sobota, 26 września 2015

Geek Cribs #15

Hej, radzę się wam bardzo dobrze przygotować, bo pokój Doroty i Dagmary może was porazić! Serio! Takiej ilości gadżetów na metr kwadratowy nie widziałem w żadnym z pokoi prezentowanych w Geek Cribs. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że tak z połowę tych rzeczy chciałbym mieć w swoim pokoju. Dziewczyny, dałyście czadu z tym pokojem! Dzięki!

Jeśli chcecie pokazać swój pokój,  ślijcie zdjęcia na adres polski_geek@interia.pl lub przez Facebooka.
Napisz kilka słów o sobie. 

Nazywam się Dorota, mam 19 lat, dzielę pokój z siostrą Dagmarą (21 lat). Aktualnie zaczynam drugi rok studiów translatoryki angielskiej na PWSZ w Nowym Sączu. Moja siostra zaczyna trzeci rok zarządzania i inżynierii, również na PWSZ, ale na innym wydziale. Daga jest w trakcie "przeprowadzki" do innego, nowego pokoju, więc spokojnie - tego bałaganu w naszej kolekcji już za jakiś czas nie będzie ;)
Jakim geekiem jesteś?

Oglądam wieeele seriali (naprawdę wiele). Moimi ulubionymi są niezmiennie Sherlock BBC, Doctor Who, Supernatural, The Walking Dead, Grimm i The Big Bang Theory. Poza tym uwielbiam filmy, szczególnie fantasy, sci-fi, horrory, filmy animowane i komedie. Czasami zagram w jakąś grę, ale aktualnie nie mam na to niestety czasu. Czytam dużo książek, szczególnie Tolkiena i S.Kinga.
Ile miesięcznie przeznaczasz na poszerzanie swojej kolekcji? 

To zależy od tego, jaki towar sprowadzą do ciucholandów :D Bo zazwyczaj tam kupuję rzeczy do mojej kolekcji, chociaż oczywiście śledzę też aukcje na Allegro i OLX. Miesięcznie nie więcej niż 100 złotych.
Jak długo zbierasz komiksy/gry/gadżety? 

Gadżety zaczęłam zbierać w sumie już w dzieciństwie, kiedy to namawiałam mamę, żeby kupiła mi kolejną zabawkę np. od Disney'a :P Ale tak na poważnie, samodzielnie to od jakichś 4-5 lat. 

Które trzy rzeczy są najcenniejsze w twojej kolekcji?

Najcenniejszą rzeczą w mojej kolekcji jest kostium Stormtroopera, która siostra kupiła mi kiedyś w ciucholandzie za całe 7 złotych. Na Internecie kosztuje on średnio 300-350 zł ;) Drugą cenną rzeczą jest limitowana edycja monety z Królem Lwem, wydana w 1995 r., która na Ebayu schodziła od 70 dolarów wzwyż. A trzecia cenna rzecz? Nie wiem... Może któraś z figurek? Na przykład Slimer (Ghostbusters) z 1984 roku.

Co wolisz: Władcę Pierścieni czy Grę o Tron? 

Oczywiście, że Władcę Pierścieni! Grę o Tron też lubię, ale serialowo zatrzymałam się na 3 sezonie, chociaż z książkami jestem na bieżąco. Jednak Tolkien jest dla mnie mistrzem, a w połączeniu z reżyserią Petera Jacksona... Arcydzieło :)

Gdzie ty kupujesz takie świetne pluszaki i figurki? Niektórych z nich w życiu nie widziałem, a sam chciałbym mieć w swojej kolekcji.

Lumpeksy, lumpeksy i jeszcze raz lumpeksy :) Można tam złowić naprawdę niezłe perełki. Ostatnio na przykład udało mi się w nich kupić pluszaka-gremlina Gizmo z filmu "Gremlins" (1984 r.) oraz pluszowego Toada (grzybka z Mario Brosa). W Nowym Sączu mam taki jeden ulubiony ciucholand, w którym co tydzień sprowadzają towar z Anglii. Niskie ceny i dużo geekowych gadżetów :) 


Twoja ulubiona książka Kinga to...?

Hmm... Trudno wybrać jedną ulubioną, skoro większość jego książek bardzo mi się podoba, ale, niech stracę... "Zielona Mila". Od niej zaczęłam moją "przygodę" z tym pisarzem, a film na jej podstawie mogę oglądać w nieskończoność ;)


2 komentarze:

  1. Łał, kolekcja niesamowita, choć nie komiksowa. Dziewczyna wygląda na fajną, a wszystkie fajne dziewczyny pozdrawiamy ;) Poza tym duuuży plus za kibicowanie Man. Utd. :)

    OdpowiedzUsuń