Sposób na koka

Jedną z najgorszych rzeczy, jaka może nas spotkać z samego rana, jest budzenie się z potarganymi włosami we wszystkie strony świata i świadomość, że nie mamy czasu na umycie ich. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest kok.
Kok to prosta fryzura i można go zrobić na wiele sposobów. Można sprawić, by wyglądał elegancko albo możemy zrobić luźnego koczka. Sposobów jak zrobic koka jest tyle ile pomysłów. Poniżej znajdziesz kilka z nich.

Do kogo pasuje wysoki kok? Taki kok pasuje dziewczynom z arystokratycznymi rysami twarzy i piękną długą szyją. Ta fryzura podkreśla idealny kształt ramion i kobiecość w ogóle. Ci, którzy nie mogą się pochwalić wyrafinowaną szyją — nie powinni decydować się na wysokie koki. Najlepiej dla takich osób byłoby, upiąć włosy w niski kok. Smukłe i drobniutkie piękności powinny unikać dużych koków, z wypełniaczami, które proporcjonalnie obciążyłoby głowę i nie wyglądałoby to dobrze. W takim przypadku powinny wybrać ciasnego, gładkiego koka. Panie z szerokimi kośćmi policzkowymi i ostrymi rysami twarzy powinny go zrobić niżej.

Do zrobienia tego koka będziesz potrzebować gumek i spinek do włosów oraz wypełniacza do koka. Wypełniacz możesz zastąpić skarpetkami. Wystarczy, że obetniesz skarpetkę w miejscu palców i zwiniesz ją w okrąg.
Zwiąż włosy w wysoki i zwarty koński ogon. Następnie nałóż na wierzch wypełniacz. Ostrożnie rozłóż włosy na jego powierzchni. Zwiąż je cienką gumką, która pozostanie na spodniej stronie. Pozostałe włosy opleć dookoła i podepnij wsuwkami, możesz je również najpierw spleść dookoła w warkocz, będzie to wyglądać jeszcze ciekawiej.
Ta opcja jest odpowiednia dla długich włosów. Jeśli na przykład masz włosy do ramion, nałóż końcówkę końskiego ogona na wypełniacz i poruszaj się w kółku, włóż je pod spód, i nie zapomnij rozprowadzić ich na koniec tak, żeby zakrywały wypełniacz. Podepnij wsuwkami.

Podobnym sposobem jest zrobienie koka bez wypełniacza. Zwiąż włosy w koński ogon. Podziel koński ogon na dwie części. Jedną zwijaj w lewo drugą w prawo, później zwiń je razem ze sobą i okręć dookoła i zwiąż. Podepnij wsuwkami.

I ostatni najszybszy i najłatwiejszy sposób dla śpiochów, którzy rano nie mają czasu nawet szukać szczotki. Potrzebna będzie gumka sprężynka (najlepiej założyć na rękę tuż przed spaniem, rano oszczędzimy czas na szukanie jej). Schylamy głowę w dół i zgarniamy wszystkie włosy do jednej ręki. Drugą ręką, przeczesujemy palcami większe grudki włosów, decydujemy, na jakiej wysokości chcemy mieć koka i tam skręcamy włosy dookoła, po czym związujemy je naszą gumką sprężynką. I voila! Gotowe. Prosto, szybko i na luzie. Na pewno nikt się nie dowie, że nawet nie rozczesałaś dziś włosów.

Jeśli masz ochotę, możesz dodatkowo ozdobić swojego koka, przewiązać kokardę, bandankę albo wpiąć jakąś ozdobną spinkę. Możesz wpiąć świeże kwiaty lub założyć wianek ze sztucznych.
Oczywiście pamiętaj, że twój pierwszy kok na pewno nie będzie idealny. Nie martw się. Mały trening i zaskoczysz wszystkich swoją stylową i oryginalną fryzurą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here