niedziela, 18 grudnia 2016

A to ci dopiero! Nowa kolekcja komiksów rusza w Polsce!

Na forum gildii zawrzało! Otóż dzisiaj pojawiła się wieść (klik), że na stronie Ruchu zamieszczono informacje o starcie nowej kolekcji komiksów. Sprawdziłem to i panie i panowie - Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection pojawi się już niebawem na naszych półkach.
Taka informacja widnieje na stronie Ruchu:Nie jest znana jeszcze konkretna data, ale postaram się tego dowiedzieć od wydawnictwa.


A jakie komiksy pojawią się w Kolekcji? Plotki  mówią, że będziemy szli z komiksami tak samo jak w Czechach (klik).

Avengers Ultron: Unlimited - Avengers (Vol. 3) #0 + #19-22; Avengers (Vol. 1) #1
Amazing Spider-Man: Happy Birthday -  Amazing Spider-Man (Vol. 2) #57-58 + (Vol. 1) #500-502; Amazing Spider-Man (Vol. 1) Annual #3 a materiál z Amazing Fantasy (Vol. 1) #15

Wolverine: Get Mystique - Wolverine (Vol. 3) #62-65; Incredible Hulk (Vol. 1) #181

Hawkeye - Hawkeye (Vol. 1) #1-4; Tales of Suspense #57, Avengers (Vol. 1) #16

Iron Man: Mask in the Iron Man - Iron Man (Vol. 3) #1/2, 26-30; Tales of Suspense #39

Captain America: War and Remembrance - Captain America (Vol. 1) #247-255

Incredible Hulk: Dogs of War - Incredible Hulk (Vol. 2) #12-20

New Avengers: Luke Cage - New Avengers: Luke Cage #1-3; Power Man and Iron Fist (Vol. 1) #50-53

Warriors Three: Dog Day Afternoon - Warriors Three #1-4; Marvel Fanfare (Vol. 1) #34-37

Captain Marvel - Captain Marvel (Vol. 1) #17-23, Marvel Spotlight (Vol. 2) #1-2

Fantastic Four: The Overthrow of Doom - Fantastic Four (Vol. 1) #192-200

X-Men: Children of the Atom - X-Men: Children of the Atom #1-6; X-Men (Vol. 1) #1

Black Widow: Homecoming - Black Widow (Vol. 3) #1-6; Tales of Suspense #52; Amazing Spider-Man (Vol. 1) #86

Guardians of the Galaxy: Legacy - Guardians of the Galaxy (Vol. 2) #1-6; Thor Annual (Vol. 1) #6

The Torch - The Torch #1-8

Avengers Icons: The Vision - Avengers Icons: The Vision #1-4; Avengers (Vol. 1) #57-58

The Falcon - The Falcon #1-4; Captain America (Vol. 1) #117-119

Deadpool: Suicide Kings - Deadpool: Suicide Kings #1-5; New Mutants (Vol. 1) #98
źródło: klik

29 komentarzy:

 1. Nie, nie cieszymy się a przynajmniej ja się nie cieszę...Ile można na raz wydawać kolekcji??? Mnie już na więcej nie stać. Kupowałbym gdyby doszło do wydania tej kolekcji po zakończeniu WKKM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestań kupować Egmonty i sprawa rozwiązana. :)

   Usuń
  2. Nie kupuje Egmontów, po prostu nie stać mnie na WKKM i WKKDC i jeszcze trzecią kolekcję, wkurza mnie bezsens takiego rozwiązania. Wystarczyło by poczekać aby zwiększyć potencjał sprzedażowy kolejnej kolekcji...ale nie, trzy kolekcje na raz a jeszcze czwarta się może zmieści...

   Usuń
  3. Biedny człowieku, jesteś batem i rewolwerem przymuszany do kupowania komiksów, chlip chlip XD

   Ja tam jestem bardzo zadowolony:) Z tych kilkunastu podanych powyżej 7 z nich zamierzam kupić, a ze wszystkich... dużo, dużo więcej.
   Choć swoją drogą widziałem, że w oryginalnej kolekcji nie zawitali jeszcze tacy herosi i antyherosi, jak Magneto, Gambit, Mystique, Black Cat, Venom, X-23, She-Hulk, Bishop, Jubilee, Psylocke czy Big Hero 6. Ciekawe, czy zamierzają ich uwzględnić(zwłaszcza kilku z nich, istotnych) czy kogoś z nich olewają.

   Usuń
  4. kompletne serie > kolekcje.

   Usuń
  5. Obawiam się "biedny człowieku", że nie rozumiesz o czym piszę lub nie czytasz ze zrozumieniem. Portfel ma swoją ograniczoną zasobność i daleko lepszym rozwiązaniem i dla mnie jako kupującego i dla sprzedającego byłoby poczekać. Ja miałbym kolekcję a on moje pieniądza a tak i ja i on obejdziemy się smakiem. Nie nie jesteśmy "popie..." narodem po prostu nie ma żadnych kolekcji przez lata a potem gdy okazuje się, że w ten sposób można sprzedaż dużoooo komiksów to są dwie, trzy, a w sumie dlaczego nie pięć kolekcji. Nikt mnie do niczego nie zmusi "biedny człowieku" ale jeśli nie rozumiesz głupoty tej sytuacji do biedny z Ciebie faktycznie człowiek...

   Usuń
  6. A co tu rozumieć? Polacy zawsze są tacy sami - wiecznie im źle, nawet kiedy nie ma ku temu podstaw. Mówisz o portfelu - sorry, ale jak jesteś biedny i cię nie stać na komiks, to jest to wyłącznie twój problem, a nie Hachette czy innych wydawnictw i nie widzę powodu, by mieć do nich pretensje. Owszem, można mieć żale, ale pretensje o to, że... na rynku jest kilka rodzajów towaru do wyboru? Co to ma być, komunizm? Dla sprzedającego nie jest lepiej czekać, aż klient będzie miał pieniądze, tylko lepiej jest sprzedawać wtedy, kiedy jest na rynek zbytu i kiedy można na tym zarobić, bo na co ma czekać? Znane jest ci chyba powiedzenie "Kuj żelazo, póki gorące"?

   Dlatego nie zamierzam się wycofywać ze swoich słów o narodzie, a jestem gotów je potwierdzić i powtórzyć, zwłaszcza w obliczu takich jęków.

   Usuń
  7. A kto powiedział, że jest rynek zbytu. Komiks to nie chleb czy ubranie które kupić każdy musi. Targetem wszystkich kolekcji plus Egmontu i innych wydawnictw komiksowych jest mniej więcej ten sam zbiór czytelników. Oczywiście coś zawsze skusi paru nowych, a paru innych odrzuci, ale patrząc globalnie jest dość mały rynek - ci sami ludzie kupują Marvela i DC. I portfele tych osób nie są niewyczerpane. Oczywiście będą tacy co nie kupują WKKM czy WKKDC a kupią MMH, ale będzie też spore grono, które nie kupi trzeciej kolekcji teraz bo ich na nią nie stać. A gdyby pojawiła się ona w miejsce WKKM po jej zakończeniu sytuacja byłaby inna i część tych ludzi wzięłaby MMH. Trudno orzec jakiej wielkości są to zbiory Klientów, ale ja też uważam, że jest też coś takiego jak przesyt rynku i trzeba z tym uważać. WKKM odpuściłem sobie po 99 tomach, kupuję teraz WKKDC i DC z Egmontu i na MMH nawet nie spojrzę. A w innej sytuacji może bym to kupił.

   Usuń
  8. Jak nie kupujesz WKKM to o czym ty bredzisz? XD

   Usuń
 2. no chyba kogos pogielo, ze puszcza tzrecia kolekcje...

  OdpowiedzUsuń
 3. no chyba kogos pogielo, ze wypuszcza trzecia kolekcje... a tak sie cieszylem, ze WKKM sie "niedlugo" konczy i zostanie juz tylko WKKDC

  OdpowiedzUsuń
 4. Start tej kolekcji był tylko kwestią czasu. Zwłaszcza po sierpniowym uruchomieniu jej w Czechach wiedziałem, ze u nas wyjdzie w grudniu. No przecież jesteśmy przez Hachette traktowani z naszymi południowymi sąsiadami jako jeden region.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem wkurwiony. Racja, lubię komiksy, ale żeby TRZECIĄ KOLEKCJĘ?!
  Podkreślam trzecią, bo większość (w tym ja) ludzi nie ma wystarczająco miejsca na wszystkie komiksy (zebrałem wszystkie WKKM co do jednego, więc to może mój problem). Po za tym naradza się problem finansowy bo jeśli dojdą kolejne cztery dychy (a bądźmy szczerze - tak będzie) na zakupy komiksowe, to zaczyna tracić miejsca w portfelu na to wszystko. Na miejscu wydawnictwa poczekałbym z wydaniem kolekcji do zakończenia WKKM (jeśli ta zamierza w ogóle się zakończyć)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to 4 dychy w perspektywie dwóch tygodnia. W skali miesiąca to już 80 lub 120 PLN-ów;)

   Usuń
  2. Mnie tam z WKKDC i WKKM niemal nic już nie interesuje. Z WKKDC prawie wszystkie najlepsze komiksy mam już w innych wydaniach, WKKM po przedłużeniu jest bardzo słabe (za dużo staroci) i może jeszcze ze 2 tomy kupię więc bardzo chętnie łyknę tą trzecią kolekcje. Nikt do kupowania cię przecież nie zmusza.

   Usuń
  3. WKKDC biorę jak leci;) WKKM dokończę do 120 numeru. Ale te starocie rzeczywiście mnie dobijają i nie da się tego czytać;)

   Usuń
  4. Naród polski jest jednak narodem pierdolonym. Kiedy komiksów w Polsce nie było - było źle. Ale kiedy komiksy w Polsce są - to też jest źle!
   To co trzeba zrobić, aby polaczki były wreszcie zadowolone?
   Jak ktoś nie chce - niech nie kupuje, nie ma przymusu kupowania całej kolekcji. Niektórzy mieli by prawdziwy horror, jakby przyszło im żyć w USA, gdzie komiksów jest w bród.

   Usuń
  5. "Naród polski jest jednak narodem PIERDOLONYM"? Dobrze, że jesteś anonimowy, bo takie słowa nadają się do prokuratury.

   Usuń
  6. Maciej Rudnicki - pierdolisz tam. Co się niby do prokuratury nadaje? Prawda?

   Usuń
  7. Maciej Rudnicki, to zaskarż też Piłsudskiego bo on uważał że "naród wspaniały ale ludzie kurwy"

   Usuń
  8. A proszę bardzo, możesz zgłosić mnie do prokuratury, tylko co zrobisz jak się okaże, że sąd stanie po mojej stronie?
   Ale mogę ci ułatwić sprawę - Konrad Sadowski się nazywam, Sadek/Vergesso/Kopernik ma ksywa (zależnie kto nazywa:P)

   To teraz czekam na wezwanie od prokuratury :P

   Usuń
 6. Ja w ogóle nie rozumiem tego jęku. Nikt nie zmusza was pistoletem przystawianym do skroni do kupowania kolekcji. Dla mnie ta kolekcja prezentuje się bardzo fajnie i wolę ją kupować zamiast WKKDC, która powinna zmienić nazwę na Wielką Kolekcję Dubli (na razie same powtórki tam lecą) i WKKM która w drugiej 60-tce stała się Kolekcją Wielkich Staroci, których mnie osobiście czytanie męczy (zero treści, multum nawalanek i remasterowane kolory jakby ktoś wyrzygał na plansze paczkę skittelsów).

  OdpowiedzUsuń
 7. po co te płacze, ujadania? Komiks to produkt jak wszystko inne nie chcecie nie kupujcie nie stać was nie kupujcie. Nikt nie każe kupować butów od Versace ani zaopatrywać się w spożywce w delikatesach Alma. Jest coś nowego i bardzo dobrze jedni kupią drudzy nie proste. Ja kupię i jestem zainteresowany kolekcją bo nie kupuję WKKDC. Dlaczego. Bo Marvel jest mi bliższy sercu. Jak dla mnie może być i 20 różnych serii będę kupować co mnie zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Almą dowaliłeś. Firma jest w stanie upadłości likwidacyjnej i na półkach im niewiele zostało;)

   Usuń
 8. Znalazł ktoś dzisiaj pierwszy numer u siebie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Sytuacja jak w TM-SEMIC - dobrze im szło to puścili kilka nowych serii (rok 92) i w 94 okazało się, że część nierentowna i trochę kasy wtopili. Sam pamiętam jak stałem przed kioskiem i się zastanawiałem "co kupić, z czego zrezygnować". Niestety...
  Dalszą część każdy zna.
  To od marca (pewnie dopiero wtedy zaczną) czuję ten ból portfela i półek. 240zł albo nawet 320zł co miesiąc to nie jest mało. To ok 10% średniej krajowej (nie mówię o brutto). Niewiele osób sobie na to pozwoli.
  Ja sam rezygnuję już powoli. Było fajnie, ale nie mam już miejsca w pokoju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hachette to nie jest wydawnictwo lokalne, to co wydają w Polsce to dla nich pryszcz, stać ich na ryzyko. Ja kupuję wszystko, również kolekcję DC od Eaglemoss, a olewam Egmont.

   Usuń
 10. Do wszystkich "jak nie chcesz to nie kupuj". Tu wcale nie chodzi o to czy ktoś chce, czy nie bo ludzie chętnie wzięli by trzecia kolekcje tyle że ich nie stać bo większość tego co zarobią, wydają na takie luksusy jak jedzenie. Gdyby Polak zarabiał tyle co Anglik czy Niemiec, nie byłoby problemu a tak ceny ustalane pod "zachodnie standardy" mają się nijak w szarej polskiej rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń