Jak obniżyć puls ?

Puls to uderzenia serca, które oblicza się mierząc ilość tych uderzeń w ciągu minuty. Istnieją dokładne normy i zakresy, dla osób w różnym wieku. Puls nie może być ani za wolny, ani za szybki. Obie sytuacje są odstępstwami od normy, które wskazują na różne problemy. Dobrze jest mierzyć puls co pewien czas, aby móc zaobserwować pojawiający się problem z pulsem. Problemy związane z za szybkim lub za wolnym pulsem można leczyć i sprowadzać do tętna na normalnym poziomie. Co należy zrobić, jeśli pul jest stanowczo zbyt wysokie? Zbyt wysoki puls zdarza się zdecydowanie częściej jak za niski. Jak obniżyć puls? Czym może być spowodowane za wysokie?
Przyczyny podwyższonego pulsu mogą być różne. Najczęstszym powodem jest aktywność fizyczna. Dlatego puls jest mierzony w stanie spoczynku w pozycji siedzącej. Stres również jest częstym powodem podwyższonego tętna. Jeżeli puls gwałtownie skacze w górę w stresującej sytuacji lub po wysiłku, jest to normalne. Jeżeli jednak podwyższony jest zaraz po wstaniu z łóżka, albo w stanie spoczynku. Może to wskazywać na poważne dolegliwości.
Kolejnymi przyczynami, które wpływają na podwyższony pulsu mogą być papierosy, picie alkoholu, odwodnienie. Choroby związane z problemami z tarczycą, choroby serca oraz całego układu krążenia też powodują podwyższony puls. Także popularna na świecie choroba jak cukrzyca, może podnosić puls ale i niedobór niektórych minerałów jak potasu, magnezu czy wapnia.
Osoby, które odkryły zbyt wysoki puls, chcą dowiedzieć się jakimi sposobami można go obniżyć. Naturalnie na obniżenie pulsu, są specjalne leki, które przepisywane są po kontakcie z lekarzem. Leki należy jednak brać dopiero po zdiagnozowaniu konkretnej choroby lub przyczynie. Jeśli wartość powyżej normy jest niewielka lub wiemy co jest przyczyną podwyższonego pulsu, możemy samemu obniżyć puls.
Jak obniżyć puls? Istnieje wiele sposobów na to, aby powstrzymać narastanie.
Po pierwsze otwórz okno i przewietrz pomieszczenie. Świeże chłodne powietrze orzeźwi nas i uspokoi. Spróbuj się zrelaksować. Nie myśl o problemach dnia codziennego lub o sprawach, które Ciebie denerwują. Włącz spokojną muzykę lub dźwięki przyrody, zamknij oczy i przenieś się w to miejsce, gdzie chciałabyś być. Możesz również wziąć kąpiel relaksacyjną, która na pewno też Ciebie uspokoi. Uważaj, aby kąpiel nie była zbyt gorąca, bo to też podnosi tętno.
Możesz wypić duszkiem szklankę zimnej wody. Możesz też zrobić sobie herbatę ziołową o działaniu uspakajającym. Wzbogacenie tej czynności o wdychanie naparu pomoże się uspokoić ciału.
Istnieją też sposoby, które nie będą działać od razu, ale pozwolą obniżyć tętno po pewnym czasie regularnego stosowania. Pierwszy sposób to rezygnacja z używek, które mają wpływ na podnoszenie się tętna krwi. Należy zrezygnować z alkoholu oraz papierosy. Unikaj imprez, gdzie te używki są stosowane lub miej silną wolę i charakter, aby odmówić. Staraj się też nie pić napoi, które maja na celu pobudzenie i zebranie energii. Jedna puszka jest zdecydowanie mocniejsza niż 4 kawy. Nie wolno też przesadzać właśnie z kawą oraz czarną herbatą. Jak już zrobić sobie jeden z wymienionych napoi, to zrób zdecydowanie słabszą niż zwykle. O wiele lepiej jest wypić białą lub zieloną herbatę. Wpływają one pozytywnie na zdrowie. Należy zwrócić większą uwagę na swoją dietę. Tylko zdrowe odżywianie sprzyja utrzymaniu zdrowia i prawidłowego ciśnienia. Należy też zacząć aktywnie spędzać czas. Aktywność fizyczną musi też być umiarkowana. Najlepszy do tego będzie trening na rowerku lub ćwiczenia aerobowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here