Długie i piękne paznokcie

Każda kobieta przyzna, że dobrze wyglądające dłonie nie mogą obyć się bez perfekcyjnie wyglądających paznokci.
Co jednak zrobić, gdy nasze paznokcie płatają nam figle i nie pozwalają na zapuszczenie ich do pożądanej przez nas długości, ponadto kruszą się i mają skłonności do rozdwajania?
Przyjrzyjmy się naszemu codziennemu jadłospisowy, czy jest on bogaty w witaminy i minerały, które sprzyjają wzrostowi paznokcia.
Zadbajmy aby w naszej diecie, znalazły się produkty bogate w krzem, miedź oraz cynk, będą one wzmacniały nasze paznokcie, oraz przyśpieszały ich naturalny wzrost.
Wzbogaćmy dietę o sporą ilość warzyw oraz owoców, poza tym podjadajmy również orzechy, migdały, pestki dyni oraz słonecznika.
Spójrzmy również, czy prace domowe, wymagające użycia wody oraz środków czyszczących, wykonujemy w rękawiczkach.
Jeśli nie przestrzegamy tej zasady, narażamy płytkę paznokciową na szkodliwe działanie środków chemicznych, w skutek których będzie ona słabsza i podatna na uszkodzenia.
Jeśli mimo usilnych starań, nasze paznokcie nadal nie pozwalają nam na ich zapuszczenie a zależy nam na tym, aby były dłuższe możemy rozważyć opcję przedłużania paznokci w salonie kosmetycznym.
Wiele kobiet zastanawia się, jak przedłużyć paznokcie, aby nie zniszczyć ich płytki oraz uzyskać naturalny efekt?
W salonach kosmetycznych chwili obecnej, mamy do dyspozycji całkiem sporo metod przedłużania paznokci.
Jedna z najlepiej znanych metod przedłużania paznokci jest, przedłużanie ich za pomocą żelu.
Po uprzednim przygotowaniu i zmatowieniu płytki paznokciowej, oraz usunięciu skórek, za pomocą specjalnego szablonu wsuniętego pod nasz naturalny paznokieć, manicurzystka formuje nowy dłuższy kształt paznokcia na szablonie, można go również formować na klasycznym tipsie.
Po tej czynności paznokcie zostają poddane działaniom promieni UV, w specjalnie do tego przeznaczonej lampie, aby utwardzić masę.
Zabieg ten powtarzany jest kilka razy, a w międzyczasie manicurzystka opracowuje pożądany kształt paznokcia pilnikiem, aż do uzyskania takiego jaki sobie zażyczymy.
Kolejną metodą przedłużania paznokci, jest ich przedłużenie za pomocą akrylu, płytka paznokciowa przygotowywana jest całkiem podobnie jak w przypadku metody żelowej, zmienia się tylko substancja z której powstaje paznokieć, zamiast żelu manicurzystka używa specjalnie przygotowanego akrylu, którego nie potrzeba już utwardzać w promieniach UV, wystarczy masie nadać pożądany kształt poprzez wypiłowanie go pilnikiem.
Coraz większą popularnością cieszy się ostatnio manicure hybrydowy. Jest to też metoda w czasie której, za pomocą bazy proteinowej, możemy delikatnie wydłużyć własną płytkę paznokciową.
Metoda ta, pozwala wydłużyć paznokcie jedynie o około 3mm, jednak jest mniej inwazyjna od żelu i akrylu, dlatego wiele klientek decyduje się właśnie na nią.
Niezależnie jaką metodę przedłużania paznokci wybierzemy, musimy liczyć się z koniecznością uzupełniania ich co kilka tygodni, w celu utrzymania idealnego wyglądu paznokci, ale efekt jest tego wart.
A dłonie z pięknymi paznokciami, dodadzą pewności siebie i dobrego samopoczucia każdej z nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here