czwartek, 25 lutego 2016

Breaking news! W kioskach Ruchu pojawią się Figurki Superbohaterów!

Jarek zelektryzował mnie dzisiaj wiadomością, że niebawem w kioskach pojawi się kolekcja figurek z Batmanem, Supermanem czy Wonder Woman. Zacząłem szukać i faktycznie, coś takiego będzie! Niestety nie wiadomo zbyt wiele na tę chwilę. A może to i dobrze? W ten sposób będziemy mogli sobie wyobrażać Bóg wie co. :)

Aktualizacja: Mam już wszystkie informacje! Zapraszam do rozwinięcia.Jak głosi informacja znajdująca się na stronie Ruchu: "Kolekcja wejdzie na rynek tuż przed premierą filmu Batman vs Superman" i wśród figurek będą znajdowały się takie postacie jak: Batman, Superman, Wonder Woman, Joker, Luthor, złoty Batman(!) oraz inni.


Co ciekawe, kolekcja będzie "jednorazówką", czyli kolejnych numerów nie uświadczymy w kioskach po tygodniu czy dwóch. Rzut będzie jeden, kto przegapi, może obejść się smakiem.


Z jednej strony jest to dobry krok, bo kupujesz raz i nie musisz martwić się, że zapomnisz udać się do kiosku za tydzień lub zakładać teczkę, żeby pani w okienku ci zostawiała każdy numer. Z drugiej jednak, będzie się to wiązało ze sporym wydatkiem. Jeden numer z figurką kosztował będzie 14,99zł, a gdy zechcemy zaopatrzyć się w całą kolekcję suma może już nas przerazić (14,99zł x 6 =89,94zł - przy czym nie wiadomo, ile tych "innych" postaci będzie).


I teraz powinno pojawić się najważniejsze - wygląd figurek. Na ten temat jednak nie wiadomo nic. Pytałem o szczegóły na facebookowym profilu Ruchu i obiecano mi zdradzić szczegóły - kiedy jednak to ma nastąpić? Nie wiadomo. Ja w każdym razie nie odpuszczę i z pewnością będę śledził temat!


źródło: klik

[Aktualizacja:] Oto informacja, którą przed chwilą otrzymałem od Ruchu.

Kolekcja wystartuje w kioskach 8 marca i za cenę 14,99zł będziecie mogli kupić sobie losową figurkę - każda figurka będzie zapakowana w nieprzezroczystą folię (tak jak karty kolekcjonerskie) i dopiero po otwarciu lub uprzednim wymacaniu będziemy wiedzieć, jaka postać się nam trafiła. Moim zdaniem to trochę kiepsko, bo jak sprzedawca nie pozwoli nam ręcznie wybrać saszetki, będą istniały spore szanse, że upolujemy dubla. Przy cenie prawie 15 złotych może to bardzo irytować.

Dowiedziałem się również, jak będą wyglądać figurki. Zdjęcie może jest trochę małe, ale mniej więcej widać, czego można się spodziewać.


Wcześniej w spisie postaci nie był podany Green Arrow, ale można go spokojnie dodać do listy figurek. Łącznie otrzymamy 8 różnych figurek. Każda z nich będzie miała około 15cm wysokości.

A tak wygląda box z figurkami:


Informacje o produkcie:
Każdy box/ekspozytor zawiera 24 saszetki (8 różnych wzorów)
Cena jednej kostki – 14,99 zł (w tym 23% VAT)
Częstotliwość: 4 miesiące w sprzedaży
Target: dzieci głównie 6-14 lat, dorośli fani.
Format saszetki ok: 100 mm x 150 mm

4 komentarze:

 1. I co widział to ktoś w kiosku?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytałem dwa razy. Sprzedawca o niczym nie wie. Niby jest napisane, że 4 miesiące w sprzedaży, więc może kiedyś się pojawi. Ale jak to jest jednorazówka to pewnie wrzucili tylko do większych miast.

  OdpowiedzUsuń
 3. https://sklep.egmont.pl/gry-planszowe/wszystkie/p,superbohaterowie-dc-kolekcja-figurek-do-zbierania,11635.html

  tu można kupić

  OdpowiedzUsuń
 4. Można dorwać też w empiku. Ciężko "wymacać" konkretną postać. Mi trafił się Batman. Jak dla mnie całkiem ładnie wykonane. Gdyby nie to, że nie można wybrać sobie samemu postaci, to figurka byłaby warta swojej ceny.

  OdpowiedzUsuń