niedziela, 14 czerwca 2015

Geek Cribs #12

Najwyższa pora zaprezentować pokój kolejnego geeka, który postanowił podesłać mi swoje zdjęcia. Zapraszam do obejrzenia pokoju Pawła - miłośnika komiksów, AC/DC i tatuaży z superbohaterami! Nie przedłużając, zobaczcie jego pokój! :)

Jeśli chcecie pochwalić się swoją kolekcją, ślijcie zdjęcia na adres polski_geek@interia.pl lub przez facebooka.
Napisz kilka słów o sobie. 

No to po kolei. Mam na imię Paweł, komiksoholikiem jestem od... Nie no. Tak na poważnie. Wróciłem do komiksów, jak wielu, po starcie WKKM. Dziecięciem będąc kupowałem komiksy TM Semic - głównie Spider-Mana i Wojownicze Żółwie Ninja. Poza tymi dwoma tytułami w formie komiksu, jarałem się również serialami animowanymi. Pamiętam to jak dziś - po obejrzeniu kolejnego odcinka żółwi, babcia dostawała ode mnie wstążki, wiązała je na czole, rękach i nogach, wyskakiwaliśmy na podwórko, a ja darłem się do sąsiada "Shredder, ty świnio" :D W godzinach pracy staram się być poważnym managerem w dużej firmie z branży outsourcingu IT, a po pracy mam swój świat geekowski;)


Jakim geekiem jesteś? 

Hmmm... Na pewno nieco dziwnym. Pod geekowstwo podciągam wiele tematów - komiksy, muzyka, książki, LEGO, gry itp. Nie wrzucałem zdjęć moich całych zbiorów, bo na dobrą sprawę inspiracja do porobienia zdjęć przyszła wraz z wieczorną nudą i kilkoma szklaneczkami spożytymi przy komiksie. Czasem mam tak, że kawałek tego geekowstwa zawieszam i skupiam się mocno na innym fragmencie. 
Ile miesięcznie przeznaczasz na poszerzanie swojej kolekcji? 

A to różnie - minimum to 2 lub 3 tomy WKKM - w zależności ile się ukaże w danym miesiącu. Do tego superhero z Egmontu i Muchy - zależy ile się ukaże. Jednak jeśli chodzi o pozostałe wydatki to nie podciągam tego pod pulę wydatków geekowskich, a pod rozrywkę. Ostatnio naszła mnie chętka na Wiedźmina, więc zamówiłem PS 4 i sobie gram:) W ostatnich miesiącach najwięcej kosztowały mnie koncerty - 3 koncerty AC/DC (Drezno, Berlin, W-wa), Motorhead i Airbourne. Z racji tego, że na każdy zabieram narzeczoną, to trzeba to pomnożyć razy dwa;) A jak jestem na zakupach i widzę koszulki komiksowe, to kupuję je na bieżąco - ostatnio kupowałem Avengersów, Batka i Asteriksa w Croppie.Jak długo zbierasz komiksy/gry/gadżety? 

Od dziecka. Z przerwami. I ze zmianami. Najdłużej zbierałem figurki do gier bitewnych. Ok. 10 lat grałem w WFB i WH 40k. Chociaż większą frajdę niż granie sprawiało mi malowanie figurek oraz modelarskie dłubanie przy makietach i dioramach. Przez 4 lata administrowałem również stronę Cytadela.pl, która była największym w Polsce portalem o tym hobby. Łezka się w oku kręci na wspomnienia z Cytadelą... W każdym razie - jak nie figurki to książki, jak nie książki to gry, jak nie gry to gadżety muzyczne. I tak w kółko.


Które trzy rzeczy są najcenniejsze w twojej kolekcji? 

Hmm... Muzyczne - autograf Ozzy'ego, koszulka z podpisami Briana Johnsona i Jamesa Hetfielda - złożone po koncercie Monsters of Rock w Chorzowie i Monopoly AC/DC.
Lubię AC/DC, bo...?

Nie, nie. Ja AC/DC nie lubię. Ja AC/DC kocham. A dlatego, że jest to dla mnie najlepsza kapela rockandrollowa na świecie i tyle. W moim ścisłym muzycznym topie są też Black Sabbath, Motorhead i Airbourne. I - trochę prywaty - polski tribute band AC/DC - 4 Szmery. Byłem na ich wielu koncertach - pewnie ponad 30 albo 40. Nie zliczę. I są rewelacyjni. Zresztą wokalista zespołu - Sierściu - to mój serdeczny kolega, który przy okazji jest wielkim muzykiem i bardzo skromnym człowiekiem. Jak ktoś nie zna - polecam!


Za odwrócone Monopoly przepraszam, ale za Chiny nie da się coś tego normalnie ustawić.


 Który tom WKKM uważasz za najgorszy?

Trochę to będzie niesprawiedliwe, bo nie czytałem wszystkich. I nie wskażę konkretnego tytułu. Ogólnie nie trafia do mnie Fantastyczna Czwórka. Mam do nich awersję od dziecka. Mając kilka lat oglądałem X-Menów, Iron-Mana i Spider-Mana, a F4 była dla mnie strasznie lamerska.Planujesz zrobić sobie jeszcze jakiś tatuaż z superbohaterami? A może masz już jakiś wzór na oku?


Taaaak. Mam na oku fajny wzór Batka. Problemem jest czas. Raz - muszę się umówić na tatuaż z dużym wyprzedzeniem. Dwa - sytuacja w pracy jest dynamiczna i zmieniają się plany związane z moimi wyjazdami, co wpływa na potencjalną zmianę terminu wykonania. Trzy - zawsze jak robię tatuaż to jest okropnie gorąco i odparza mi się skóra pod folią. W tym roku padło na późną jesień i chyba wtedy zrobię Batmana. Plan jest taki, żeby na prawej ręce zrobić rękaw do łokcia. Ale ten czas... Oprócz komiksowych, mam i muzyczne. Logo AC/DC, karykaturę Angusa Younga - komiksową i napis "Let There Be Rock". Nie chciało mi się zdjęć robić:D1 komentarz:

  1. Venom wymiata! Gratuluje inwencji i odwagi, ja bym się chyba nie zdecydował, choć wygląda to fenomenalnie :-)

    OdpowiedzUsuń