niedziela, 6 grudnia 2015

Zielona Sowa znowu ma coś dla nas!

Wydawnictwu Zielona Sowa chyba bardzo spodobało się wydawanie encyklopedii/przewodników, skoro wydaje na naszym rynku kolejną książkę tego typu. Wcześniej mieliśmy możliwość zapoznania się z Spider-Man: Encyklopedia Postaci (klik), natomiast teraz przyszła pora na najpopularniejszą grupę superbohaterów Marvela, czyli Avengers.
Btw. pamiętacie, że podobną encyklopedię na naszym rynku wydało wydawnictwo Ameet (klik)?


Kiedy superbohaterowie łączą siły, stają się jeszcze potężniejsi! Avengers Marvela to najwspanialsza drużyna bohaterów na świecie, której szeregi zasila większość najważniejszych herosów. Poznaj Avengers, od założycieli grupy - Iron Mana, Thora, Hulka, Ant-Mana i Osy po mniej znanych adeptów, takich jak Lionheart, Stature czy Wiewiórka. Poznaj największych śmiertelnych wrogów grupy, od złego Lokiego i Kanga Zdobywcy po bardziej tajemniczych złoczyńców, jak na przykład Moonstone. 

Książka ta zawiera opis ponad 225 postaci związanych ze światem Avengers. Na każdej stronie znajdziesz mnóstwo zaskakujących faktów i statystyk, takich jak na przykład ocena mocy.
Poznaj niesamowite szczegóły z życia największych superbohaterów świata!
Cena okładkowa tego przewodnika to 69,90zł, ale dobrze wiecie, że istnieją w Internecie miejsca, gdzie można kupić ją o wiele taniej.

Data wydania: 2015
EAN: 9788379835744
Format: 183x233
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 232
Wiek czytelnika: 6-8 lat

A poniżej przykładowe strony, które jak dla mnie mocno przypominają te z encyklopedii Ameetu. Hmmm... aż będę musiał sprawdzić, czy aby na pewno nie jest to ta sama książka (jeśli macie gdzieś pod ręką Avengers: Encyklopedia Postaci, dajcie znać, czy to czasami nie jest to samo). No chyba że to jest prawie to samo, ale ma kilka postaci więcej i zaktualizowano kilka informacji (jak głosi okładka), a tylko jakimś cudem niefortunnie dobrałem poniższe ilustracje.

Przykładowe strony pochodzą stąd (klik).

2 komentarze:

  1. Różnice w opisach są minimalne,są to wręcz parafrazy; u niektórych postaci zmieniła się ocena mocy. W tym wydaniu jest też trochę więcej postaci, bo aż 228.

    OdpowiedzUsuń
  2. to ta sama encyklopedia tylko rozszerzona o dodatkowe postaci

    OdpowiedzUsuń