wtorek, 14 lutego 2017

Wasze top10 Wielkiej Kolekcji Komiksów DC - cz.1

Czekaliście na wyniki głosowania pierwszej dziesiątki Wielkiej Kolekcji Komiksów DC? W takim razie możecie już sprawdzić, jaki komiks zajął w waszym głosowaniu pierwsze miejsce! Zaskoczenie? Chyba jednak nie.


Miejsce 10 (-14 punktów)
Na minus:

Anonimowy: Batman: Batman i syn: Komiks, który kończy się tam gdzie nie powinien, gdyż pozostawia smak tego czego się nie zobaczy. Sama historia nie trzyma się kupy z tymi wszystkimi niby-batmanami. Autor sam już się gubi jak te wątki prowadzić i to widać, autor chcę wszystko rozegrać szybko by historia była dynamiczna ale jednocześnie wolno by nie zrobić czytelnikowi papki z mózgu np. ,,Batman to twój syn chcę żebyś go poznał"-,,Młody mimo, że próbowałeś zabić Tima jako jedyny wiesz co planuję twoja matka więc będziesz na jedną misję robinem"-,, Bum"-,, Dobra teraz wymieńcie mu narządy i znikniemy niewyjaśnienie na najbliższe 20 numerów".

Anonimowy: Batman i syn - jak to napisano powyżej, początek historii której nie dostaliśmy, zakończony bez sensu w środku akcji.

Tomasz Żaglewski: Lubię Batmana w wersji Granta Morissona, ale ta historia to jedna z najsłabszych prac w całym dorobku Szkota.


Miejsce 9 (-9 punktów)


Na minus:

Anonimowy: Wonder Woman: Krąg: Szczerze Opowieści już praktycznie nie pamiętam więc przy wyborach musiałem ją odświeżyć. Niestety ale w tym komiksie nie da się zobaczyć sceny w której Diana w zawarciu ma jakiś problem, ba walki nie trwają nawet 2 strony, pytam się więc dlaczego Diana jest silniejsza niż sam cholerny Superman! komiks pomimo ciekawego tytułu jest niczym. Sam wątek tytułowego kręgu trwa 2 połowę ostatniego zeszytu mimo, że tytułuję się właśnie nim. Komiks powinien się nazywać Wonder Woman: Inwazja bo oddaję to co dzieję się na the myscyrii. Nie polecam stanowczo.

Anonimowy: Wonder Woman Krąg - takie pitu pitu. Nie pamiętam o czym było.

Nausicaa Serafen: Wonder Woman: Krąg - bo najlepszym sposobem na pokonanie superbohatera jest najpierw zranionego zagadać i zostawić, potem ogłuszyć i zostawić, potem zastawiać zasadzkę sto kroków dalej... Nie chce mi się nawet pisać o okropnych pozach postaci w ruchu - rysownik powinien poprosić znajomych o pozowanie.


Miejsce 8 (-5 punktów)


Na plus:

Anonimowy: Batman śmierć w rodzinie - przygodówka z Batmanem. Odświerzające po dziesiątkach lat biegania po ulicach Gotham.

Na minus:

Anonimowy: Nie ma to jak urocza stara ramota, brzydka, naiwna, taka jak ją stworzono dla dzieci.

Anonimowy: Śmierć w rodzinie - oldschoolowość w najgorszym wydaniu.


Miejsce 7 (-1 punkt)


Na plus:

Anonimowy: Batman: Hush cz.2: Zakończenie Husha mnie zaskoczyło niesamowicie, jednak pod koniec zaczyna pomału gubić się w wątkach więc wypada przy cz.1 nieco gorzej.

Na minus:

Anonimowy: Kołczan cz2 - pomieszanie DC z Vertigo, ni pies ni wydra


Miejsce 5 (1 punkt)


Na plus: 

Anonimowy: Ziemia2 - wyborna zamknięta historia, mistrzostwo.

Na minus:

Nausicaa Serafen: Ziemia Dwa - rozczarowanie roku. Twórcy dostali po prostu za mało miejsca i wątki są zbyt płytko wyrysowane. Ta historia zasługuje na więcej.

Tomasz Żaglewski: Pomysł ciekawy - wykonanie przeciętne.


Miejsce 4 (5 punktów)


Na plus:

Tomasz Żaglewski: Ciekawy pomysł Smitha na ożywienie postaci Green Arrowa. Rysunki takie sobie, ale historia wciągająca.

Anonimowy: Kołczan - niektórym się nie podoba ale to widać kwestia gustu. Mi przygody w zaświatach się podobały i sposób ożywienia Green Arrowa uważam za jeden z najlepszych.

Na minus:

Anonimowy: Green arrow;: Kołczan (obie części): Historia skopana przez to, że autor zaczął się bawić rzeczami okultystycznymi przez co historia robiła się coraz bardziej dziwna zamiast w ludzki sposób przywrócenie Arrowa do życia. Polecam tylko zagorzałym fanom Zielonej Strzały.


Miejsce 3 (9 punktów)


Na plus: 

Anonimowy: Hush cz1 - mocarny rozrywkowy strzał na początek kolekcji.

Anonimowy: Batman: Hush cz.1: Komiks który nie wystawia szarych komórek na sam początek by układać kim jest hush, co robi, czy batman podoła przeciwnościom, po czyjej stronie jest catwoman? Prosty, Fajny komiks.

Anonimowy: Batman Hush - miło się czyta.


Miejsce 2 (11 punktów)


Na plus:

Nausicaa Serafen: Długie Halloween 2 - Po dosyć statycznym kryminale w części pierwszej, robi się zaskakująco i ostrzej i mroczniej.

Na minus:

Anonimowy: Long Halloween - nie rozumiem zachwytów nad tą historią. Ja wynudziłem się tak, że 2 tom przeglądałem nie czytając dłuższych dialogów. Ani klimatu ani akcji. (A zanim ktoś powie: 'troll jakiś' to przypomnę, że są osobnicy którzy szczerze twierdzą, że Przebudzenie mocy jest lepsze od Łotra 1, ot gusta).


Miejsce 1 (15 punktów)

 
Na plus:

Anonimowy: Długie Halloween cz1 - genialny pierwsza połowa genialnej opowieści.

Tomasz Żaglewski: Stylowo napisany i zjawiskowo narysowany kryminał. Nie tylko jeden z najlepszych komiksów o Batmanie, ale i nejlepszych komiksów superbohaterskich w ogóle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz