Fale na włosach

Każda kobieta, która jest posiadaczką kręconych włosów chciałaby mieć włosy proste, a każda, która ma proste włosy marzy o tym żeby były kręcone. Jak zrobić fale na włosach? To pytanie odpowiednie ze względu na to, że fale to stan pomiędzy włosami kręconymi a prostymi. Fale są ponadczasowe i klasyczne. Pasują do każdego ubioru, do każdej sytuacji, są uniwersalne. Fale to fryzura, którą bez trudu wykona każdy fryzjer w każdym salonie, wiele kobiet chciałoby jednak wiedzieć jak zrobić fale na włosach w warunkach domowych.
Posiadaczki lokówki mają tę sprawę bardzo ułatwioną. Umyte włosy, dokładnie wysuszone, mówiąc krótko przygotowane do dalszej stylizacji, najlepiej także spryskane odpowiednim środkiem, który zapobiegnie zniszczenie włosów na skutek zastosowania wysokiej temperatury, należy pasmo po paśmie nakręcić na lokówkę. Włosy zakręcone na lokówce nie powinny być narażone na bezpośredni kontakt z gorącem na dłużej niż kilka sekund. Kiedy każde pasmo włosów zostało nakręcone na lokówkę trzeba naszykować najzwyklejszą szczotkę do włosów. Kiedy mamy pewność, że włosy już ostygły można bardzo delikatnie przeczesać je szczotką. Po dokonaniu tego warto użyć odrobiny lakieru do włosów aby utrwalić fryzurę. Takie fale w zależności od pogody i rodzaju włosów powinny wytrzymać od kilku do nawet kilkunastu godzin.
Panie, które nie mają na wyposażeniu lokówki, ale są właścicielkami prostownicy, mogą także jej użyć do zrobienia fal. Nie jest to trudne, ale wymaga odrobiny wolnego czasu. Włosy przygotowania w sposób odpowiedni, tak samo jak w przypadku robienia fal lokówką, także należy podzielić włosy na pasma, każde pasmo należy włożyć pomiędzy łopatki prostownicy i kręcić prostownicą raz w jedną, raz w drugą stronę.
Jak zrobić fale na włosach kiedy nie dysponuje się ani prostownicą ani lokówką? Jest na to kilka domowych sposobów, efekty co prawda nie jest tak spektakularny jak przy użyciu specjalistycznych urządzeń, ale można spokojnie ocenić je jako wystarczające.
Jeśli masz stare rajstopy albo pończochy czy podkolanówki można je wykorzystać do zrobienia loków, z których następnie zrobi się fale. Lekko wilgotne włosy najlepiej z wprowadzonym w nie środkiem do stylizacji włosów należy podzielić na na pasma i nawinąć na kawałki pończochy czy rajstopy. Następnie rajstopy należy dokładnie zawiązać w taki sposób, aby nie uległy rozwiązania. Kiedy wszystkie pasma będą już nawinięte należy odczekać kilka godzin, najlepiej całą noc aby włosy poprzez schnięcie nabrały kształtu sprężynki. Po wyschnięciu należy rozwiązać lub delikatnie i uważnie rozciąć rajstopy, na skutek tego włosy pozostaną w kształcie loków. Takie loki wystarczy spryskać lakierem w celu utrwalenia i fale będą gotowe.
Kolejnym, chyba najprostszym sposobem na zrobienie fal na włosach jest zaplecenie warkocza. Włosy, które są świeżo umyte, jeszcze wilgotne trzeba zapleść w ścisły warkocz, można też zdecydować się na zaplecenie dwóch warkoczy. Po wyschnięciu włosów należy je rozpuścić i fale są gotowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here