Fryzura pompadour – kto może sobie na nią pozwolić i czy sprawdza się na co dzień?

Męskich modnych fryzur jest naprawdę wiele wśród nich można wymienić Quiff, czyli dłuższą wersję jeża, French Crop czyli bardzo wygodną równo przystrzyżoną górę w kształt owalu i większość wygolonej głowy, a także Pompadour, czyli nawiązująca do lat 50-tych fryzura z uniesioną i zaczesaną do tyłu dość długą grzywą. Potrzeba takiej o długości od 6 do ok. 10 cm. Aby ją ułożyć niezbędne są odpowiednie kosmetyki, a podstawą jest pomada. Świetnym wyborem, jest np. POMP&CO. Jednak czy każdemu pasuje taka fryzura i czy sprawdza się na co dzień?

Pompadour a gęstość i długość włosów

Fryzura męska pompadour wzięła się od damskiego uczesania Madame Pompadour, czyli metresy Ludwika XV, która zaczesywała do tyłu podniesione u nasady włosy. W tamtych czasach mężczyźni nosili długie peruki, a ten typ uczesania własnych włosów zaczął dominować u panów w latach 50-tych. Prekursorem fryzury był nie kto inny, jak Elvis Presley. Z takim uczesaniem można kojarzyć jeszcze Johna Travoltę, wszak fabuła „Grease” dotyczyła właśnie czasów rock and rolla. Co łączyło tych dwóch panów? Grube i gęste włosy. Zatem, aby zafundować sobie taką fryzurę może nie trzeba mieć grubych, ale na pewno bardzo gęste włosy. Zakola nie są tu mile widziane, gdyż może się prezentować groteskowo.

Pompadour a wiek mężczyzny i kształt twarzy

W związku z wymogami dotyczącymi fryzury wydawać by się mogło, że jest idealna dla młodych chłopaków. Jednak nie do końca tak jest. Na pewno odpada u bardzo młodych nastolatków, gdyż doda im powagi i będą wyglądać bardzo osobliwie i niezbyt adekwatnie do wieku. Jeśli chłopakowi rośnie już zarost może zdecydować się na taką fryzurę. Nie będzie ona dobrze wyglądać u starszych mężczyzn, chyba, że w wersji bardzo ugładzonej. Dla takich mężczyzn, a także nastolatków lepszą wersją będzie rozwichrzona, naturalnie ułożona fryzura, np. przy pomocy nie obciążających włosów kosmetyków POMP&CO. Zatem jest to najlepszy wybór dla mężczyzn w wieku 20-40 lat. Oni w pompadour będą wyglądać najkorzystniej. Istotne znaczenie ma zawsze dopasowanie fryzury do kształtu twarzy. W przypadku pompadour może ona pasować zarówno do mężczyzn o pociągłej, trójkątnej, jak i tej bardziej okrągłej. Istotne znaczenie ma tu bowiem dopasowanie odpowiedniego cięcia, czyli przystrzyżenie boków i tyłu głowy na odpowiednią długość i nadanie cięciu właściwego kształtu. Dobrzy barberzy to potrafią, warto więc zaufać im w tej kwestii, podobnie jak w przypadku ułożenia tej fryzury.

Czy łatwo jest ułożyć pompadour?

Kiedy spojrzy się po raz pierwszy na pompadour wydaje się, że taka fryzura jest nie do wykonania w domowym zaciszu, a na pewno bardzo pracochłonna. Prawda tu jak zwykle leży pośrodku. Nabierając wprawy można taką fryzurę ułożyć w kilka minut. Oczywiście potrzebne są tu profesjonalne kosmetyki. POMP&CO to producent z długoletnią tradycją, polecany przez wielu barberów. Oferuje doskonałej jakości produkty potrzebne do sprawnego ułożenia pompadour. Przede wszystkim są to kosmetyki POMP & CO, jak pasty do włosów o zróżnicowanym chwycie. W przypadku pompadour potrzebny jest mocny albo bardzo mocny chwyt, gdyż nie może odstawać żaden kosmyk, nawet w podniesionej grzywie. Kluczowe znaczenie ma tutaj przede wszystkim umycie włosów. Następnie należy nałożyć specyfik, który ułatwia ich układanie, a mianowicie prestyler. Jest on dostępny w formie atomizera, co ułatwia sprawę. Zatem należy wetrzeć prestyler we włosy układając je palcami do tyłu, a następnie wysuszyć suszarką ze zwężonym dyfuzorem, pomagając sobie okrągłą szczotką. Dzięki temu włosy będą niemal gotowe. Dopiero na suche włosy nakładasz pastę do włosów, najpierw rozcierając ją lekko w dłoniach. Można użyć matowego lub błyszczącego chwytu, w zależności od preferencji. Po użyciu pasty do włosów fryzura jest już gotowa.

Pompadour na różne okazje

W związku z tym, że przy odrobinie wprawy fryzurę można ułożyć dość szybko, jeśli ma się rano kilka minut, bez problemu można układać ją na co dzień. Tutaj najlepiej sprawdzi się matowy chwyt, który nadaje fryzurze bardziej naturalny efekt. Taka fryzura dobrze komponuje się z odpowiednio przystrzyżonym zarostem dopasowanym do kształtu twarzy. Pompadour w wersji „na mokro” sprawdzi się na bardziej szczególne okazje, nawet te formalne, jak ślub, czy firmowy bankiet.

Pompadour to niewątpliwie bardzo efektowna fryzura i trzeba mieć odwagę, aby ją nosić. Niemniej jednak może sprawdzić się na co dzień. Wybór odpowiedniej jakości kosmetyków, takich jak POMP&CO pozwala ułożyć ją w krótkim czasie. Z pewnością również w takiej fryzurze wygląda się nietuzinkowo i nieco retro. Jeśli jesteś miłośnikiem takich stylizacji, to z pewnością jest to fryzura dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here