sobota, 28 marca 2015

Geek Cribs #8

Panie i Panowie, przed wami pierwszy kobiecy pokój w blogowym Geek Cribs! Jego posiadaczką jest Sparkly El - miłośniczka popkultury i znakomita cosplayerka! Zobaczcie, jak wygląda jej pokój!

Jeśli chcecie pochwalić się swoim pokojem, ślijcie zdjęcia na adres: polski_geek@interia.pl lub wysyłajcie je przez FB.Napisz kilka słów o sobie.

Hejohej, nazywam się Ela, bądź dla reszty bardziej znana jako SparkyEl (wystarczy tylko El). To jest mój azyl, który w miarę ogarnęłam, zanim zrobiłam zdjęcia. Uwielbiam mój pokój – jest niczym poukładany chaos, który tylko ja ogarniam umysłem i dobrze się w nim czuje. Wstęp do niego mają tylko nieliczni ;)Jakim geekiem jesteś?


Jestem geekiem w zasadzie wszystkiego. Interesuje się głównie komiksami, ale miejsce w moim sercu zajmują także kreskówki. Lubię fantastykę, uwielbiam gry wideo, a nawet po części lubię poczytać sobie mangi czy pooglądać anime. Jestem też rysownikiem, co wrzuca mnie w fandom rysunkowy (tak, są takie :P) i tancerką, co znowu kieruje mnie do średniowiecza. Uwielbiam też planszówki. A oprócz tego jestem cosplayerką. Wszystko się w zasadzie zazębia, toteż nie da się jednoznacznie wyodrębnić danych dziedzin.Ile miesięcznie przeznaczasz na poszerzanie swojej kolekcji?

Szczerze? Bardzo mało, kupię jakiś komiks czy gadżet, który mi się spodoba, i standardowo nie przekroczę 60 zł (chyba że coś się trafi). Od dzieciństwa jestem bardzo oszczędna. Póki co pieniądze zbieram na własne mieszkanie, ale to nie przeszkadza mi wydać masę kasy na konwencie. Na konwencie, gdzie jestem ze wszystkich stron bombardowana wszystkim, jestem w stanie nawet wydać 400 zł.


Jak długo zbierasz komiksy/gry/gadżety? 

Od maleńkości. Zaczęłam zbierać w zerówce (6 lat). Wtedy to wyciągnęłam od mamy pieniądze na pierwsze figurki (które z powodu starości i tego, że moi siostrzeńcy je poniszczyli, schowane są bezpiecznie w pudle) z Czarodziejką z Księżyca. Dwa lata później odkryłam Foxkids, gdzie moje serce podbiły seriale animowane Marvela (głównie X-Men). Wtedy też kupiłam pierwsze komiksy (albo raczej protoplasty komiksu) z Spider-Manem i Sailor Moon. W wieku 9 lat zaczęłam jak typowa dziewczynka zbierać komiksy z Witch. Przechodzę w różne etapy mojego geekowstwa, ale od tamtych lat nic się nie zmieniło.Które trzy rzeczy są najcenniejsze w twojej kolekcji?


Nie mam jakichś specjalnie drogocennych rzeczy, ale na pewno są dla mnie ważne. Komiks, który dostałam na święta: Ślub Black Canary i Green Arrowa. Polowałam na niego bardzo długo i nigdy nie udało mi się dostać/kupić. Druga rzecz to moje figurki z dzieciństwa, których nie ma na zdjęciach. Natomiast trzecią rzeczą są moje przypinki na torbie, ponieważ wszystkie robiłam sama, niektóre mają własny projekt. Są tak cenne, że przestałam nosić moją torbę, żeby ich nie uszkodzić ;)Jak się śpi z pluszowym Jakiem? Nie zajmuje za dużo miejsca w łóżku? 

Na zdjęciach, muszę powiedzieć, że mam względny porządek. Jestem bałaganiarą. Normalnie na łóżku znajduje się znacznie więcej niż same poduszki i chyba przyzwyczaiłam się do takiego tłoku ścisku. Ale Jake zawsze rano leży na ziemi (zapewne skopuję go w nocy przez sen).


Wiem, że jesteś cosplayerką - gdzie schowałaś swoje stroje, że ich nigdzie nie widać?


Szafa, na której wisi plakat z Iron Mana, to skarbnica moich cosplayi. Oprócz tego mam jeszcze małą szafkę, która też wiele mieści (głownie wszystkie dodatki – peruki, narzędzia, kleje). No i mam swoje miejsce w piwnicy, gdzie lądują wszystkie zbrojopodone cosplayeWolisz komiksy superhero czy mangę?


Zdecydowanie Superhero!! Etap mangi był dla mnie dosyć krótki (gimnazjalna fascynacja). A kolekcja mang na półce to w 90% prezenty urodzinowe od ludzi, dla których: „manga to manga, ty lubisz takie rzeczy.” Superbohaterów, jak już mówiłam, uwielbiam od zawsze i to się raczej nie zmieni.5 komentarzy:

 1. Mogłaś chociaż posprzątać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bałagan tak bardzo...

  OdpowiedzUsuń
 3. Kto nigdy nie miał bajzlu w pokoju niech pierwszy rzuci kamieniem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie no, bałagan to ja mam zawsze, ale taki pierdolnik to hoho;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chce zobaczyć wersje nieogarnięta do zdjecia :o

  OdpowiedzUsuń