sobota, 18 kwietnia 2015

Geek Cribs #9

Wasze ulubione Geek Cribs powraca po krótkiej przerwie ze świetnym pokojem, którego właścicielką jest Dorota - miłośniczka Gwiezdnych Wojen, figurek, Stephena Kinga, figurek, serii Assassin's Creed i figurek. A wspominałem, że Dorota zbiera figurki? Mówiłem? Hmmm... To zobaczcie, co jeszcze Dorota ma w swojej kolekcji! :)

Jeśli chcecie pochwalić się swoim pokojem, ślijcie zdjęcia na mail polski_geek@interia.pl lub przez facebooka.Napisz kilka słów o sobie.

Mam na imię Dorota, niedługo skończę 22lata. Ten pokój jest swojego rodzaju azylem od świata zewnętrznego - tu ładuję energię do życia, pracy, codziennych obowiązków. Co chwilę coś w nim zmieniam i przemeblowuję, więc reszta mieszkania czeka w kolejce na swoją przemianę w "jaskinię geeka" ;) A to jest znaczna część mojej kolekcji. Reszta jest porozsiewana po mieszkaniu lub czeka na zajęcie swojego miejsca po remoncie, który trwa od... pół roku.Jakim geekiem jesteś?

Zaczęło się od Marvela i fantastyki, kiedy byłam jeszcze dzieciakiem - to na komiksach nauczyłam się czytać. Teraz moimi głównymi pasjami są filmy, gry i książki. Swoje hobby wplatam praktycznie we wszystko - od ubrań, przez biżuterię, po figurki.Ile miesięcznie przeznaczasz na poszerzanie swojej kolekcji?

Ciężko stwierdzić, bo to zależy od paru czynników: ile w danym miesiącu zarobię, jakie mam opłaty, jakimi figurkami jestem zainteresowana i tego, kiedy będą mieć premierę w sklepie. Czasem nie kupuję nic, czasem wydam 60zł, a czasem 2 tysiące. Najczęściej udaje mi się kupować figurki używane, za 1/3 ceny sklepowej, szukam promocji - zaoszczędzoną kwotę odkładam na pre-ordery.Jak długo zbierasz komiksy/gry/gadżety?

Zbierałam już od dziecka - w szafie nadal mam swoje pierwsze komiksy z Supermanem. "Na poważnie" zaczęłam jednak jakiś rok temu - to od tego czasu moja kolekcja rośnie w siłę.Które trzy rzeczy są najcenniejsze w twojej kolekcji?

Najcenniejszy jest plakat z podpisami obsady "Człowieka ze stali" - wygrana w konkursie. To centrum mojego fanowskiego światka. Drugą pozycję zajmuje reszta podpisów - zdobycie niektórych trwało i trwało, w dodatku w pozyskanie ich włożyłam najwięcej pracy - pisanie godzinami długich listów, dołączanie rysunków, z nadzieją, że dany idol mi odpisze. Trzecią taką rzeczą jest (a właściwie będzie) figurka Kapitana Ameryki z "Czasu Ultrona", której premiera będzie w listopadzie - jest to coś, na co dosłownie czekałam całe swoje życie ;)Jaki jest twój wymarzony gadżet?

Tarcza Kapitana Ameryki. Zdecydowanie :D Najlepiej w zestawie z Chrisem Evansem w pełnym kostiumie (Mężu, jeśli to czytasz: nie bij)


Podpisy na plakatach/zdjęciach robią wrażenie - powiedz mi, czy są autentyczne? A jeśli tak, to skąd je wytrzasnęłaś?

Tak, są autentyczne. Niektóre wygrałam w konkursach u dystrybutorów (plakat z Supermana, książeczka z "Gry o Tron"). Resztę zdobyłam osobiście, mailowo lub listownie. Ostatnim sukcesem jest podpis Jackmana, który otrzymałam tydzień temu :)Która z figurek jako pierwsza pojawiła się w twojej kolekcji?

Pierwszą figurkę wygrałam w konkursie na stronie internetowej - jest to White Walker, Pop. Potem poszło już lawinowo :)Wydałabyś na figurkę więcej niż 1000zł?

Tak - jeszcze parę miesięcy temu taka kwota wydawała mi się absurdalna. Teraz jednak (zamiast wydawać pieniądze na tańsze figurki) odkładam na te droższe.Twoje top3 filmów to... ?

"Gwiezdne Wojny" - nie potrafię wybrać jednego filmu, to niemożliwe :D 
"Władca Pierścieni" - również cała trylogia
"Kapitan Ameryka - Zimowy Żołnierz"


2 komentarze: