sobota, 15 sierpnia 2015

Geek Cribs #14

Kolejne Geek Cribs przed wami i kolejna okazja, żeby zobaczyć i zainspirować się świetnym pokojem czytelnika bloga - tym razem Daniela.

Jeśli i wy chcecie pochwalić się swoim pokojem, ślijcie zdjęcia na polski_geek@interia.pl! 


1. Napisz kilka słów o sobie. 

Czołem. Kolekcja którą prezentuje należy do mnie i mojej żony. Obecnie spodziewamy się pierwszego dzieciaczka (jeszcze niewiadomej płci), więc całą naszą kolekcję będzie miał kto w przyszłości odziedziczyć J. W większości trzymamy ją w takim małym pokoju służącym w zasadzie tylko dla niej. Kącik multimedialny jest w salonie. Wszystko staramy się mieć ładnie uporządkowane.
2. Jakim geekiem jesteś? 

Książkowo-komiksowym, jak widać. Mamy 770 pozycji, w tym 185 komiksowych (wszystko spisane w Excelu :D). Dodatkowo trochę planszówek, małą kolekcję gier na X360 (na XONE praktycznie wszystko już cyfrowo). Ja zdecydowanie jestem fanem komiksu superhero, w szczególności Marvela J Poza tym bardzo lubię obejrzeć dobry film. Żonka lubi zagłębić się w dobry kryminał.

3. Ile miesięcznie przeznaczasz na poszerzanie swojej kolekcji? 

80zł na WKKM + pewnie drugie tyle na resztę książek i komiksów.
4. Jak długo zbierasz komiksy/gry/gadżety? 

Gry od jakiś 10 lat, książki od 6, komiksy od 3.5. Które trzy rzeczy są najcenniejsze w twojej kolekcji? 

Trudne pytanie. To jak wybrać swoje ulubione dziecko J Wybiorę chyba komiksy Alana Moora które dostałem od żony – V jak Vendetta i Strażnicy. Wysoko jest też „Joker” Briana Azzarello, którego dostałem w prezencie od kumpla na urodziny i pierwszy tom komiksowej Mrocznej Wieży, który dostaliśmy od innego kumpla na weselu (wszystkich gości informowaliśmy że chcemy książki zamiast kwiatów). Dodam jeszcze genialnego Staruszka Logana, którego póki co uważam za najlepszą pozycję WKKM.
6. Którą książkę zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę?

Zew Ctlulhu, Mroczną Wieżę albo Sagę Wiedźmina.7. Skąd masz takiego słodkiego pluszowego Bumblebee?

Wyciągnełem go z Vending Machine za 1 euro na Zakynthos.
8. Na którą grę na XONE czekasz najbardziej?

Obecnie chyba Fallout 4. Już niedługo się doczekam.
9. Gdybyś miał nieograniczoną ilość pieniędzy, ale mógł kupić tylko jedną rzecz - co by to było?

Przy nieograniczonych funduszach? W pełni sprawną zbroję Iron Mana 


1 komentarz:

  1. Wielce zacna kolekcja! U mnie wygląda to podobnie: ja kolekcjonuję komiksy, a połowica kryminały. Czy geeków ciągnie w stronę niewiast zainteresowanych zbrodnia i tajemnicą? Gratuluje nadchodzącej latorośli, która bez wątpienia nie będzie się nudzić w domu:)

    OdpowiedzUsuń