piątek, 2 października 2015

Garść informacji o komiksach od Muchy!

Mucha przed sekundką rozesłała informacje ze szczegółami ich najnowszych komiksów - dwie kontynuacje serii (Fatale oraz Saga tomy trzecie) oraz album Świetlista Brygada! Dla fanów rysownika Brygady nie lada gratka, na MFKiG, Peter Snejbjerg będzie podpisywał albumy!


ŚWIETLISTA BRYGADA
(Light Brigade)

Scenariusz: Peter J. Tomasi (Batman & Robin, Brightest Day)
Rysunki: Peter Snejbjerg (Byłem Bogiem, Drogi Billy, Kaznodzieja)

Przekład z języka angielskiego: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Liczba stron: 216
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
TYLKO DLA DOROSŁYCH
ISBN 978-83-61319-60-3
Wydanie pierwsze

Cena okładkowa: 79,00 zł

Premiera: 7 października 2015
Prapremiera na MFGIK w Łodzi (3-4 października 2015).

Album zawiera materiał opublikowany pierwotnie na łamach Light Brigade #1-4 z DC/Vertigo.

Chris Stavros podczas pobytu na froncie II wojny światowej dowiedział się, że w wyniku wypadku samochodowego jego żona zginęła a syn został ranny. Od tej pory ma jeden cel – pragnie bezpiecznie powrócić do domu, by pomóc dziecku. Nie będzie to proste zadanie, bo jego brygada otrzymała właśnie niezwykłe, niemal niemożliwe do wykonania zadanie. Amerykanie muszą powstrzymać grupę niezniszczalnych niemieckich żołnierzy, pragnących zdobyć boski Miecz i zaatakować bramy niebios! Nieumarłym nazistom na drodze stanąć może jedynie ŚWIETLISTA BRYGADA! 

Fatale: Na zachód od piekła
(Fatale: West of Hell)
Tom 3 z 5

Scenariusz: Ed Brubaker (Criminal, Velvet)
Rysunki: Sean Phillips (Marvel Zombies, Hellblazer)
Kolory: Dave Stewart 

Tłumaczenie: Robert Lipski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 112
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor 
ISBN 978-83-61319-58-0
Wydanie pierwsze

Cena okładkowa: 49,00 zł

Premiera: 7 października 2015

Prapremiera na MFGIK w Łodzi (3-4 października 2015). 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Fatale #11-14. 

Ponure dni wielkiego kryzysu, odwieczne tajemnice średniowiecza, nawiedzone równiny Dzikiego Zachodu i zbombardowane ruiny z czasów II wojny światowej…
W trzecim tomie bestsellerowej serii FATALE przedstawiamy cztery opowieści z gatunku grozy i noir. Każda z nich odkrywa fragment tajemnicy związanej z główną bohaterką serii. 

Ed Brubaker jest pięciokrotnym laureatem Nagrody Harveya i Eisnera dla najlepszego pisarza od 2006 roku. Jego dzieła, stworzone wraz z Seanem Phillipsem serie Sleeper, Criminal, Incognito i Fatale, oraz będący wynikiem współpracy ze Steve’em Eptingiem komiks Velvet, zostały przetłumaczone na wiele języków i odniosły ogólnoświatowy sukces. Wychował się częściowo w bazach marynarki wojennej USA i rozpoczął edukację w szkole na Kubie, w bazie marynarki nad zatoką Guantánamo. Twierdzi, że pierwsze zalążki pasji pisarskiej zawdzięcza przymusowym wizytom na spotkaniach Anonimowych Alkoholików – przez większość dzieciństwa towarzyszył na nich swojej matce. Pasja później rozwinęła się pod wpływem zamiłowania jego ojca do komiksów i filmów. Obecnie mieszka z żoną i psem w Los Angeles, gdzie pracuje przy komiksach, filmach i programach telewizyjnych. Poza tym nie cierpi pisać o sobie w trzeciej osobie, ale cóż poradzić?

 Laureat Nagrody Eisnera Sean Phillips zaczął zawodowo rysować komiksy w wieku piętnastu lat i od tego czasu współpracował ze wszystkimi dużymi wydawnictwami. Po pracy nad seriami Sleeper, Hellblazer, Batman, X-Men, Marvel Zombies oraz opartym na powieściach Stephena Kinga cyklem Mroczna Wieża Sean skupił się na komiksach autorskich, m.in. Criminal, Incognito i Seven Psychopaths. Mieszka w Lake District w Wielkiej Brytanii z żoną i trzema synami. 


Dave Stewart rozpoczął karierę jako stażysta działu projektowania w wydawnictwie Dark Horse. Przez pięć lat pracował przy cyfrowym separowaniu barw, a następnie został niezależnym kolorystą. Otrzymał siedem Nagród Eisnera i trzy Nagrody Harveya za najlepsze nakładanie kolorów. Dave mieszka w Portland w stanie Oregon z żoną Michelle i trzema kotami.
Saga – tom 3
Scenariusz: Brian K. Vaughan
Rysunki: Fiona Staples

Przekład z języka angielskiego: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Wydawca oryginału: Image Comics
Liczba stron: 152
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
TYLKO DLA DOROSŁYCHISBN 978-83-61319-59-7
Wydanie pierwsze

Cena okładkowa: 59,00 zł

Premiera: 7 października 2015
Prapremiera na MFGIK w Łodzi (3-4 października 2015).

Album zawiera materiał opublikowany pierwotnie na łamach Saga #13-18.

Nagrodzony nagrodą Hugo duet – BRIAN K. VAUGHAN (Y: Ostatni z mężczyzn; Lwy z Bagdadu; Wolverine: Logan) i FIONA STAPLES (North 40, Red Sonja) stworzyli Sagę – porywającą opowieść o młodej rodzinie walczącej o swoje miejsce we wszechświecie. Młodzi rodzice, Marko i Alana, w poszukiwaniu swojego idola trafiają do kosmicznej latarni na planecie Quietus. To tam rozegra się ostateczne starcie pomiędzy nimi a ich prześladowcami.

Saga jest najlepszą serią komiksową na rynku. Kiedy już myślisz, że lepiej być nie może, Brian K. Vaughan i Fiona Staples przechodzą samych siebie już w kolejnym zeszycie”.
USA Today

„Ta historia to więcej niż wartka akcja. Zdarzają się tu chwile słodyczy, smutku i tęsknoty, od których popłyną wam łzy – a wszystko pomiędzy salwami śmiechu i okrzykami zachwytu nad śmiałymi scenami batalistycznymi”.
Cory Doctorow, Boing Boing

„To nad wyraz wciągająca, ludzka opowieść, po zakończeniu której nie można doczekać się kolejnej części”.
Publishers Weekly
2 komentarze: