poniedziałek, 23 marca 2015

Geek Cribs #7

Od ostatniego pokoju geeka minął już tydzień, więc najwyższa pora zaprezentować kolejny - tym razem jego właścicielem jest Michał. Michał, który niestety nie odpowiedział mi na zestaw pytań, które wysyłam każdemu (zapomniał? nie widział? poszło do spamu?) - ale może po przeczytaniu tego uda nam się jakoś je uzyskać (w razie czego zaktualizuję). Pomijając ten mały mankament, pokój jest naprawdę świetny i sądzę, że każdy geek czułby się w nim rewelacyjnie - zresztą oceńcie sami!

[Aktualizacja:] Są pytania i odpowiedzi! Zapraszam do czytania! :)Napisz kilka słów o sobie. 

Jesteśmy radosnym narzeczeństwem, które stara się wplatać do naszego domowego zacisza wiele elementów geekowskich. Tak więc prezentowane rzeczy nie są stricte moje, tylko raczej nasze wspólne. Jesteśmy dość zabiegani, bo oprócz zwykłej pracy, ja mam sporo treningów, a ma połowica postanowiła zainwestować w zrobienie doktoratu (już bliżej niż dalej!). Niemniej zawsze staramy się wyrwać kilka chwil na dobrą książkę/komiks czy film.Jakim geekiem jesteś? 

Od jakiś 2 lat jestem na etapie fascynacji komiksami. Zanim je odkryłem (dzięki WKKM), interesowałem się głównie fantastyką, filmem SF/fantasy i planszówkami. Obecnie odkrywam wielce ciekawy świat komiksu. Miłość mego życia wkręciła się natomiast w cosplay i w wolnych chwilach montuje pierwsze steempunkowe stroje.:) Oboje oczywiście intensywnie pochłaniamy książki i ślinimy się na widok figurek, które są niestety przeraźliwie drogie - dlatego póki co decydujemy się jedynie na POPy lub figurki dołączanie do gier - nie mogę się doczekać kolekcjonerki Wiedźmina!!!Ile miesięcznie przeznaczasz na poszerzanie swojej kolekcji? 

Nie ma zasady. Czasami jest to tylko tylko 80 PLN przeznaczone na WKKM, a czasem (najczęściej przy okazji urodzin czy innych okazji) na prezenty idzie z 700 PLN. Jesteśmy na etapie, gdzie koncentrujemy się na tak przyziemnych rzeczach jak opłacenie rachunków czy zbieranie na ślub i nie zawsze wystarcza na geekowskie przyjemności.;)Jak długo zbierasz komiksy/gry/gadżety? 

Komiksy od 2 lat, książki pewnie z 15, tak samo jak i gry. Mam nadzieję, że jest to hobby, z którego nigdy nie wyrośniemy, a gdy pojawi się potomek, to będzie to jedynie dodatkowy impuls do poszerzania kolekcji. :)Które trzy rzeczy są najcenniejsze w twojej kolekcji? 

Nie jesteśmy w stanie wytypować konkretnych takich rzeczy. Najbliższe naszemu sercu są książki - WSZYSTKIE! Różne rzeczy w naszej kolekcji są najcenniejsze z uwagę na wartość sentymentalna/emocjonalną, a nie na cenę. Ulubiona seria książek, figurka/maskotka z ciekawą historią itd. Czy na przykład sesja zdjęciowa w bajkowo-baśniowym klimacie (próbka poniżej), która obecnie cieszy oko z ramek zdjęciowych.Nigdzie nie widzę u ciebie klocków LEGO. Nie lubisz ich?

Uwielbiam! LEGO to ważny element mej młodości. Sam nie wiem, dlaczego nie mamy jeszcze tych genialnych klocków. Pewnie czekamy na dziecko i wtedy będzie dobry pretekst do wydania grubych tysięcy na zestawy z Hobbitem itd;)
Rysunek przy wejściu jest imponujący! Jesteś taki utalentowany czy to robota kogoś innego?

Rysunek przy wejściu to zasługa "internetów" i tego, że pracuje w drukarni, gdzie mogę sobie po kosztach drukować tego typu małe arcydzieła.
Który tom WKKM do tej pory podobał Ci się najbardziej i dlaczego?

Bezapelacyjnie MARVELS. Wspaniały przekrój przez historię Marvela, przedstawiony z innej niż zazwyczaj perspektywy. Ten tom to wspaniały hołd dla przebogatego universum, który dodatkowo zachęca do przypomnienia sobie/poznania starszych historii. No i te rysunki Alexa Rossa!


Gratuluję kolekcji medali - od jak dawna biegasz? Uprawiasz jeszcze jakiś inny sport?

Biegam od momentu, kiedy lekarz powiedział, że nie mogę uprawiać sportu z uwagi na kontuzję kolana, która miała miejsce z 10 lat temu. Od tamtego momentu nieco truchtałem, z czasem rozpędzając się coraz bardziej, aż doszedłem do ultramaratonów górskich. Teraz postanowiłem urozmaicić nieco treningi i zabrałem się za triathlon - w tym roku atakuję 1/2 ironmana!


16 komentarzy:

 1. nie szuka żony przypadkiem? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak :)

   Usuń
  2. Jakie wymagania musi spełnić kandydatka?

   Usuń
  3. Idealna kandydatka na żonę mieszka już ze mną, a więc obawiam się że konkurs został już przez kogoś wygrany w przedbiegach;)

   Usuń
  4. Jeżeli na zdjeciach jest narzeczona to gratuluje dobrego wyboru. Piekna kobieta :)

   Usuń
  5. nie tylko piękna ale i ambitna, gratuluję podjęcia się doktoratu oby wszystko poszło świetnie ;)

   Usuń
 2. niezle - podoba mi się ta fototapeta(?) ze smokiem, oraz zegar z "lotr'a" - mam nadzieję ,że kolega się nie obrazi jeśli sobie skopiuję te pomysł i sam sobie taki zegarek zrobię? naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Medal z Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów - zawsze na propsie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wulkany to była epicka impreza! Niestety na wieszaku nie mieszczą się podkowy z Katorżnika ;)

   Usuń
  2. Michał, mail poszedł, sprawdź, czy dostałeś tym razem :)

   Usuń
 4. Jeez skąd Ci ludzie biorą na to wszystko siano? Chętnie sam bym przyjął część tych komiksów!!
  Ehh... chyba już wiem
  brak żony (kandydatka to jeszcze nie żona!! a to jednak jest duuuża różnica)
  i brak dzieci...
  V

  OdpowiedzUsuń
 5. Heh, ja też pracuję i zarabiam całkiem względnie, ale chociażby z powodów o których wspomniałem nie mogę sobie pozwolić na aż takie szaleństwo.
  V

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrezygnuj więc z żony i postaw na komiksy. Dużo lepsza inwestycja.

   Usuń
  2. Tjaaa i sprzedam dwójkę dzieci za granicę, to zawsze dodatkowa kasa na komiksy, nie?
   V

   Usuń
 6. Gdzie kupowane regały? Jeśli można wiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń