimś targu/wystawkach. Satysfakcja ze znalezienia czegoś interesującego w dobrej cenie jest ogromna.
Jaki jest twój wymarzony gadżet?

Nigdy nie zastanawiałem się nad tym dłużej. Na pewno chciałbym, by w mojej kolekcji znalazło się więcej starych konsol (np Virtual Boy). Chciałbym też w przyszłości zakupić karty komiksowe ze Scotta Pilgrima lub Seconds. No ale najbardziej przydałoby się urządzenie do zatrzymywania czasu. 
Skąd masz taki fajny miecz świetlny? 

O mieczu świetlnym myślałem od bardzo długiego czasu i kiedy udało mi się znaleźć bardzo atrakcyjną ofertę, nie zastanawiałem się długo z zakupem. W przyszłości planuję zakupić jeszcze jeden z nowszej serii (model z odłączany ostrzem).

 

Przeglądając pokój, w oczy rzucił mi się plakat z Playstation. Czyj autograf lub podpis tam widnieje? 

Podpisy otrzymałem od kilku pracowników Playstation Polska podczas wizyty w ich siedzibie. Była to nagroda w konkursie, trzeba było wykonać 1-minutowy filmik, w którym należało pokazać, dlaczego to ty masz zostać jednodniowym szefem SCEP.
https://www.youtube.com/watch?v=1gLiUdVP5xY - tutaj możecie zobaczyć relację z tej wizyty. 

Którą grę z PS3/PS4 poleciłbyś?


Na PS3 oczywiście serię Rock Band, idealna gra na każdą okazję. Nawet osoby, które nie interesują się grami łatwo zachęcić do gry. Ciężko polecić mi jakieś inne konkretne gry, bo każdy ma swoje preferencje. Na PS4 polecam sprawdzić takie gry jak, Binding of Isaac, Rouge Legacy czy Transistor. 
Naprawdę warto dać szansę takim mniejszym grom, niekiedy są to prawdziwe perełki. Dodałbym jeszcze Towerfall Ascension, czyli jedną z najlepszych gier do kanapowego co-opa, jaka istnieje. 
Mój PSN id - Shagy_PL
Jeśli jesteśmy już w temacie gier, polecam sprawdzić konsole Nintendo. Według mnie Obecnie exclusivy na Wii U biją na głowę te z PS4 i XONE razem wzięte. 
W najbliższym czasie kupuję też n3DSa, na którego uzbierało się już trochę gier, w które muszę koniecznie zagrać. 


Twoja kolekcja komiksów coraz bardziej się rozrasta, ale niestety nie widzę w niej WKKM-ów. Dlaczego nie kupujesz tej kolekcji?

Kiedy na rynku pojawiło się WKKM nie byłem jeszcze na tyle obeznany z komiksami, żeby zdecydować się na kupowanie kolekcji, gdybym zaczął ją kupować, pewnie chciałbym uzbierać całą serię, a w tamtym czasie nie miałem na to funduszy. Zdawałem sobie sprawę z jej opłacalności i tego, że można tam znaleźć wiele ciekawych pozycji, ale przez powyższe rzeczy, nie zdecydowałem się na nią. (Mam tylko 1 numer, który dostałem w prezencie).
Wielkie dzięki za nadesłanie zdjęć i odpowiedź na kilka pytań, Filipie! Jeśli chcecie pochwalić się swoim pokojem, ślijcie zdjęcia na adres: polski_geek@interia.pl lub przez facebooka! Do zobaczenia za tydzień!

2 komentarze:

 1. Niezła kolekcja! Trzeba też dodać, że Shagy i jego brat bywają też na świetnych polskich konwentach i zawsze wygrywają najlepsze nagrody w turniejach planszówkowych :P

  Pozdrowienia z Krakowa!
  Khuukii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tym to mi się już nie pochwalili :) Gratulacje!

   Usuń