Liposukcja w Katowicach

Liposukcja Katowice cieszy się ogromną sławą. Dlaczego? Otóż dlatego, że właśnie tam odchudzanie przebiega szybko, sprawnie i w stu procentach bezpiecznie. Na czym polega więc zabieg odsysania tłuszczu?

Odsysanie tłuszczu Katowice

Stolica województwa śląskiego przeprowadza masę zabiegów odchudzających, zwanych liposukcją. Zabieg ten polega na odessaniu zbędnego tłuszczu z konkretnej partii ciała za pomocą specjalnej igły ssącej. Tłuszcz zostaje dosłownie wyprowadzony z ciała do specjalnego pojemnika, pozwalającego na obliczenie, ile danej tkanki zostało odessane. Zabieg najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym ale zdarza się również przeprowadzanie go w znieczuleniu ogólnym. W każdym przypadku, pacjent nie odczuwa żadnego bólu czy dyskomfortu. Oczywiście mowa tutaj o samym zabiegu, gdyż po nim jest zupełnie inaczej.

Odchudzanie Katowice – rekonwalescencja

Po zabiegu liposukcji, miejsce w którym zabieg został przeprowadzany będzie mocno obolałe i zasiniaczone. Dyskomfort będzie dość męczący, niekiedy uniemożliwiający normalne funkcjonowanie czy pracowanie. Dodatkowo wszelkie ruchy utrudniać będą specjalna bielizna bądź specjalny pas, których zadaniem jest podtrzymanie danej partii ciała. Dodatkowo taka bielizna uciska dane miejsce, co pozwala na szybsze gojenie ran i siniaków. Niektóre osoby odczuwają zdecydowaną ulgę po założeniu takiej bielizny. Innym niestety w ogóle to nie pomaga, wręcz przeszkadza. Warto mieć więc to na uwadze zanim podejmie się decyzję o odsysaniu tłuszczu.

Liposukcja katowice – przeciwwskazania

Przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu nie ma wiele, jednak warto o nich pamiętać i w razie konieczności informować o wszystkim lekarza prowadzącego. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest oczywiście zajście w ciążę bądź sama chęć zajścia w ciążę. Zabiegu nie można przeprowadzać w okresie około-ciążowym ponieważ grozi to uszkodzeniem płodu bądź powikłaniom po porodzie.

Przeciwwskazaniem jest również cukrzyca, nieprawidłowa krzepliwość krwi czy zapalenie żył. Nie można zabiegu przeprowadzić również u osób, które chorują na nadczynność tarczycy. A co w sytuacji, kiedy pacjent uważa, że na nic nie choruje i jest odpowiednim kandydatem do przeprowadzenia takiego zabiegu? Wówczas wykonuje się podstawowe badania krwi, które wykluczą wszelkie nieprawidłowości i pozwolą na bezpieczne przeprowadzenie odsysania tłuszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here