Czy da się szybko schudnąć?

Jesień to czas, kiedy wiele osób postanawia przejść na dietę, by zgubić nadmiar kilogramów przed sylwestrem. Wiele ludzi szuka szybkich sposobów na zgubienie nadprogramowych kilogramów. Jednak odchudzanie nie jest tak proste. Nie da się zgubić dziesięciu kilo w dwa tygodnie. A nawet jeśli się da, nie będzie to zdrowy i trwały sposób na schudnięcie. Jakie jest zdrowe tempo odchudzania?

Najzdrowsze tempo odchudzania to gubienie pół kilograma na tydzień. Zbyt szybkie zmiany masy ciała nie są dobre dla naszego organizmu. Poza tym, by chudnąć więcej trzeba drastycznie zmniejszyć ilość jedzenie i zamiast diety przejść na głodówkę. Nie jest to rozsądne ani zdrowe. I tym sposobem bardzo łatwo doprowadzić u siebie do efektu jo-jo.

A co z dietami oczyszczającymi. Jak oczyścić organizm z toksyn i czy jest to w ogóle konieczne? Ostatnio bardzo popularne stało się przechodzenie na diety, które mają oczyścić nasz organizm z toksycznych substancji. Czy to naprawdę potrzebne i czy w ogóle działa? Lekarze uważają, że nie jest to niezbędne. Najlepiej zadbać o swój organizm dbając o to co się je. Nie bez powodu mówi się, że jesteśmy tym co jemy. W tym powiedzeniu jest sporo prawdy. Jeśli chcemy trwałe schudnąć i zadbać o swoje zdrowie musimy zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze. To najlepsza opcja dla naszego organizmu.

Jak jeść zdrowo? Zdrowe jedzenie to regularne jedzenie. Zaplanowanie sobie godzin spożywania posiłków pomoże nam wyrobić w sobie nawyk regularnego jedzenia. Powinno się jeść pięć posiłków dziennie w mniejszych porcjach. Ta zmiana korzystnie wpłynie na nasz metabolizm i sprawi, że zyskamy więcej energii. Istotne jest również to, by zawsze jeść śniadanie nim minie godzina przed przebudzeniem. Warto również pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody. Woda dodaje energii i przyspiesza metabolizm. Oczyszcza również nasz organizm z toksyn. Te sposoby są najpewniejsze, jeśli chcemy trwale i zdrowo zgubić ilość zbędnych kilogramów.

Odchudzanie to długi proces. Nie da się przytyć kilkunastu kilo w kilka dni i tak samo nie da się schudnąć kilkunastu kilo w kilka dni. Wygładzanie się nie jest dobrym sposobem na odchudzanie. Może ono doprowadzić do wielu kłopotów zdrowotnych. Do odchudzania najlepiej podejść z głową. Warto również wybrać się do dietetyka, który pomoże nam w całym tym procesie. Dietetyk dokładnie zmierzy naszą masę ciała i wyliczy nasze BMI. Pomoże nam również w ułożeniu diety w oparciu o produkty, które nam smakują. Regularne wizyty u dietetyka pomogą nam utrzymać naszą motywację na wysokim poziomie. Dietetyk doradzi nam, ułoży dietę i wskaże dotychczasowe błędy. Skorzystanie z jego usług może być dobrym pomysłem,jeśli czujemy, że odchudzanie, dieta i ćwiczenia trochę nas przerastają. Rozmowa ze specjalistą może nam w takiej sytuacji naprawdę pomów. Jednak czy chcemy się odchudzać sami czy nie, musimy pamiętać przede wszystkim o swoim zdrowiu. A wszystkie głodówki wpływają na nasze zdrowie negatywnie. Dlatego nie powinno się stawiać celów, by schudnąć jak najszybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here