sobota, 19 marca 2016

Hachette: Na dzień dzisiejszy w ramach WKKM ukaże się ok 100 numerów.

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela powoli zmierza do zapowiedzianej 100. Z tej okazji postanowiłem napisać do wydawnictwa Hachette, żeby dowiedzieć się, czy  przypadkiem nie zapadła już gdzieś tam informacja o przedłużeniu WKKM do 120 numerów (tak jak w UK czy Czechach). Po ciuchu liczyłem na jakąś bombę (czyli te 120 numerów), ale niestety potwierdziło się to, co od dawna wiemy.
Taką odpowiedź otrzymałem:


A wy jak myślicie - będzie 120, czy jednak zostaniemy przy 100? No i czy w ogóle chcielibyście przedłużenia?

8 komentarzy:

 1. całkiem wymijająca odpowiedź - ok 100, to może być równie dobrze 99 jak i 120.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z jednej strony bym chciał 120 numerów, bo jeszcze kilka fajnych pozycji w tej ostatniej 20tce jest, ale perspektywa kolejnego roku prenumeraty... chciałbym przeznaczyć tę kasę na jakieś "must-have" z DC, których mi w kolekcji brak.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ramach kolekcji ma ukazać się "Pajęcza wyspa" (#108 i 117), więc, jeżeli to ostateczna decyzja, albo nas okłamali w "Venomie" albo wydadzą te tomy wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie tylko "Pajęcza Wyspa" jest zapowiedziana we wcześniejszych tomach - "Inhumans" i "W Cieniu Saurona" też. Dlatego też nie zwracałbym uwagę na to, co wypisuje BOK. Oni nawet nie wiedzieli, że w kolekcji Thorgala ukazuje się Szninkiel :)

  OdpowiedzUsuń
 5. powinni skonczyc na 110 bo inaczej będę musiał dokupić regał by rysunek ładnie wyglądał:)

  No i też chyba lepiej by było dla portfela. Chociaż ostanie numery w końcu podniosły poziom.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wygląda to na zabieg marketingowy, nagle powiedzą 120 i ludzie nie będą marudzili, że chcą więcej (mam na myśli Kapitana Brytanie, Infinity Gaunlet itp) bo ucieszy ich to, że jednak 120 a nie 100.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no i nadal nie ma zapowiedzi Infinity Gauntlet - chyba, że zrobią mi naprawdę miłą niespodziankę i wydadzą całą trylogię - Infinity War, infinity Gauntlet i infinity Crusade.oby.... zwłaszcza, że wkrótce bedzie film: "avengers"

   Usuń
 7. Już zmienili zdanie i będzie 120 tomów.
  http://www.kolekcjakomiksow.pl/faq.php"PYTANIE 1. Ile numerów liczy kolekcja?
  ODPOWIEDŻ: W ramach kolekcji planujemy wydać 120 tomów. Ilość wydanych tomów może ulec zmianie."

  OdpowiedzUsuń