wtorek, 10 listopada 2015

Abatony z Gwiezdnych Wojen atakują!

Jarek na facebooku poinformował mnie, że na dniach w naszych kioskach i salonikach prasowych znajdą się Abatony z postaciami z Gwiezdnych Wojen (no bo jakże inaczej, skoro film już tuż tuż). Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? W takim razie zapraszam do rozwinięcia.
Czym są Abatony?
Abatony to małe, kilkucentymetrowe figurki-totemy z bohaterami Star Wars. Największą częścią Abatona stanowi głowa postaci, która umieszczona jest pomiędzy dwoma podstawami. Na górnej znajdują się dziurki, które robią za kostkę, natomiast na dolnej znajduje się numer figurki w kolekcji. Łącznie kolekcja składa się z 40 totemików, tak więc zbieracze mają czego szukać. Wieść niesie również, że w kolekcji znajduje się złoty Abaton.


No a tak wyglądają figurki. Nie są jakieś szczególnie piękne, ale nie taka jest ich rola.I pełna lista bohaterów-totemów:Po co te Abatony?
Jak można się dowiedzieć ze strony kolekcji, Abatony służą do zabawy. Można nimi rzucać, budować wysoką wieżę, przesuwać, ściskać, wykorzystywać jak kostkę lub po prostu postawić na półce, żeby ładnie się prezentowały. Poniżej znajdziecie proponowane zabawy z użyciem Abatonów, ale jak wiadomo wyobraźnia nie zna granic, więc bawić się można na różne sposoby.


Ale żeby zacząć się bawić, trzeba najpierw kupić Abatona. Firma Panini oferuje zestawy startowe, pojedyncze, losowe figurki oraz specjalne puszki, woreczki czy też pudła do trzymania  figurek. Czyli dla każdego coś dobrego.

Na chwilę obecną cenowo wygląda to tak:
Pudełko kolekcjonera: 29,90 zł
Puszka: 49,95 zł
Saszetka: 6,50 zł

źródło: klik

3 komentarze:

  1. Co to ? Zatyczki analne ?

    OdpowiedzUsuń
  2. SZOK !!! - Z metalową puszką po kawie 1250zł. Ludzie ja się pytam - ZA CO ???.

    OdpowiedzUsuń