Czy przeszczep włosów to bezpieczny zabieg

Bujne, gęste włosy to oznaka atrakcyjności. Tymczasem łysienie czy przerzedzenie ilości owłosienia to problem dotykający wielu osób i powodujący utratę pewności siebie. Z pomocą przychodzi medycyna. Dzięki zabiegowi przeszczepu włosów można uzupełnić brakujące owłosienie.

Klinika włosa – jak wybrać dobrą klinikę, żeby cieszyć się bujnym owłosieniem?

W wielu miastach Polski znajdują się kliniki specjalizujące się we wszczepianiu włosów. Wśród miast gdzie znajdują się kliniki wykonujące przeszczep włosów Warszawa jest jednym z najpopularniejszych. Żeby cieszyć się efektami przeszczepu, należy poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniej kliniki. Warto poznać doświadczenie zespołu w transplantacji – ile zabiegów wykonano i jaką techniką? Czy jest szansa, że za kilka lat w tej samej klinice można będzie powtórzyć zabieg? Warto też przeczytać opinie o klinice i obejrzeć przykładowe zdjęcia z zabiegów.

Jak przebiega pierwsza wizyta i jak się do niej przygotować?

Jeśli już wybrana zostanie klinika, na przykład klinika włosa Warszawa, czas na umówienie się na wstępną diagnozę. Pierwsza wizyta to konsultacja – lekarz ocenia ogólny stan zdrowia, dlatego warto wykonać komplet badań. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu może być cukrzyca czy nowotwór. Kolejnym etapem jest ocena przez lekarza stopnia łysienia i dobór metody. Może być to wszczepianie włosów metodą tradycyjną lub nowoczesną, przy pomocy specjalnego robota. Warto pamiętać, że pacjenci z łysiną zajmującą większość głowy lub mający zaburzenia hormonalne mogą nie kwalifikować się do zabiegu. Po konsultacji i zakwalifikowaniu do zabiegu pozostaje tylko czekać na termin przeszczepu.

Jakie są techniki wszczepiania włosów i czy to bezpieczny zabieg?

Przeszczep włosów jest zabiegiem mało inwazyjnym, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i zaraz po nim można wracać do domu. Kilka dni po przeszczepie można swobodnie korzystać z różnych aktywności. Sam zabieg trwa nawet do 6 godzin, warto więc spożyć wcześniej posiłek. Lekarz ustala z pacjentem linię włosów, która następnie tuż przed samym zabiegiem jest rysowana na głowie. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu i znieczuleniu, pacjentowi goli się fragment włosów na potylicy. Z tego miejsca pobiera się kilka pasków owłosionej skóry o szerokości 1,0–0,5 cm. Lekarz dzieli pasek dzieli się na implanty zawierające 1-3 mieszki włosowe, które następnie wszczepia w wybrane miejsca.

Zabieg wszczepiania włosów jest więc bezpieczny, a efekt często przechodzi oczekiwania pacjentów. Warto dać sobie szansę i zapisać się na konsultację, a będzie można cieszyć się bujną fryzurą i odzyskać pewność siebie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO dobrej pościeli
Następny artykułLiposukcja w Katowicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here