Pacjent u lekarza rodzinnego

Prawie każda osoba w Polsce dokonała wyboru swojego lekarza rodzinnego. Jest to lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, lekarz pierwszego kontaktu, do którego należy zwracać się ze wszystkimi problemami dotyczącymi zdrowia.

Depresja a lekarz rodzinny

W swojej codziennej pracy lekarz rodzinny spotyka się z bardzo różnymi problemami pacjentów. Oczywiście często są to po prostu przeziębienia i grypy, jednak coraz częściej pacjenci zgłaszają się z różnego rodzaju problemami psychicznymi, które lekarz rodzinny musi rozpoznać i właściwie zdiagnozować. Depresja dotyka dzisiaj bardzo wielu Polaków, zarówno wśród dorosłych, jak i wśród dzieci. Depresja pojawia się także u seniorów, którzy są bardzo samotni. Stres i bardzo szybkie tempo życia sprawia, że współcześni ludzie są bardzo narażeni na zachorowanie na tę chorobę. Dlatego rolą lekarza rodzinnego jest dokładnie zbadać samopoczucie pacjenta, nawet kiedy ten przychodzi z inną chorobą, ale kiedy objawy są niejednoznaczne. Bardzo często u kobiet przy problemach z tarczycą, a także z innymi problemami hormonalnymi pojawiają się zmiany nastroju, płaczliwość, senność i wiele objawów charakterystycznych dla depresji. Dlatego właśnie rolą lekarza rodzinnego jest dokonać właściwej selekcji tych objawów i rozpoznać możliwe przyczyny.

Postawienie diagnozy

Medycyna rodzinna Katowice jest miejscem, w którym każdy może czuć się dobrze i bezpiecznie. To bardzo ważne, aby pacjenci mieli zaufanie do swojego lekarza. Inaczej postawienie diagnozy może być bardzo trudne, ponieważ pacjent będzie obawiał się powiedzieć prawdę swojemu lekarzowi. Szczerość to podstawa na wizycie lekarskiej. Poradnia rodzinna Katowice pozwala na taką szczerość, dając pacjentowi właściwą ilość czasu na rozmowę. Lekarz rodzinny Katowice cierpliwie słucha. Niestety, wielu lekarzy nie jest przygotowanych do wysłuchania pacjenta, bardzo często problemem jest po prostu brak czasu. Wyeliminowanie tego problemu na pewno poprawiłoby jakość świadczonych usług. Medycyna rodzinna katowice stara się świadczyć usługi najwyższej jakości. Poradnia rodzinna Katowice zaprasza zarówno małych, jak i nieco starszych pacjentów. Lekarz rodzinny Katowice stara się dopasować godziny przyjęć do zapotrzebowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here